Komunikaty PR

Twój Biznes w czasie koronowirusa? Płatności online i przenośne kasy fiskalne

2020-04-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.08 MB )

Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Nikt tego nie wie, a wielu biznesmenów dziś zadaje sobie fundamentalne pytanie: jak podtrzymać lub odbudować relacje z klientami, kontrahentami? Jak będzie wyglądała gospodarka, kiedy skończy się ten trudny okres? Aktualnie możliwości działania przedsiębiorców są ograniczone, ale warto skorzystać z tych, które są dostępne.

Obostrzenia i ograniczenia, jakie aktualnie obowiązują, dotyczą przede wszystkim bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem. Co dziś mogą zrobić przedsiębiorcy? Zaopatrzyć się w urządzenia do bezpiecznego rozliczania z kontrahentami. Przenośna kasa fiskalna, drukarka fiskalna, przenośny terminal płatniczy – to idealne rozwiązania na dzisiejsze czasy. Można je z powodzeniem wykorzystywać w branży gastronomicznej, która aktualnie opiera się na daniach na dowóz, w transporcie, sklepach budowlanych czy innych punktach prowadzących sprzedaż z możliwym odbiorem osobistym.

- Już w minionym roku aż 79% Polaków deklarowało, że woli płatności bezgotówkowe od tradycyjnych. Teraz transakcje kartą, w szczególności te bez konieczności podawania PIN-u oraz telefonem stały się jeszcze bardziej popularne - dlatego posiadanie nowoczesnego urządzenia, które sprawnie i szybko przyjmie płatność to podstawa! - nie ma wątpliwości Paweł Gacuta, właściciel działającego od 19 lat Białostockiego Centrum Kas Fiskalnych, i dodaje, że choć prowadzenie firmy w okresie pandemii nie należy do najłatwiejszych, to BCKF funkcjonuje w miarę sprawnie.

Kolejnym urządzeniem, na które warto postawić już dziś są kasy fiskalne online. Kasy tego typu komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Użytkownik kasy online musi zatroszczyć się o dostęp urządzenia do Internetu. Dzięki temu kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium. Obecnie korzystają z nich między innymi mechanicy i wulkanizatorzy, a już wkrótce takie urządzenia będą obowiązkowe w coraz większej ilości punktów usługowych.
Trzeba zaznaczyć, że w związku z pandemią branża hotelarska i gastronomiczna ma więcej czasu na dostosowanie się do nowych przepisów. Obowiązek zainstalowania kas fiskalnych, jaki miał wejść w życie 1 lipca 2020 został przesunięty  na 1 stycznia 2021 roku.

Drukarka fiskalna to urządzenie, przy pomocy którego można rejestrować sprzedaż. Jednak w przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka musi być podłączona do komputera, tebletu bądź smartfona  z oprogramowaniem sprzedażowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.