Wiener z nową aplikacją dla kierowców
Ubezpieczyciel prezentuje aplikację Wiener DRIVE. Nowe rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i poprawiać styl jazdy kierowców. System podpowiada, jak jeździć bardziej ekologicznie i oszczędnie, a nowym klientom proponuje udział w konkursie, w którym nagrodą jest nawet 30% składki ubezpieczenia. Każdy może wygrać i stać się świadomym użytkownikiem drogi. Aplikacja dostępna jest dla posiadaczy Pakietu AUTO, a pobrać ją można z App Store i Google Play.
Telematyka bada, jak jeżdżą kierowcy
Wiener postawił sobie za cel propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, które mają wejść w nawyk kierowcom. W związku z tym aplikacja wykorzystuje telematykę, która pozwala lepiej zrozumieć zachowania użytkowników. Za każdą podróż samochodem kierowcy otrzymają ocenę łączną, na którą składa się 5 elementów bezpiecznej jazdy, czyli: niekorzystanie z telefonu, prędkość, hamowanie, przyspieszanie oraz pokonywanie zakrętów.
Ocena poszczególnych jazd przekłada się na łączną ocenę kierowcy. Każda podróż, jak również ocena łączna kierowcy, zawiera się w przedziale 0-100 punktów. Im więcej punktów, tym lepszy wynik, a co za tym idzie – wyższa nagroda pieniężna.
#bądźbardziej bezpieczny, oszczędny, ekologiczny
Akcji towarzyszy przesłanie #bardziej. Wiener chce pokazywać, że bezpieczny, oszczędny i ekologiczny styl jazdy po prostu się opłaca.
– Aplikacja telematyczna to rozwiązanie, które ma szansę realnie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach, stąd pomysł na projekt Wiener DRIVE. Zachęcamy naszych klientów do udziału w wyzwaniach, które systematycznie pojawiają się w aplikacji. Za każde ukończone wyzwanie kierowca otrzymuje odznakę i specjalny tytuł. Wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na odpowiedzialne zachowania podczas podróży, a ekologiczna jazda pozwoli walczyć ze zmianami klimatycznymi – mówi Wojciech Gałczyński, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wienera.
Wiener DRIVE analizuje przejechane trasy, pokazuje w których momentach przekroczyliśmy prędkość lub zbyt ostro weszliśmy w zakręt. Dzięki przyznawanym punktacjom za przejazd, kierowca będzie mógł zmieniać swoje zachowania i poprawiać styl jazdy. Zwiększając bezpieczeństwo staje się bardziej świadomym użytkownikiem dróg i może zyskać nawet 30% składki ubezpieczenia, a pierwsza wypłata następuje już po 9 miesiącach od rozpoczęcia korzystania z aplikacji.
Bezpieczni w razie wypadku
Wiener DRIVE wyposażona jest w funkcję „SOS”, która w razie wypadku lub awarii pojazdu przyśpieszy kontakt z assistance. Podczas nagłego zdarzenia, aplikacja samodzielnie wykryje silne uderzenie, o czym poinformuje Wienera. Infolinia skontaktuje się z nami, a gdy trzykrotnie nie odbierzemy telefonu, na miejsce wyśle pomoc.
Wiener rozszerzył podstawowy pakiet assistance, w którym zostały zwiększone limity holowania i liczba dób wypożyczenia samochodu zastępczego. Ponadto ramach wykupionego ubezpieczenia kierowca może liczyć na wsparcie takie jak: holowanie, dostarczenie paliwa, pomoc techniczna, wymiana kół lub odpalenie samochodu. Ubezpieczony łatwo zgłosi także szkodę komunikacyjną. Ekologiczna jazda przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczy spalanie paliwa.
Więcej informacji na temat Wiener DRIVE można znaleźć na stronie: wiener.pl/drive.
88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.