Komunikaty PR

Tej jesieni rolnik może zapłacić tylko 23% kosztu składki ubezpieczenia upraw

2023-09-29  |  21:20
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
  • Zwiększa się dostępność polis uprawowych dotowanych z budżetu państwa. 27.09 sprzedaż rozpoczyna TUZ Ubezpieczenia.
  • Ochrona pogrupowana jest w pakiety w zależności od przyczyn szkód, co pozwala dobrać zakres ubezpieczenia do konkretnych potrzeb.
  • Polityka rabatów i zniżek TUZ powoduje, że w określonych sytuacjach rolnik za obowiązkową polisę uprawową może zapłacić mniej niż ¼ jej rzeczywistych kosztów.

W przypadku TUZ Ubezpieczenia jesienna tura sprzedaży ubezpieczeń rolnych z dopłatami z budżetu państwa rozpoczyna się w środę 27 września. Ochroną można objąć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek, a także rzepak i rzepik. Ubezpieczenie zabezpiecza przed losowymi zdarzeniami, które pogrupowane są w pakiety:

  • grad
  • grad i przymrozki wiosenne
  • grad przymrozki wiosenne i ujemne skutki przezimowania
  • pakiet 5 ryzyk dobrowolnych, czyli deszcz nawalny, huragan, lawina, obsunięcia się ziemi, piorun, susza, powódź – w tym zastoiska wodne spowodowane deszczem nawalnym.

- Rolnik może wybrać pakiet i zakres ubezpieczenia, który jego zdaniem jest najbardziej odpowiedni. Może go dopasować do własnych potrzeb. Na przykład klient, który obawia się tworzenia na jego polu zastoisk wodnych, może ochronę uzupełnić o odpowiedzialność za takie szkody spowodowane deszczem nawalnym. W przypadku naszych polis uprawowych, w tym sezonie po raz pierwszy dostępny jest ryczałt z ujemnych skutków przezimowania, w jednym z trzech wariantów: 17, 20 lub 22% wysokości sumy ubezpieczenia. To udogodnienie, którego nie ma wiele innych polis uprawowych - mówi Konstanty Potocki - Manager ds. Produktów Rolnych, TUZ Ubezpieczenia.

- Charakter szkód co roku jest inny, a zmienność klimatu utrudnia przewidzenie, co w danym roku będzie dla upraw najgroźniejsze. Dlatego zalecamy, aby wybierać możliwie szeroką ochronę. Kompleksowe pakiety sprawiają, że uprawy są zabezpieczone w najlepszy sposób – zarówno od ryzyk, które mogą wystąpić we wczesnych, jak i późniejszych okresach ich wegetacji – dodaje ekspert.

W opcji dodatkowej, na wniosek ubezpieczającego, ochronę można rozszerzyć o ryzyko ognia. Ta klauzula nie jest dotowana z budżetu państwa, jednak jej koszt jest bardzo niski - mniej niż 2 zł od hektar. Inną godną rozważenia klauzulą dodatkową jest zniesienie udziału własnego lub obniżenie franszyzy integralnej do 8%

Duże zniżki

Podobnie jak wiosną, a także w poprzednich latach, dopłata z budżetu państwa to do 65% składki. Pieniędzy z puli dopłat raczej nie zabraknie. Każdy, kto chce zawrzeć umowę, będzie miał taką możliwość. W przypadku TUZ Ubezpieczenia rolnik będzie mógł skorzystać z dodatkowych rabatów.

- Łączymy dopłatę z budżetu państwa z naszymi wewnętrznymi zniżkami. W efekcie rolnik, który posiada u nas polisę Bezpieczny Rolnik (ubezpieczenie mienia, ruchomości domowych i odpowiedzialności cywilnej), Bezpieczny Dom lub Agrocasco otrzyma dodatkową zniżkę do 12% na polisę uprawową. Po dodaniu do tego dopłaty z budżetu państwa składka wyniesie tylko 23% bazowej kwoty (65% dopłaty plus 12% zniżki). Wyceny konkretnych składek zależą od wielu czynników, ale rozbudowany system rabatów dla rolników posiadających u nas inne polisy powoduje, że ceny są korzystne mówi Konstanty Potocki z TUZ Ubezpieczenia.

Brak polisy jest przeszkodą w otrzymaniu dodatkowej pomocy z budżetu państwa

Przepisy wskazują, że rolnicy mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia na co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych. Ewentualny brak polisy lub zabezpieczenie mniej niż połowy areału jest też przeszkodą w otrzymaniu dodatkowych środków z budżetu państwa w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych i katastrofalnych szkód. Z wypełnieniem obowiązku ubezpieczenia upraw nie warto zwlekać.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.