Gwarancje Green2Green w Allianz Trade
AKM multiAN PR
Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Allianz Trade wprowadza Gwarancje Green2Green, nowe i awangardowe rozwiązanie mające na celu przyspieszenie zrównoważonej transformacji globalnej gospodarki. Dzięki temu produktowi Allianz Trade umożliwia swoim klientom angażowanie się w projekty związane z technologiami niskoemisyjnymi i odnawialnymi źródłami energii poprzez wydawanie poręczeń i gwarancji zabezpieczających ich prawidłowe ukończenie. Ale firma idzie o krok dalej: zebrane składki gwarancyjne są następnie utrzymywane jako inwestycja w certyfikowane zielone obligacje , tworząc model cyrkularny – obiegu zamkniętego, który nieustannie napędza postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Krok naprzód w podróży Allianz Trade w kierunku zrównoważonego rozwoju
Opierając się na wieloletnim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, Gwarancje Green2Green są świadectwem wiodącej roli Allianz Trade w prowadzeniu transformacji. Wraz ze swoją spółką macierzystą, Grupą Allianz, firma uczyniła zrównoważony rozwój kluczowym elementem swojej strategii biznesowej i działalności. Wprowadzenie tego produktu stanowi kolejny kamień milowy w wysiłkach Allianz Trade na rzecz dostosowania bezpieczeństwa finansowego do zasad zrównoważonego rozwoju.
"Jako ubezpieczyciel i podmiot umożliwiający prowadzenie globalnego handlu mamy wyjątkową możliwość, aby pomagać firmom i całej gospodarce rozwijać się w bardziej zrównoważony sposób. Dlatego staramy się dawać przykład i zmniejszać ślad węglowy naszych własnych działań. Z tego powodu staramy się zaszczepić zrównoważony sposób myślenia na wszystkich etapach naszej organizacji. To właśnie dlatego zamierzamy stymulować dekarbonizację – obniżenie „emisyjności” naszych aktywów. I w ostatecznym rozrachunku to właśnie dlatego dążymy do wprowadzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, które sprzyjają transformacji niskoemisyjnej", wyjaśnia Piril Kadibesegil Yasar, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Allianz Trade.
Wspieranie przełomowych technologii niskoemisyjnych i odnawialnych źródeł energii
Zabezpieczenie w formie gwarancji (poręczenia) wspiera i zabezpiecza zobowiązania umowne, które firma zawarła z klientem, dostawcą lub organizacją publiczną. Dlatego też, jako specjalista w dziedzinie gwarancji, Allianz Trade chroni finansowo partnerów biznesowych swoich klientów przed wszelkimi stratami wynikającymi z nieterminowego lub niepełnego wykonania zobowiązań. Gwarancje Green2Green kierują się tą samą logiką: bez poręczeń wiele projektów zrównoważonego rozwoju mierzyłoby się z istotnymi przeszkodami w finansowaniu i z barierami prawnymi, a nawet nie weszłoby w życie.
"Proces jest prosty. Po zidentyfikowaniu projektu jako zgodnego z naszymi standardami technologii niskoemisyjnych, przechodzi on rygorystyczną ocenę prowadzoną przez naszych ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju. Jeśli spełnia nasze kryteria, składki uzyskane przez nas z (tytułu poręczenia) tej transakcji są następnie utrzymywane jako inwestycje w certyfikowane zielone obligacje. W ten sposób tworzymy kompleksowy cykl korzyści: wystawiamy gwarancje, które zapewniają sukces projektu niskoemisyjnego i jednocześnie napędzamy zrównoważoną transformację całej gospodarki. Nasza spółka macierzysta, Grupa Allianz, certyfikowała to rozwiązanie jako zrównoważone , co dowodzi jego oczekiwanego pozytywnego wpływu", wyjaśnia Soenke Schottmayer, dyrektor handlowy ds. globalnych gwarancji w Allianz Trade.
Od wytwarzania energii odnawialnej i ciepła po eliminację dwutlenku węgla i ekologiczne budynki - gwarancje Allianz Trade już wpływają na środowisko. W Niemczech wspierają one np. duży projekt linii energetycznej, który ma dostarczyć energię do ponad 2 milionów ludzi. Wraz z uruchomieniem Gwarancji Green2Green, Allianz Trade zamierza zduplikować takie podejście i zwiększyć swoje możliwości wspierania takich projektów.
Allianz Trade zwiększa swoje kompetencje, aby kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość
Wizja Allianz Trade dla Gwarancji Green2Green jest jasna: wspierać i zabezpieczać technologie i infrastrukturę niezbędną dla zrównoważonej przyszłości, jednocześnie współtworząc ekosystem zielonego finansowania. Takie podejście nie jest niczym nowym dla Allianz Trade i może wkrótce zostać rozszerzone na inne linie biznesowe.
"Dzięki Gwarancjom Green2Green wykorzystujemy na większa skalę naszą wiedzę i doświadczenie. Podążają one śladami naszego podobnego rozwiązania uruchomionego w 2020 r. w zakresie ubezpieczeń specjalnych należności – zapewniając ochronę w realizacji około 50 (eko) projektów na całym świecie. Jestem przekonana, że oba te rozwiązania wykażą swoją przydatność w procesie zrównoważonej transformacji w nadchodzących latach, kształtując również bardziej zrównoważony wzrost gospodarczy. To, co robimy w tej kwestii jako ubezpieczyciel, ma kluczowe znaczenie: zapewniając ochronę ubezpieczeniową i dając poręczenia technologiom, które mają kluczowe znaczenie dla transformacji i dekarbonizacji naszej gospodarki, zapewniamy wsparcie niezbędne do powodzenia tych inicjatyw", stwierdza Aylin Somersan Coqui, CEO Allianz Trade.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.