Wiener z nową aplikacją dla kierowców
Ubezpieczyciel prezentuje aplikację Wiener DRIVE. Nowe rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i poprawiać styl jazdy kierowców. System podpowiada, jak jeździć bardziej ekologicznie i oszczędnie, a nowym klientom proponuje udział w konkursie, w którym nagrodą jest nawet 30% składki ubezpieczenia. Każdy może wygrać i stać się świadomym użytkownikiem drogi. Aplikacja dostępna jest dla posiadaczy Pakietu AUTO, a pobrać ją można z App Store i Google Play.
Telematyka bada, jak jeżdżą kierowcy
Wiener postawił sobie za cel propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, które mają wejść w nawyk kierowcom. W związku z tym aplikacja wykorzystuje telematykę, która pozwala lepiej zrozumieć zachowania użytkowników. Za każdą podróż samochodem kierowcy otrzymają ocenę łączną, na którą składa się 5 elementów bezpiecznej jazdy, czyli: niekorzystanie z telefonu, prędkość, hamowanie, przyspieszanie oraz pokonywanie zakrętów.
Ocena poszczególnych jazd przekłada się na łączną ocenę kierowcy. Każda podróż, jak również ocena łączna kierowcy, zawiera się w przedziale 0-100 punktów. Im więcej punktów, tym lepszy wynik, a co za tym idzie – wyższa nagroda pieniężna.
#bądźbardziej bezpieczny, oszczędny, ekologiczny
Akcji towarzyszy przesłanie #bardziej. Wiener chce pokazywać, że bezpieczny, oszczędny i ekologiczny styl jazdy po prostu się opłaca.
– Aplikacja telematyczna to rozwiązanie, które ma szansę realnie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach, stąd pomysł na projekt Wiener DRIVE. Zachęcamy naszych klientów do udziału w wyzwaniach, które systematycznie pojawiają się w aplikacji. Za każde ukończone wyzwanie kierowca otrzymuje odznakę i specjalny tytuł. Wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na odpowiedzialne zachowania podczas podróży, a ekologiczna jazda pozwoli walczyć ze zmianami klimatycznymi – mówi Wojciech Gałczyński, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wienera.
Wiener DRIVE analizuje przejechane trasy, pokazuje w których momentach przekroczyliśmy prędkość lub zbyt ostro weszliśmy w zakręt. Dzięki przyznawanym punktacjom za przejazd, kierowca będzie mógł zmieniać swoje zachowania i poprawiać styl jazdy. Zwiększając bezpieczeństwo staje się bardziej świadomym użytkownikiem dróg i może zyskać nawet 30% składki ubezpieczenia, a pierwsza wypłata następuje już po 9 miesiącach od rozpoczęcia korzystania z aplikacji.
Bezpieczni w razie wypadku
Wiener DRIVE wyposażona jest w funkcję „SOS”, która w razie wypadku lub awarii pojazdu przyśpieszy kontakt z assistance. Podczas nagłego zdarzenia, aplikacja samodzielnie wykryje silne uderzenie, o czym poinformuje Wienera. Infolinia skontaktuje się z nami, a gdy trzykrotnie nie odbierzemy telefonu, na miejsce wyśle pomoc.
Wiener rozszerzył podstawowy pakiet assistance, w którym zostały zwiększone limity holowania i liczba dób wypożyczenia samochodu zastępczego. Ponadto ramach wykupionego ubezpieczenia kierowca może liczyć na wsparcie takie jak: holowanie, dostarczenie paliwa, pomoc techniczna, wymiana kół lub odpalenie samochodu. Ubezpieczony łatwo zgłosi także szkodę komunikacyjną. Ekologiczna jazda przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczy spalanie paliwa.
Więcej informacji na temat Wiener DRIVE można znaleźć na stronie: wiener.pl/drive.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.