VW FS kontynuuje akcję „Ty kupujesz polisę online – my sadzimy drzewo”
Volkswagen Financial Services ogłasza kontynuację inicjatywy proekologicznej na rzecz naszego środowiska naturalnego. W ramach akcji „Ty kupujesz polisę online – my sadzimy drzewo” za każdy zakup ubezpieczenia komunikacyjnego lub ochrony pogwarancyjnej online, VW FS zobowiązuje się posadzić jedno drzewo. Przy wsparciu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych firma planuje posadzić 20 000 drzew, co odpowiada powierzchni 3,5 ha nowego lasu.
Klucz to dbać o siebie i planetę
W zeszłym roku w ramach tej samej akcji firma VW FS posadziła 15 000 drzew. W tym roku postanowiono zwiększyć swój wkład i zasadzić aż 20 000 buków, jaworów i jodeł w dwóch małopolskich lokalizacjach: Zubrzycy Dolnej (2 ha) oraz Chyżnem (1,5 ha). Nowe obszary leśne będą nie tylko pięknym dodatkiem do krajobrazu, ale również przyniosą ogromne korzyści dla środowiska. Rosnący las będzie produkować ok. 2 400 kg tlenu dziennie, co zaspokoi dobowe zapotrzebowanie dla niemal 9 000 ludzi.
Jak dołączyć do akcji?
Zakup polisy online jest prosty i wygodny, a cała procedura odbywa się bez wychodzenia z domu. Oto, jak wziąć udział w akcji „Ty kupujesz polisę online – my sadzimy drzewo”:
- Ustal z doradcą zakres polisy komunikacyjnej lub ochrony pogwarancyjnej.
- Doradca wyśle oferty na adres e-mail.
- Wybierz ofertę i zapłać przez internet.
- Gotową polisę otrzymasz na maila.
- VW FS sadzi Twoje drzewo!
W efekcie każdy klient Volkswagen Financial Services, oprócz dbania o bezpieczeństwo swojego pojazdu, jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska.
– Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu zeszłorocznej akcji i z entuzjazmem patrzymy na tegoroczne wyzwanie. Razem z naszymi klientami wspólnie tworzymy zrównoważoną przyszłość. Każda zakupiona polisa to kolejny krok w stronę zdrowszej, bardziej zielonej planety – dodaje Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.
Volkswagen Financial Services zaprasza do udziału w akcji i wspólnego działania na rzecz ochrony naszej planety. Wszystkie informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie: https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/ubezpieczenia/twoja-polisa-online.html

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.