Trwały, bezpieczny i energooszczędny – dom ze stali
Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej, która jest alternatywą dla domów z drewna czy cegły. Podlaska firma Stalovers, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu hal i magazynów, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła do swojej oferty jednorodzinne domy ze stali.
Domy szkieletowe są u nas wciąż nowością, jednak w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, czy Skandynawia od dawna są już standardem. Dom stalowy powstaje na bazie szkieletu wykonanego z hutniczych profili stalowych, które zapewniają stabilność konstrukcji. Ocynk profili dodatkowo idealnie zabezpiecza je przed korozja.
– Gotowe domy ze stali trudno z zewnątrz odróżnić od projektów domów tradycyjnych, ponieważ ich sposób wykończenia może być taki sam jak w przypadku domów murowanych czy domów stawianych ze szkieletu drewnianego. Projekt domu stalowego może reprezentować zarówno styl tradycyjny, jak i nowoczesny. Co więcej, nasze projekty dają możliwość szybkiej przebudowy lub rozbudowy domu – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.
Stalovers od lat zajmuje się budową obiektów szkieletowych najróżniejszego typu. To hale magazynowe, handlowe czy produkcyjne. Ci, którzy marzą o własnym domu z ogrodem i porannej kawie na tarasie, bardzo często już na starcie rezygnują, bo przerażają ich koszty i długie terminy realizacji. Średnio budowa domu z cegły trwa około roku i jest uzależniona od warunków pogodowych.
– Technologia stalowa to nowoczesne rozwiązanie, które dzięki skróceniu czasu budowy ogranicza koszty. Niektórzy nie dowierzają, że wymarzony dom z ogrodem można wybudować w zaledwie trzy miesiące. A jednak jest to możliwe – przekonuje Marek Faszczewski.
Kolejna duża zaleta, jaką mogą pochwalić się domy stalowe, to wyjątkowa energooszczędność. Są one także przyjazne dla środowiska. Zastosowana do konstrukcji stal to materiał, który jest w pełni odzyskiwalny i nadaje się do kolejnego wykorzystania. Stal jest też o wiele lżejsza niż, np. drewno, a zdecydowanie bardziej wytrzymała. Taka redukcja masy ma pozytywny wpływ na wagę konstrukcji, jej transport oraz montaż poszczególnych elementów.
Stosowanie stalowych elementów wymaga użycia najnowszych materiałów ocieplających oraz technologii grzewczych. Jednym słowem konstrukcje stalowe dają ogromne możliwości projektowania, rozbudowy oraz wykończenia. To właśnie dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów, którym zależy na nowoczesnym designie i szybkim czasie realizacji.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.