Gwarancje Green2Green w Allianz Trade
AKM multiAN PR
Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Allianz Trade wprowadza Gwarancje Green2Green, nowe i awangardowe rozwiązanie mające na celu przyspieszenie zrównoważonej transformacji globalnej gospodarki. Dzięki temu produktowi Allianz Trade umożliwia swoim klientom angażowanie się w projekty związane z technologiami niskoemisyjnymi i odnawialnymi źródłami energii poprzez wydawanie poręczeń i gwarancji zabezpieczających ich prawidłowe ukończenie. Ale firma idzie o krok dalej: zebrane składki gwarancyjne są następnie utrzymywane jako inwestycja w certyfikowane zielone obligacje , tworząc model cyrkularny – obiegu zamkniętego, który nieustannie napędza postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Krok naprzód w podróży Allianz Trade w kierunku zrównoważonego rozwoju
Opierając się na wieloletnim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, Gwarancje Green2Green są świadectwem wiodącej roli Allianz Trade w prowadzeniu transformacji. Wraz ze swoją spółką macierzystą, Grupą Allianz, firma uczyniła zrównoważony rozwój kluczowym elementem swojej strategii biznesowej i działalności. Wprowadzenie tego produktu stanowi kolejny kamień milowy w wysiłkach Allianz Trade na rzecz dostosowania bezpieczeństwa finansowego do zasad zrównoważonego rozwoju.
"Jako ubezpieczyciel i podmiot umożliwiający prowadzenie globalnego handlu mamy wyjątkową możliwość, aby pomagać firmom i całej gospodarce rozwijać się w bardziej zrównoważony sposób. Dlatego staramy się dawać przykład i zmniejszać ślad węglowy naszych własnych działań. Z tego powodu staramy się zaszczepić zrównoważony sposób myślenia na wszystkich etapach naszej organizacji. To właśnie dlatego zamierzamy stymulować dekarbonizację – obniżenie „emisyjności” naszych aktywów. I w ostatecznym rozrachunku to właśnie dlatego dążymy do wprowadzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, które sprzyjają transformacji niskoemisyjnej", wyjaśnia Piril Kadibesegil Yasar, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Allianz Trade.
Wspieranie przełomowych technologii niskoemisyjnych i odnawialnych źródeł energii
Zabezpieczenie w formie gwarancji (poręczenia) wspiera i zabezpiecza zobowiązania umowne, które firma zawarła z klientem, dostawcą lub organizacją publiczną. Dlatego też, jako specjalista w dziedzinie gwarancji, Allianz Trade chroni finansowo partnerów biznesowych swoich klientów przed wszelkimi stratami wynikającymi z nieterminowego lub niepełnego wykonania zobowiązań. Gwarancje Green2Green kierują się tą samą logiką: bez poręczeń wiele projektów zrównoważonego rozwoju mierzyłoby się z istotnymi przeszkodami w finansowaniu i z barierami prawnymi, a nawet nie weszłoby w życie.
"Proces jest prosty. Po zidentyfikowaniu projektu jako zgodnego z naszymi standardami technologii niskoemisyjnych, przechodzi on rygorystyczną ocenę prowadzoną przez naszych ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju. Jeśli spełnia nasze kryteria, składki uzyskane przez nas z (tytułu poręczenia) tej transakcji są następnie utrzymywane jako inwestycje w certyfikowane zielone obligacje. W ten sposób tworzymy kompleksowy cykl korzyści: wystawiamy gwarancje, które zapewniają sukces projektu niskoemisyjnego i jednocześnie napędzamy zrównoważoną transformację całej gospodarki. Nasza spółka macierzysta, Grupa Allianz, certyfikowała to rozwiązanie jako zrównoważone , co dowodzi jego oczekiwanego pozytywnego wpływu", wyjaśnia Soenke Schottmayer, dyrektor handlowy ds. globalnych gwarancji w Allianz Trade.
Od wytwarzania energii odnawialnej i ciepła po eliminację dwutlenku węgla i ekologiczne budynki - gwarancje Allianz Trade już wpływają na środowisko. W Niemczech wspierają one np. duży projekt linii energetycznej, który ma dostarczyć energię do ponad 2 milionów ludzi. Wraz z uruchomieniem Gwarancji Green2Green, Allianz Trade zamierza zduplikować takie podejście i zwiększyć swoje możliwości wspierania takich projektów.
Allianz Trade zwiększa swoje kompetencje, aby kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość
Wizja Allianz Trade dla Gwarancji Green2Green jest jasna: wspierać i zabezpieczać technologie i infrastrukturę niezbędną dla zrównoważonej przyszłości, jednocześnie współtworząc ekosystem zielonego finansowania. Takie podejście nie jest niczym nowym dla Allianz Trade i może wkrótce zostać rozszerzone na inne linie biznesowe.
"Dzięki Gwarancjom Green2Green wykorzystujemy na większa skalę naszą wiedzę i doświadczenie. Podążają one śladami naszego podobnego rozwiązania uruchomionego w 2020 r. w zakresie ubezpieczeń specjalnych należności – zapewniając ochronę w realizacji około 50 (eko) projektów na całym świecie. Jestem przekonana, że oba te rozwiązania wykażą swoją przydatność w procesie zrównoważonej transformacji w nadchodzących latach, kształtując również bardziej zrównoważony wzrost gospodarczy. To, co robimy w tej kwestii jako ubezpieczyciel, ma kluczowe znaczenie: zapewniając ochronę ubezpieczeniową i dając poręczenia technologiom, które mają kluczowe znaczenie dla transformacji i dekarbonizacji naszej gospodarki, zapewniamy wsparcie niezbędne do powodzenia tych inicjatyw", stwierdza Aylin Somersan Coqui, CEO Allianz Trade.
88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.