Tytuł Super Dyrektora Przedszkola i nagroda dla przedszkola z Warszawy
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
00-197 Warszawa
kamila.zawadzka|goodonepr.pl| |kamila.zawadzka|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl/
Anna Florek ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA w Warszawie otrzymała tytuł „Super Dyrektora Przedszkola”. Ogólnopolski konkurs o tej nazwie został zorganizowany przez kwartalnik „Wczesna Edukacja” specjalistycznego wydawnictwa Wolters Kluwer. Najlepszych dyrektorów przedszkoli wybierano po raz siódmy, a zwycięzców poznaliśmy 22 października podczas VII Kongresu Edukacja i Rozwój. Poza tytułem dla pani dyrektor, zarządzane nią przedszkole otrzyma nagrody rzeczowe. Jedną z nich jest interaktywna podłoga Magiczny Dywan onEVO.
Celem plebiscytu jest wyróżnienie osób, które są zarówno świetnymi pedagogami, jak i menedżerami. Ich działania cechuje profesjonalizm i skuteczność, co przekłada się na funkcjonowanie placówki. Dyrektora do konkursu zgłaszają osoby związane z przedszkolem – grono pedagogiczne, rodzice lub organ prowadzący, a także organy nadzoru pedagogicznego oraz przedstawiciele organizacji współpracujących z placówką. Wyniki konkursu są ogłaszane na uroczystej gali podczas Kongresu Edukacja i Rozwój.
Laureaci otrzymują nie tylko tytuł, ale także nagrody rzeczowe. W tym roku jedną z nich jest Magiczny Dywan onEVO – interaktywna podłoga, łącząca komputer, projektor oraz czujnik ruchu. Urządzenie jest docenianym przez placówki na całym świecie wsparciem w edukacji, ponieważ naukę łączy z zabawą. Obsługiwane przy pomocy ruchów rąk i nóg gry i quizy Magicznego Dywanu doskonalą umiejętność logicznego myślenia i zachęcają do pracy w grupie, a jednocześnie w naturalny sposób pobudzają do aktywności fizycznej. Urządzenie sprawdza się również jako wsparcie w pracy z podopiecznymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w placówkach integracyjnych.
Już niedługo z jego funkcjami będą mogli zapoznać się uczniowie i nauczyciele przedszkola integracyjnego w Warszawie, której dyrektor zwyciężyła w prestiżowym konkursie edukacyjnym.
Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier
i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym
i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Z okazji swojego jubileuszu, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier należy wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.