90% konsumentów porównuje oferty ubezpieczeń przed ich zakupem
Multiporównywarka internetowa rankomat.pl już od 15 lat pomaga w wyborze najlepszych polis i produktów finansowych. Jak wynika z jubileuszowego badania rankomat.pl, porównywanie ofert ubezpieczeniowych stało się nawykiem konsumenckim - przed zakupem dokonuje go 90 proc. badanych, a najczęściej robi to za pośrednictwem porównywarek internetowych.
Ubezpieczenia w Internecie porównuje blisko połowa konsumentów
Z okazji swojego jubileuszu rankomat.pl postanowił sprawdzić, jak zmienił się rynek porównywarek internetowych na przestrzeni lat, a także przeprowadził badanie mające na celu poznanie i zrozumienie podejścia konsumentów do zakupu ubezpieczeń. Wynika z niego, że 65 proc. klientów przed zakupem ubezpieczenia zawsze porównuje oferty firm ubezpieczeniowych. Kolejne 25 proc. deklaruje, że wykonuje takie porównania od czasu do czasu. Tylko 4 proc. nie zestawia ze sobą produktów różnych firm ubezpieczeniowych. Badanie dowiodło, że internetowe porównywarki to najpopularniejszy sposób sprawdzenia najkorzystniejszych ofert ubezpieczycieli – jako pierwsze źródło informacji o ofercie ubezpieczeń wskazała ją blisko połowa ankietowanych. Na kolejnych miejscach uplasowali się agenci ubezpieczeniowi, rodzina i znajomi, a także strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych. Klienci doceniają dostępność porównywarek – w ciągu zaledwie kilku minut klient otrzymuje dostosowane do jego indywidualnych potrzeb oferty, co oznacza wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy.
- Popularność porównywarek ubezpieczeń i produktów finansowych systematycznie rośnie – potwierdza to nie tylko nasze jubileuszowe badanie, ale też wyniki, jakie jako firma wypracowaliśmy na przestrzeni 15 lat naszej działalności. W tym czasie na platformie dokonano ponad 31 mln porównań ofert, co oznacza, że statystycznie niemal każdy dorosły Polak zrobił to przynajmniej raz. Za naszym pośrednictwem ubezpieczyło się ponad 1,5 mln klientów – najwięcej, bo około 1 mln skorzystało z naszej pomocy przy zakupie ubezpieczeniu samochodu. Z wyliczeń wynika, że klienci rankomat.pl zaoszczędzili już łącznie ok. 1 mld zł – mówi Tomasz Masajło, prezes rankomat.pl.
Rankomat.pl świętuje 15-lecie
Rankomat.pl - lider rynku porównywarek ubezpieczeń i produktów finansowych powstał w 2008 roku, a kilka miesięcy później za jej pośrednictwem pierwszy klient kupił ubezpieczenie. Była to polisa komunikacyjna OC. Przez 15 lat obecności na rynku działalność rankomat.pl istotnie ewoluowała. Obecnie na stronie klienci mogą porównać i kupić produkty z sześciu linii ubezpieczeniowych takich jak: komunikacja, nieruchomości, podróże, życie i NNW szkolne oraz trzech linii finansowych. Każdego dnia w wyborze najlepszego produktu pomaga klientom 200 agentów ubezpieczeniowych i wyspecjalizowanych doradców.
Możesz liczyć na rankomat.pl
Rankomat.pl systematycznie poszerza zakres usług, dostosowując swoją ofertę do potrzeb rynku i klientów. Choć początkowo marka kojarzona była głównie z ubezpieczeniami, dziś nie bez powodu jest nazywana multiporównywarką. Platforma umożliwia bowiem porównanie nie tylko ubezpieczeń, ale także ofert z zakresu usług finansowych: kont bankowych, kredytów, pożyczek oraz lokat. Rankomat.pl to również ogromna baza wiedzy na temat produktów ubezpieczeniowych i finansowych. Przez 15 lat obecności na rynku zespół ekspertów rankomat.pl przygotował ponad 2 tys. rankingów, zestawień i poradników, które pomagają klientom w poruszaniu się po skomplikowanym świecie ubezpieczeń i finansów.
- Naszą misją jest pomaganie w wygodnym zakupie najlepszych produktów i usług – zależy nam na tym, aby klient otrzymał ofertę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Oferujemy nie tylko pomoc w zakupie, ale też szereg usług posprzedażowych zapewniających wsparcie i bezpieczeństwo po sprzedaży - np. w momencie szkody, sprzedaży pojazdu lub innego zdarzenia – podsumowuje Tomasz Masajło.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.