Andrzej Klesyk oraz Vincent Vandendael dołączają do Rady Nadzorczej MJM Holdings
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MJM Holdings SA przegłosowało przyjęcie Andrzeja Klesyka oraz Vincenta Vandendaela w skład Rady Nadzorczej Spółki. „Doświadczenie Andrzeja i Vincenta pozwoli na wzmocnienie naszych kompetencji na rynku ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym w Polsce. Jestem zaszczycony, że obaj Panowie zdecydowali się dołączyć do nas. Ich obecność wpłynie korzystnie na dalszy dynamiczny rozwój firmy. Wyzwanie, które przed nami stoją, zwłaszcza te dotyczące aktywnej roli w zakresie M&A oraz naszego autorskiego pomysłu rozwoju przedsięwzięcia, jakim jest MJM MGA, wymagają zaangażowania osób z wielowymiarowym doświadczeniem rynkowym i wiedzą. I takie właśnie uzyskujemy dzięki wzmocnieniu naszego nadzoru przez obu nowych członków Rady – mówi Marcin Ślotała, Prezes Zarządu MJM Holdings.
Andrzej Klesyk obejmie funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej. Posiada wieloletnie doświadczenie. Partner zarządzający w Cornerstone Investment Management, w latach 2007-2015 był prezesem zarządu PZU. Wcześniej pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Współtworzył Handlobank oraz Bank Inteligo, który jest jego autorskim projektem. W latach 1993-2000 pracował w firmie doradczej McKinsey & Company w Londynie, później przez ponad 4 lata był partnerem w Boston Consulting Group. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończył także studia MBA w Harvard Business School. „Cieszę się, że moja wiedza i doświadczenie będą wspierać zespół MJM Holdings. To niewątpliwy zaszczyt stanąć na czele Rady Nadzorczej firmy będącej liderem rynkowym, która mimo to ciągle zachowuje dużą żywotność i innowacyjny charakter. Cieszę się z możliwości podjęcia współpracy z Marcinem oraz całym Zespołem Grupy. Jestem przekonany, że wspólnie uda się nam osiągnąć cele stawiane przez większościowych amerykańskich udziałowców Corsair Capital.” - mówi Andrzej Klesyk.
Drugi z nowo powołanych członków, Vincent Vandendael, posiada bogate doświadczenie międzynarodowe. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Everest Insurance (Europe), a w przeszłości przewodniczył Radzie Nadzorczej Lloyd’s Syndicate 2786. Był także Chief Executive of Lloyds Europe w Brukseli. „Obecność Vincenta w składzie Rady Nadzorczej wzmacnia nasze zasoby i relacje handlowe na rynkach międzynarodowych, kluczowe w procesie budowanie platformy MJM MGA” – podkreślił Michał Chmielewski, Wiceprezes Holdingu ds. Międzynarodowych.
W chwili obecnej w skład Rady Nadzorczej MJM Holdings SA wchodzą: Andrzej Klesyk – Przewodniczący Rady Nadzorczej, mec. Tomasz Dudziński, Raja Hadji-Touma, Benjamin Phillips, Edward Wertheim, Vincent Vandendael.
MJM Holdings jest wiodącą firmą zajmującą się ubezpieczeniami i reasekuracją najbardziej złożonych projektów przemysłowych i biznesowych na polskim rynku. MJM Holdings łączy zbiór najlepszych w swojej klasie platform - Attis Broker (ubezpieczenia korporacyjne), Smartt Re (reasekuracja), MJM Brokers (ubezpieczenia komunikacyjne) oraz MJM Risk Management (zarządzanie ryzykiem i usługi doradcze). Oferuje kompleksowe i dostosowane do potrzeb rozwiązania ubezpieczeniowe z pełnym zrozumieniem wyzwań rynkowych. Dysponuje siecią 8 biur dając zatrudnienie ponad 200 pracownikom, obsługujących ponad 1500 klientów w Polsce i za granicą.
Źródło informacji: MJM Holdings SA
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.