Komunikaty PR

Szeroka ochrona dla rolników i ich gospodarstw z nowym Pakietem AGRO od Wienera

2023-11-22  |  11:00
Biuro prasowe

Ubezpieczyciel wprowadził istotne zmiany do dotychczas oferowanego pakietu dla rolników. Najważniejsze to wprowadzenie wariantu All Risk - od wszystkich ryzyk w ubezpieczeniu budynków rolniczych i mienia oraz maszyn rolniczych. Istnieje także możliwość wyboru wartości ubezpieczenia. Kolejną istotną zmianą jest możliwość ubezpieczenia instalacji OZE jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia. Wprowadzono też Assistance Podstawowy do każdego ubezpieczanego w zakresie obowiązkowym budynku mieszkalnego - w ramach którego można skorzystać z usługi doradztwa w zakresie pozyskiwania środków krajowych i unijnych. Pojawiły się również dodatkowe rozszerzenia do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Wariant All Risk - gwarancja najszerszego zakresu ochrony

Pakiet AGRO to szeroka ochrona dla rolników i ich majątku, zapewnia ubezpieczenie budynków rolniczych, małych budynków i budowli, dobytku rolniczego i maszyn, ziemiopłodów, zwierząt gospodarskich, a także instalacji OZE. Mienie ubezpieczane jest w zakresie Ryzyk nazwanych lub Wszystkich ryzyk, kradzieży z włamaniem, rozboju. Nowością jest wprowadzenie możliwości skorzystania z wariantu All Risk w przypadku budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego oraz mienia i maszyn rolniczych. Oznacza to, że ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem wszystkie zdarzenia, które nie zostały wykluczone w OWU tzn. ogólnych warunkach ubezpieczenia.

- Rolnicy mają obowiązek posiadania polisy obejmującej ochroną budynki rolnicze i OC rolników. Jednak wielu gospodarzy chce, aby ubezpieczenie chroniło jak najwięcej składników majątku rolnego i prywatnego oraz budynków rolniczych i OC w jak najszerszym zakresie. Gospodarstwo rolne to coraz częściej dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo i nowoczesna firma, z kosztownymi budynkami, maszynami czy instalacjami OZE. Dlatego przygotowaliśmy Pakiet AGRO w nowej odsłonie, który odpowiada na potrzebny współczesnych rolników i gwarantuje pełną ochronę – mówi Beata Raszkiewicz, ekspertka Wiener.

Rozbudowane ubezpieczenie OZE

Ważną zmianą jest także wyodrębnienie urządzeń odnawialnych źródeł energii jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia. Przy ubezpieczeniu mienia, budynków rolniczych, małych budynków, budowli lub stałych elementów można dodatkowo ubezpieczyć: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, magazyny energii, turbiny wiatrowe czy mikrobiogazownie rolnicze. Wszystkie wymienione OZE można ubezpieczyć w wariancie All risk a w wariancie Ryzyka nazwane dodatkowo od ryzyka dewastacji i przepięcia. OZE można ubezpieczyć na osobnej polisie.

Assistance w każdej polisie

Wiener w nowym Pakiecie AGRO wprowadził też usługę assistance do każdego budynku mieszkalnego ubezpieczonego w zakresie obowiązkowym. Dzięki Assistance Dom i doradztwo rolne ubezpieczony ma możliwość konsultacji z ekspertem w sprawie pozyskiwania dotacji, pomocy fachowej w domu np. ślusarza, dekarza, elektryka, hydraulika czy technika urządzeń grzewczych. Za zarządzanie i koordynację procesem assistance odpowiedzialna jest firma Global Assistance Polska. Rolnik otrzyma także wsparcie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, utraty lub awarii swojego mienia prywatnego.

Możliwe jest też skorzystanie, po opłaceniu dodatkowej składki, z usługi Rower i UTO Assistance, które zapewnia organizację pomocy w przypadku usterki lub wypadku na rowerze lub UTO (urządzeniu transportu osobistego np. hulajnodze). Ubezpieczyciel zapewni transport do miejsca zamieszkania lub najbliższego serwisu, w przypadku awarii koła zorganizuje dojazd specjalisty i naprawę na miejscu. Z kolei w Assistance Zdrowie Wiener zapewnia telekonsultacje lekarskie (internistyczne i specjalistyczne) dostęp do infolinii medycznej i weterynaryjnej, a także organizację pomocy psychologa i prawnika.

W Pakiecie AGRO rolnicy mogą też w ramach dobrowolnego ubezpieczenia zabezpieczyć swoje zdrowie. Wiener wypłaci świadczenie po nieszczęśliwym wypadku (w tym po zawale serca lub udarze mózgu) z tytułu: trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci, pobytu w szpitalu, poniesionych kosztów leczenia. Zorganizuje i pokryje koszty świadczeń medycznych po nieszczęśliwym wypadku, eksperckiej opinii medycznej, czy pokryje koszty leczenia chorób odzwierzęcych i wywołanych przez kleszcze. 

OC w życiu prywatnym

Rozszerzeniu uległo także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W nowym Pakiecie AGRO jest możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o szkody związane z: prowadzeniem prac budowlanych, prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego, świadczeniem usług międzysąsiedzkich, handlem produktami rolniczymi. W ubezpieczeniu kosztów ochrony prawnej Wiener zapewnia też wsparcie prawnika. Ochroną odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmujemy rolnika oraz osoby bliskie i pomoc domową.

Podstawowe ubezpieczenia dla rolnika w ramach Pakietu AGRO

Decydując się na ubezpieczenie rolnicze, warto zwrócić uwagę na Pakiet AGRO od Wiener. Zawiera on obowiązkowe OC i ubezpieczenie budynków rolnych oraz wiele rozszerzeń i ubezpieczeń uzupełniających, które można ze sobą dowolnie zestawiać. Są to m.in. ubezpieczenie dobytku rolniczego, agrocasco czy OC w życiu prywatnym. Można je dopasować do potrzeb rodziny i prowadzonego gospodarstwa.

Możliwe jest na przykład objęcie ochroną mienia od przepięć, dewastacji lub stłuczenia, pomimo braku ubezpieczenia tego mienia od zdarzeń losowych. W ramach jednej polisy można ubezpieczyć następstwa nieszczęśliwych wypadków u najbliższych osób, bez względu na ich wiek. W ramach agrocasco istnieje możliwość ubezpieczenia maszyn rolniczych w wariancie Serwis przypadku maszyn do 15 lat. Wiener ubezpiecza maszyny rolnicze w wieku nawet do 30 lat. Pakiet oferuje też ubezpieczenie dobytku, zarówno rolnego (zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody), jak i domowego (zwierzęta domowe, przedmioty codziennego użytku).

Pakiet AGRO to wsparcie w wielu niespodziewanych sytuacjach w gospodarstwie. To szeroki pakiet, który daje kompleksowe zabezpieczenie w czterech filarach: mienie, odpowiedzialność, wsparcie i zdrowie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim

Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.

Prawo

Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.

Konsument

Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.