Komunikaty PR

Gwarancje Green2Green w Allianz Trade

2024-10-30  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Niewrzędowski
AKM multiAN PR

Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.21 MB )

Allianz Trade wprowadza Gwarancje Green2Green, nowe i awangardowe rozwiązanie mające na celu przyspieszenie zrównoważonej transformacji globalnej gospodarki. Dzięki temu produktowi Allianz Trade umożliwia swoim klientom angażowanie się w projekty związane z technologiami niskoemisyjnymi i odnawialnymi źródłami energii poprzez wydawanie poręczeń i gwarancji zabezpieczających ich prawidłowe ukończenie. Ale firma idzie o krok dalej: zebrane składki gwarancyjne są następnie utrzymywane jako inwestycja w certyfikowane zielone obligacje  , tworząc model cyrkularny – obiegu zamkniętego, który nieustannie napędza postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Krok naprzód w podróży Allianz Trade w kierunku zrównoważonego rozwoju
Opierając się na wieloletnim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, Gwarancje Green2Green są świadectwem wiodącej roli Allianz Trade w prowadzeniu transformacji. Wraz ze swoją spółką macierzystą, Grupą Allianz, firma uczyniła zrównoważony rozwój kluczowym elementem swojej strategii biznesowej i działalności. Wprowadzenie tego produktu stanowi kolejny kamień milowy w wysiłkach Allianz Trade na rzecz dostosowania bezpieczeństwa finansowego do zasad zrównoważonego rozwoju.
"Jako ubezpieczyciel i podmiot umożliwiający prowadzenie globalnego handlu mamy wyjątkową możliwość, aby pomagać firmom i całej gospodarce rozwijać się w bardziej zrównoważony sposób. Dlatego staramy się dawać przykład i zmniejszać ślad węglowy naszych własnych działań. Z tego powodu staramy się zaszczepić zrównoważony sposób myślenia na wszystkich etapach naszej organizacji. To właśnie dlatego zamierzamy stymulować dekarbonizację – obniżenie „emisyjności” naszych aktywów. I w ostatecznym rozrachunku to właśnie dlatego dążymy do wprowadzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, które sprzyjają transformacji niskoemisyjnej", wyjaśnia Piril Kadibesegil Yasar, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Allianz Trade.

Wspieranie przełomowych technologii niskoemisyjnych i odnawialnych źródeł energii
Zabezpieczenie w formie  gwarancji (poręczenia) wspiera i zabezpiecza zobowiązania umowne, które firma zawarła z klientem, dostawcą lub organizacją publiczną. Dlatego też, jako specjalista w dziedzinie gwarancji, Allianz Trade chroni finansowo partnerów biznesowych swoich klientów przed wszelkimi stratami wynikającymi z nieterminowego lub niepełnego wykonania zobowiązań. Gwarancje Green2Green kierują się tą samą logiką: bez poręczeń wiele projektów zrównoważonego rozwoju mierzyłoby się z istotnymi przeszkodami w finansowaniu i z barierami prawnymi, a nawet nie weszłoby w życie. 
"Proces jest prosty. Po zidentyfikowaniu projektu jako zgodnego z naszymi standardami technologii niskoemisyjnych, przechodzi on rygorystyczną ocenę prowadzoną przez naszych ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju. Jeśli spełnia nasze kryteria, składki uzyskane przez nas z (tytułu poręczenia) tej transakcji są następnie utrzymywane jako inwestycje w certyfikowane zielone obligacje. W ten sposób tworzymy kompleksowy cykl korzyści: wystawiamy gwarancje, które zapewniają sukces projektu niskoemisyjnego i jednocześnie napędzamy zrównoważoną transformację całej gospodarki. Nasza spółka macierzysta, Grupa Allianz, certyfikowała to rozwiązanie jako zrównoważone  , co dowodzi jego oczekiwanego pozytywnego wpływu", wyjaśnia Soenke Schottmayer, dyrektor handlowy ds. globalnych gwarancji w Allianz Trade.
Od wytwarzania energii odnawialnej i ciepła po eliminację dwutlenku węgla i ekologiczne budynki - gwarancje Allianz Trade już wpływają na środowisko. W Niemczech wspierają one np. duży projekt linii energetycznej, który ma dostarczyć energię do ponad 2 milionów ludzi. Wraz z uruchomieniem Gwarancji Green2Green, Allianz Trade zamierza zduplikować takie podejście i zwiększyć swoje możliwości wspierania takich projektów.

Allianz Trade zwiększa swoje kompetencje, aby kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość
Wizja Allianz Trade dla Gwarancji Green2Green jest jasna: wspierać i zabezpieczać technologie i infrastrukturę niezbędną dla zrównoważonej przyszłości, jednocześnie współtworząc ekosystem zielonego finansowania. Takie podejście nie jest niczym nowym dla Allianz Trade i może wkrótce zostać rozszerzone na inne linie biznesowe. 
"Dzięki Gwarancjom Green2Green wykorzystujemy na większa skalę naszą wiedzę i doświadczenie. Podążają one śladami naszego podobnego rozwiązania uruchomionego w 2020 r. w zakresie ubezpieczeń specjalnych należności – zapewniając ochronę w realizacji około 50 (eko) projektów na całym świecie. Jestem przekonana, że oba te rozwiązania wykażą swoją przydatność w procesie zrównoważonej transformacji w nadchodzących latach, kształtując również bardziej zrównoważony wzrost gospodarczy. To, co robimy w tej kwestii jako ubezpieczyciel, ma kluczowe znaczenie: zapewniając ochronę ubezpieczeniową i dając poręczenia technologiom, które mają kluczowe znaczenie dla transformacji i dekarbonizacji naszej gospodarki, zapewniamy wsparcie niezbędne do powodzenia tych inicjatyw", stwierdza Aylin Somersan Coqui, CEO Allianz Trade. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AKM multiAN PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm

Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.

Telekomunikacja

Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.

Konsument

Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.