Komunikaty PR

Udogodnienia w inwestycjach mieszkaniowych [SONDA]

2024-08-29  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mikołaj Ostrowski
RynekPierwotny.pl

ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl
Do pobrania KOMUNIKAT ( 0.18 MB )

Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych przechodzi dynamiczny rozwój, co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie udogodnień oferowanych przez deweloperów. Te, które jeszcze niedawno były dostępne wyłącznie dla nielicznych, stają się teraz standardem w coraz większej liczbie inwestycji. Portal RynekPierwotny.pl zapytał przedstawicieli czołowych firm deweloperskich w Polsce o to, jakie udogodnienia są obecnie oferowane w segmencie popularnym oraz premium.

Ewelina Wojtasik, Senior Design Manager w Archicom

Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych przechodzi stałą ewolucję i dynamicznie się zmienia. To, co jeszcze kilka lat temu wyróżniało i świadczyło o najwyższej jakości, z czasem stało się bardziej powszechne, a dziś poczucie luksusu warunkują elementy, które wówczas nie istniały lub wiedziało o nich niewiele osób. Obserwujemy tę tendencję zarówno w zakresie rozwiązań ekologicznych – paneli fotowoltaicznych, oświetlenia LED, stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zbiorników retencyjnych na wodę deszczową – jak i smart udogodnień w mieszkaniach.

Pojawia się coraz więcej miejsc sprzyjających integracji sąsiedzkiej: klubów mieszkańca, sal zabaw, stref fitness oraz do przechowywania jak np. rowerownie i wózkownie. Nie zapominamy również o inkluzywnej infrastrukturze, czyli przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami. Poprzez ciągłe podnoszenie wymagań średniego standardu i jakości oferowanych mieszkań sprawiamy, że standard premium staje się bardziej dostępny. Kładziemy nacisk na elementy takie jak design, prestiżowa lokalizacja i nowoczesne oraz proekologiczna udogodnienia. Wierzymy, że w ten sposób dbamy o zarówno doświadczenie komfortu i wygody, jak i doznania estetyczne i poczucie odpowiedzialności za środowisko.

Katarzyna Mirota, Członkini Zarządu Matexi Polska

Slogan Matexi „Witamy w Okolicy” odzwierciedla nasze podejście – tworzymy miejsca do życia, nie tylko do zamieszkania, a wygoda mieszkańców to nasz nadrzędny cel. Dlatego stawiamy na udogodnienia podnoszące komfort życia, sprzyjające środowisku i integracji sąsiedzkiej.

Standardem w naszych inwestycjach są podziemne hale garażowe, lokale usługowe w parterach budynków oraz dostęp do komórek lokatorskich i pomieszczeń na wózki i rowery. Dbamy o właściwe zagospodarowanie terenu, planując miejsca do rekreacji, place zabaw i udogodnienia dla rowerzystów. Wdrażamy proekologiczne technologie, takie jak instalacje fotowoltaiczne, systemy odzysku wody deszczowej, budki dla ptaków i owadów czy miejsca dostosowane do instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych.

Coraz częściej w inwestycjach o podwyższonym standardzie pojawiają się sale do jogi, fitnessu i siłownie. Luksusem natomiast pozostają prywatne parkingi w hali garażowej oraz elementy infrastruktury rekreacyjnej, takie jak basen, sala kinowa, spa, sauna, korty do squasha i tenisa, pokój masażu. Usługi konsjerża i zamawiane przez aplikacje – sprzątanie, pranie, pomoc techniczna 24/7, rezerwowanie części wspólnych, opieka nad mieszkaniem podczas nieobecności i wyprowadzanie zwierząt – również wykraczają poza standardowe udogodnienia.

Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA

Wiele udogodnień zarezerwowanych jeszcze kilka lat temu dla inwestycji mieszkaniowych z segmentu premium jest obecnie z powodzeniem stosowanych również w projektach popularnych. Możliwe to było m.in. dzięki postępowi technologicznemu oraz dążeniu inwestorów do tworzenia coraz wygodniejszych, wyróżniających się inwestycji mieszkaniowych.

Do rozwiązań, które stały się znacznie bardziej dostępne, możemy zaliczyć m.in. systemy automatyki mieszkaniowej i bezpieczeństwa. Na przykład otwieranie bramy garażowej w oparciu o sczytywanie tablic rejestracyjnych, które zastosowaliśmy w naszym warszawskim projekcie o podwyższonym standardzie Pauza Ochota, obecnie wdrażamy w inwestycji Impuls Marywilska na stołecznej Białołęce. Udogodnień, które stają się coraz bardziej powszechne na rynku, jest bardzo dużo. Warto wspomnieć o miejscach parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, panelach fotowoltaicznych, przestronnych balkonach i tarasach - które wcześniej stanowiły często atrybut dużych mieszkań postrzeganych jako apartamenty, czy przestronnych i bogatych w roślinność strefach relaksu.

Jednocześnie obserwujemy pewne zmiany w tym, jak definiowane są inwestycje premium. O ich wyjątkowości decydują często czynniki, które niekoniecznie bardzo rzucają się w oczy, ale z pewnością pozytywnie wpływają na jakość życia. Do takich wyróżników należy zaliczyć lokalizację – unikalność prestiżowych adresów może polegać na tym, że łączą dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej z kameralnym charakterem i klimatycznym sąsiedztwem. Tak ważne poczucie prywatności, które w obecnych czasach postrzegane jest jako luksus, przekłada się również na nowe pomysły na udogodnienia. Część z projektów realizowanych na rynku zapewnia mieszkańcom dostęp do własnej sali do medytacji, squasha, sauny, siłowni, czy przestrzeni coworkingowych. Oczywiście wysoki standard łączy się niezmiennie z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, szczególną dbałością o estetykę, unikalnym designem i architekturą.

Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Sprzedaży w Cordia Polska

Udogodnienia, które jeszcze jakiś czas temu były standardem głównie na rynku nieruchomości premium, coraz częściej pojawiają się także w segmencie popularnym. Przykładem są tu m.in. eko-rozwiązania, takie jak: panele fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne na wodę deszczową czy zapewnienie miejsc umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych. Z jednej strony wynikają one z nowych dyrektyw unijnych – do 2030 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne, a obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności deweloperzy muszą uwzględniać w swoich planach inwestycyjnych już teraz. Z drugiej strony rośnie też świadomość klientów – nabywców nowych mieszkań, którzy nie tylko zwracają uwagę na kwestie ochrony środowiska i zagospodarowanie terenów zielonych, ale także na to, by budynek był energooszczędny i nie generował w przyszłości wysokich kosztów utrzymania nieruchomości.

Standardem w segmencie popularnym jest też już zadbana zieleń oraz miejsca rekreacji i wypoczynku, takie jak: place zabaw, siłownie plenerowe, ławki, stojaki rowerowe. W naszych inwestycjach pojawiają się także takie rozwiązania jak: wideodomofony, systemy kontroli dostępu przez aplikację mobilną czy systemy czytania tablic rejestracyjnych na wjeździe do garażu podziemnego. Coraz częstszymi udogodnieniami są też ochrona i monitoring.

Za „luksus” możemy uznać udogodnienia znane z segmentem nieruchomości premium. Klienci wybierający mieszkania tego typu analizują wiele czynników, zarówno użytkowych, jak i stricte wizerunkowych. Znaczenie ma efektowne lobby wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wita mieszkańców i ich gości. To jeden z elementów zaprojektowanych z myślą o tym, aby robić wrażenie, być wizytówką inwestycji. Mile widziane są też takie rozwiązania jak: ogólnodostępny taras na dachu, przestrzenie wspólne wewnątrz budynku urządzone jako miejsca do spotkań i relaksu, czy sala dedykowana praktyce jogi. To udogodnienia, z których będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy naszej inwestycji Leśna Sonata w Sopocie.

Istotnym czynnikiem, który przekłada się na status nieruchomości premium jest jej wyjątkowa lokalizacja. Dobry przykład stanowi nasz projekt Haffnera Residence w Sopocie, położony w samym centrum, a jednocześnie tuż przy pięknej plaży. Tak zlokalizowane działki to prawdziwy unikat, szczególnie jeśli szukamy czegoś w spokojnym i zielonym sąsiedztwie, a jednocześnie blisko atrakcji i tętniącego życiem nadmorskiego kurortu. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach Haffnera Residence wyróżniają się ponadstandardową wysokością – aż 2,98 m, posiadają także własne wyjścia na prywatne tarasy na dachu i są to niewątpliwie cechy, które nie są spotykane w segmencie popularnym.

Maciej Gotkiewicz, Członek Zarządu RealCo Property Investment and Development

W segmencie popularnym rynku mieszkaniowego standardowe udogodnienia obejmują takie elementy, jak place zabaw, komórki lokatorskie, rowerownie oraz miejsca postojowe. Coraz częściej oferowane jest także wykończenie mieszkań "pod klucz", co staje się powoli normą. Są to podstawowe rozwiązania, które mają na celu spełnienie codziennych potrzeb mieszkańców, zapewniając im komfort i funkcjonalność.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku inwestycji z segmentu luksusowego, gdzie standardy wykończenia i oferowane udogodnienia są znacznie wyższe. W RealCo mamy duże doświadczenie w realizacji inwestycji premium oraz o podwyższonym standardzie, takich jak Apartamenty przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu czy Młyn Maria. W takich inwestycjach kluczowe znaczenie mają nie tylko detale wykończeniowe z najwyższej półki oraz ponadczasowość architektury, ale również wyszukana lokalizacja. Na przykład penthouse’y w naszych Apartamentach cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na prywatne tarasy z widokiem na Park Szczytnicki, który oferuje mieszkańcom cenną w mieście ciszę i kontakt z naturą.

Luksusowe nieruchomości to nie tylko wysoka jakość materiałów i precyzyjne wykonanie, ale także dodatkowe udogodnienia, takie jak strefy wejściowe o podwyższonym standardzie, lobby z ochroną czy usługą concierge, a także przestrzenie wspólne, które mogą obejmować siłownie, sale zabaw dla dzieci czy nawet różnorakie formy sztuki. W przypadku Apartamentów przy Parku Szczytnickim planujemy odsłonięcie rzeźby autorstwa znanego wrocławskiego projektanta Oskara Zięty, co stanowić będzie dodatkową wartość artystyczną i prestiżową dla całej inwestycji - szczególnie, że jej koncepcja bazuje na historycznej stalowej Iglicy spod Hali Stulecia.

Podsumowując, to, co w segmencie popularnym jest standardem, w projektach luksusowych stanowi jedynie podstawę do dalszego rozwijania koncepcji, której celem jest zapewnienie mieszkańcom wyjątkowego komfortu i unikalnych doświadczeń związanych z mieszkaniem.

Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca w ACCIONA w Polsce

Współczesne inwestycje mieszkaniowe w segmencie popularnym coraz częściej oferują rozwiązania, które wcześniej były uznawane za luksusowe. Obecnie standardem stają się takie elementy jak balkony, tarasy i ogródki, które podnoszą komfort codziennego życia mieszkańców. Rośnie też znaczenie dobrej izolacyjności akustycznej i cieplnej, szczególnie w obliczu rosnących kosztów energii. Dodatkowo, coraz więcej deweloperów zwraca uwagę na rozwiązania umożliwiające oszczędzanie energii np. energooszczędne windy, systemy sterowania oświetleniem czy ogrzewaniem, co znajduje swoje odzwierciedlenie w certyfikatach energetycznych budynków. Warto również wspomnieć o garażach podziemnych oraz funkcjonalnych układach mieszkań, które choć stanowią już standard, nadal mają duży wpływ na postrzeganie jakości życia w danym miejscu.

Luksus na rynku mieszkaniowym to przede wszystkim mniejsza skala inwestycji, co przekłada się na niższą intensywność zabudowy oraz większą prywatność dla mieszkańców. Dodatkowo, klienci zwracają uwagę na oryginalne rozwiązania projektowe, jakość materiałów budowlanych i ciekawe rozwiązania architektoniczne dotyczące np. elewacji, klatek schodowych czy patia. Równie istotne jest niestandardowe zagospodarowanie terenów wokół budynków, jak choćby starannie zaprojektowane ogrody czy strefy rekreacyjne.

Obserwując rynek, można stwierdzić, że różnica między standardem a luksusem coraz bardziej się zaciera. Często tkwi ona w szczegółach, które podnoszą wartość i komfort życia mieszkańców.

Małgorzata Ostrowska, Dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Udogodnienia w inwestycjach mieszkaniowych różnią się w zależności od standardu nieruchomości. W segmencie popularnym, gdzie kluczowe znaczenie mają przystępna cena i atrakcyjna lokalizacja, skupiamy się na udogodnieniach obniżających koszty utrzymania – czynszów, jak np. ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, czy fotowoltaika. Przykładem takich inwestycji są Naturalnie Aluzyjna w Warszawie czy Apartamenty na Wzgórzach w podkrakowskiej Zawadzie, gdzie prywatny las, niska, kameralna zabudowa czy też specjalne miejsca do rekreacji i integracji można nazwać luksusem, gdyż trudno o takie atrakcje w centrach dużych miast.

Z kolei w inwestycjach Horizon w Gdańsku czy Nad Odrą w Szczecinie, oferujemy wyjątkowe udogodnienia, które zwiększają komfort życia, takie jak wspólne tarasy widokowe na ostatnich piętrach z panoramicznym widokiem na morze czy rzekę.

Jednak prawdziwym przykładem luksusowych udogodnień, charakterystycznych dla segmentu Premium, jest inwestycja Hanza Tower w Szczecinie. Wysokie pomieszczenia, centralna klimatyzacja oraz prywatny basen stanowią standard, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo, mieszkańcy mają do dyspozycji strefę spa z sauną suchą i parową, a także prywatne kluby mieszkańców, co podkreśla wyjątkowy charakter tej inwestycji.

Tomasz Kaleta, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Develii

Deweloperzy przy projektowaniu nowych inwestycji przykładają coraz większą wagę do architektury, użytecznego zagospodarowania części wspólnych, w tym terenów zielonych i placów zabaw, jak również miejsc szeroko pojętej rekreacji. Nasze inwestycje są zgodne z tymi trendami. Na osiedlach Ceglana Park w Katowicach, Aleje Praskie w Warszawie czy Centrala Vita w Krakowie przewidzieliśmy liczne place zabaw przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz tężnię solankową. Pewnym standardem stają się różnego rodzaju proekologiczne rozwiązania, które oprócz tego, że pomagają mieszkańcom dbać o środowisko, pozwalają im także obniżyć koszty eksploatacyjne. Osiedlem wyróżniającym się pod tym względem jest Orawska Vita we Wrocławiu, gdzie zainstalowaliśmy m.in. system zagospodarowania wody szarej, który zredukuje ilość ścieków oraz panele fotowoltaiczne na dachach budynków. Zamontowaliśmy je także w innej wrocławskiej inwestycji - Cynamonowa Vita.

W segmencie premium, gdzie ceny i oczekiwania klientów są znacznie wyższe, projekty charakteryzują się wysokim standardem wykończenia, użyciem nowoczesnych technologii i materiałów, jak również użytecznie zaprojektowanymi przestrzeniami wspólnymi z dostępem do takich udogodnień jak siłownia czy sauna.

Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development

Standard, który na dobre zagościł w naszych inwestycjach to rozwiązania zgodne z ideą zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego. Klienci coraz częściej myślą o zakupie mieszkania w długoterminowej perspektywie, uwzględniając przyszłe koszty jego utrzymania. Dlatego w naszych projektach bardzo mocno stawiamy na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Każda z naszych inwestycji jest wyposażona w pakiet RONSON, który w zależności od inwestycji obejmuje takie udogodnienia jak panele fotowoltaiczne, systemy rekuperacji, zbiorniki retencyjne, oraz oświetlenie LED.

Budujemy z wysokiej jakości materiałów, co ma ogromne znaczenie dla przyszłych rachunków jakie nasi klienci będą płacić za media. Przykładem tego podejścia może być inwestycja EKO Falenty, która idzie w parze z naturą. W ramach projektu, z myślą o ochronie środowiska przewidzieliśmy rozwiązania takie jak rekuperacja, która pozwala na odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza, przyczyniając się do ogrzewania domów, czy kotły kondensacyjne oraz oświetlenie LED. Stale też wprowadzamy nowe rozwiązania, takie jak dostęp do systemu "smart home", który umożliwia zdalne zarządzanie światłem, ogrzewaniem czy wodą, co pozwala na optymalizację kosztów eksploatacji.

Nie zapominamy o udogodnieniach wokół inwestycji. Nasi klienci znajdą tu strefy relaksu i rekreacji wypełnione roślinnością, place zabaw dla najmłodszych czy siłownie plenerowe. Coraz więcej osób zwraca uwagę na otoczenie zieleni, a to dla nas bardzo ważne. Na warszawskim osiedlu Zielono Mi zastosowaliśmy trend biofiliczny – koncepcję łączącą nowoczesność z naturą. Inwestycja została zaprojektowana z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, co objawia się obecnością zieleni na elewacjach, zielonymi dachami, skrzynkami rozsączającymi, panelami fotowoltaicznymi, ekologicznymi łąkami kwietnymi oraz energooszczędnym oświetleniem LED.

Montujemy udogodnienia zarówno dla pieszych jak i rowerzystów w tym stojaki rowerowe, czy rowerownie. Oddajemy do użytku ogólnodostępne zewnętrzne ładowarki do samochodów elektrycznych, ale również przewidujemy możliwość montażu ładowarek do samochodów elektrycznych w garażu. Ten sposób wspierania ekomobilności w naszych projektach jest kolejnym elementem naszej strategii zrównoważonego rozwoju.

Katarzyna Korkosz, Kierownik Sprzedaży PCG – region Dolny Śląsk

W segmencie luksusowych mieszkań oczekiwania są znacznie wyższe. Kluczową rolę odgrywa lokalizacja zapewniająca szybki dostęp do centrum oraz zaawansowane technologie, jak systemy smart home do zarządzania oświetleniem i bezpieczeństwem. Ważne są również ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne, a także dodatkowe udogodnienia, np. strefy wellness, siłownie i prywatne tarasy. Dbałość o detale, wysokiej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania architektoniczne nadają inwestycjom unikatowy charakter.

Aktualnie w PCG realizujemy dwa luksusowe projekty. Pierwszy z nich to Victoria Apartments II, kontynuacja flagowego osiedla nad jeziorem Dąbie w Szczecinie. Powstaje w topowej lokalizacji, która pozwala mieszkańcom na korzystanie z uroków zielonej części Szczecina, pełnej rezerwatów przyrody. Mieszkańcy będą mogli korzystać z prywatnej mariny, zagospodarowanego nabrzeża, strefy sportowej oraz saun, a także podziwiać piękne widoki z tarasów na dachach budynków.

Drugi projekt to Osiedle BO we Wrocławiu, zaledwie 15 minut od Rynku. Obejmuje ono 21 eleganckich domów szeregowych, zawierających 42 apartamenty z ogródkiem lub balkonem, ogrzewaniem podłogowym, pompą ciepła, fotowoltaiką, klimatyzacją i systemem smart home. Oferujemy także prywatny paczkomat, dwa miejsca postojowe w garażu i komórkę lokatorską dla każdego apartamentu. Osiedle sąsiaduje z terenami rekreacyjnymi nad Odrą, sprzyjającymi odpoczynkowi.

Anna Bączyk, Koordynator ds. ESG i Rozwoju Produktu w Dom Development S.A.

Przykładamy dużą wagę do komfortu mieszkańców naszych osiedli, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Zielonej Karty Inwestycji. Jest to nasz wewnętrzny standard dot. elementów prośrodowiskowych i prospołecznych, który gwarantuje optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań projektowych zgodnych z priorytetami zrównoważonej urbanizacji. Co istotne, jest on oparty na badaniach konsumenckich przeprowadzonych na klientach Grupy Dom Development. Sprawdziliśmy, czego potrzebują nasi klienci i za jakie rozwiązania są skłonni zapłacić, więc skupiamy się właśnie na tych elementach.

Po pierwsze, nasze inwestycje cechują się znakomitą lokalizacją, która nie tylko pozwala na wygodny dojazd do centrum, ale wpisuje się w koncepcję miasta 15-minutowego. Oznacza to, że na samym osiedlu albo w zasięgu krótkiego spaceru mieszkańcy mają dostęp do kluczowej infrastruktury lub usług, tj. transportu publicznego, sklepów, restauracji, edukacji, terenów zielonych, infrastruktury sportowej oraz opieki zdrowotnej. Po drugie, instalujemy fotowoltaikę lub własne źródła ciepła (np. kolektory słoneczne czy pompy ciepła), które pozwalają oszczędzić na rachunkach za prąd i ciepło w częściach wspólnych.

Stosujemy także rozwiązania z zakresu zrównoważonego transportu, m.in. infrastrukturę rowerową w postaci stojaków na rowery, wiat rowerowych bądź rowerowni oraz stacje ładowania aut elektrycznych. Nasze osiedla znane są również z atrakcyjnie zaaranżowanej zieleni, która nie tylko pozwala na spokojny wypoczynek na łonie natury blisko domu, ale także obniża temperaturę w upalne dni, pochłania szkodliwe substancje, retencjonuje wodę i przyczynia się do zachowania bioróżnorodności. Ponadto, od kilku lat stosujemy system smart building, umożliwiający m.in. otwieranie bram, furtek i drzwi do budynku za pomocą smartfona oraz automatyczne przywoływanie windy.

Agnieszka Majkusiak, Dyrektor Sprzedaży ATAL

Zmieniają się preferencje i rosną oczekiwania klientów co do standardu współczesnych osiedli deweloperskich, zwłaszcza w zakresie części wspólnych, tj. wykończenia klatek oraz zagospodarowania terenów zewnętrznych. Dlatego cechuje je coraz wyższy poziom, a udogodnienia takie jak wózkownie czy miejsca ładowania aut elektrycznych stają się coraz powszechniejsze, choć do niedawna świadczyły o podwyższonym standardzie inwestycji.

Granica między standardami jest dość subiektywna, a wiele zależy od grupy docelowej danej inwestycji. W przypadku projektów z przeznaczeniem dla rodzin, szczególną uwagę zwracamy na udogodnienia w postaci stref rekreacji, bawialni i przyjaznego zagospodarowania terenu.

Luksusowa może być już sama topowa lokalizacja, w połączeniu z ultranowoczesną architekturą, np. elewacją z płyt szklanych i specjalnych okładzin, jaką stosujemy w naszej inwestycji ATAL Olimpijska. Położona w ścisłym centrum Katowic, w otoczeniu wybitnych obiektów architektury użytkowej, będzie wyróżniać się 35-piętrową dominantą, zwieńczoną tarasem widokowym. Uzyska tym samym prestiżowy status najwyższego budynku mieszkalnego w regionie.

Jeśli chodzi o udogodnienia typowe dla segmentu premium, wymienię m.in.: reprezentacyjne lobby z recepcją, prywatne zewnętrzne strefy wypoczynku, bogato wyposażone bawialnie, czy też sauny lub strefy wellness, oczywiście do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. Z wymienionych wygód korzystają na co dzień osoby zamieszkujące w naszej inwestycji Sokolska 30 w Katowicach. W tak ekskluzywnych projektach stosowane są również rozwiązania typu smart home.

Poczucie luksusu może też wynikać z kameralnego charakteru projektu, któremu towarzyszy wysoki poziom architektury oraz zagospodarowania terenów zewnętrznych. Przykładem jest nasza inwestycja ATAL Zawiślańska Wille Miejskie, realizowana w nadmorskiej dzielnicy Gdańska - Stogach. 16 wyjątkowych willi miejskich, z zaledwie czterema mieszkaniami w każdej, powstanie w otoczeniu natury, która zajmuje ponad połowę rozległego terenu inwestycji.

Iwona Kołodziejczyk, Dyrektor Zarządzający Toscom Development

Od pewnego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój rodzimego rynku nieruchomości premium, który z roku na rok zyskuje na wartości. Z myślą o tak wymagającej grupie klientów we Wrocławiu powstał wyjątkowy apartamentowiec – Bernardyńska 4. Czym odróżnić luksus od podwyższonego standardu? To wypadkowa wielu elementów, które składają się na całościowy odbiór inwestycji. Od prestiżowej lokalizacji po drobne detale architektoniczne i wnętrzarskie.

Luksusowe apartamentowce wznoszone są zwykle w otoczeniu historycznej zabudowy, na nieoczywistych działkach, które stanowią wyzwanie dla twórców projektu. Ich bryły muszą cechować się wyjątkową estetyką i ponadczasową architekturą na światowym poziomie, wkomponowaną w miejską tkankę, która będzie stanowiła wzór i wartość dla pokoleń. O luksusie inwestycji decyduje też dobór najlepszych materiałów wykończenia oraz gustownych akcentów dekoracyjnych. Dodatkowo, na postrzeganie naszej inwestycji jako luksusowej wpływa ekspozycja dzieł współczesnych artystów: rzeźbiarzy, malarzy, grafików i fotografików.

W przypadku inwestycji premium znaczenie mają również inne udogodnienia dopasowane do wymagań zamożnych nabywców. W standardzie premium można spodziewać się zatem stref spa i fitness, kina, przestrzeni do coworkingu, czy jak w przypadku Bernardyńskiej 4, sali do medytacji czy squasha.

Dobrym przykładem jest też rzadko jeszcze spotykana w Polsce usługa concierge, który dla klientów segmentu premium staje się nierzadko asystentem, który nie tylko wyręcza w codziennych drobnych sprawach, ale jest też ekspertem od nieoczekiwanych zadań specjalnych.

Anna Skotnicka-Ryś – Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy w firmie Profbud

W Profbud dbamy o maksymalny komfort i bezpieczeństwo, oferując rozwiązania wykraczające poza standardowe potrzeby mieszkańców. Naszym priorytetem jest jakość materiałów oraz zastosowanie nowoczesnych, funkcjonalnych i ekologicznych technologii, takich jak panele fotowoltaiczne, ładowarki do pojazdów elektrycznych i szybkobieżne windy z odzyskiem energii, co znacząco obniża koszty eksploatacyjne dla mieszkańców naszych inwestycji.

Części wspólne projektujemy z myślą o komforcie i estetyce, wykorzystując naturalne materiały, które nadają wnętrzom unikalny charakter. Angażujemy mieszkańców w tworzenie wspólnych przestrzeni, jak przy muralu w łódzkiej inwestycji PRIMO III, co sprzyja budowaniu silnych relacji sąsiedzkich. Mieszkania w projektach Profbud są funkcjonalnie zaprojektowane, co doskonale ilustrują oranżerie w warszawskiej inwestycji Goslove, które umożliwiają kontakt z naturą przez cały rok, tworząc dodatkową przestrzeń do życia. W inwestycjach takich jak Złota Oksza i PRIMO oferujemy praktyczne udogodnienia, wykraczające poza standard, m.in. parkingi rowerowe, miejsca do serwisowania rowerów oraz stanowiska do odkurzania samochodów.

Nasza flagowa inwestycja Gaia Park w Konstancinie-Jeziornie łączy luksus z ekologią, oferując zaawansowane technologie, takie jak gruntowe pompy ciepła, system zarządzania wodą opadową oraz darmową energię z farmy wiatrowej przez 20 lat, tworząc unikalne miejsce do życia na rynku polskim. Takie podejście wpisuje się w trend, gdzie luksus definiuje się nie tylko przez prestiż lokalizacji czy wykończenie wnętrz, ale także przez dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój.

Dziś postrzegamy luksus w szerszym kontekście – jako coś niematerialnego. To, co staje się dla wielu osób największym dobrem, jest czas, dlatego w Profbud wybierając lokalizacje inwestycji, dbamy o łatwy dostęp do usług, takich jak sklepy, restauracje, szkoły czy placówki medyczne, aby ten drogocenny zasób oszczędzać. Stosujemy nowoczesne technologie automatyzujące codzienne obowiązki, co pozwala mieszkańcom naszych inwestycji skupić się na tym, co naprawdę ważne – rodzinie i bliskich – i cieszyć się życiem w komfortowym, funkcjonalnym otoczeniu.

Andrzej Gorgoń, Dyrektor ds. Marketingu YIT w Polsce

Klienci korzystający z oferty firm deweloperskich często oczekują dziś czegoś więcej niż tylko określonej ilości metrów kwadratowych, na których mogą urządzić swoje wymarzone mieszkanie. Odpowiadając na te potrzeby, większość niegdysiejszych udogodnień stało się aktualnie standardem, który na stałe wpisał się już w ofertę deweloperów. Mówimy tutaj m.in. o miejscach parkingowych, terenach zielonych, placach zabaw, balkonach, ogrodach czy komórkach lokatorskich.

O atrakcyjności inwestycji i jej prawdziwej wartości dodanej decydują więc wszystkie elementy, które wykraczają poza ten zestaw. W YIT doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego od samego początku naszej obecności na polskim rynku postawiliśmy na wysoką jakość zastosowanych materiałów, zrównoważone rozwiązania oraz elegancką architekturę inspirowaną fińskim designem.

Ponadto, zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”, na terenie naszych osiedli aranżujemy strefy integracji sąsiedzkiej, gdzie znaleźć można miejsce na wspólny relaks, sport czy chociażby organizowane przez nas zajęcia porannej jogi, z których korzystać mogą wszyscy mieszkańcy osiedla Aroma Park. Dodatkowo każda inwestycja oferuje miejsca postojowe z instalacjami do ładowania samochodów elektrycznych, a przy ulicy Kłobuckiej w Warszawie, gdzie zlokalizowany jest nasz projekt Parkur Residence, uruchomiliśmy ogólnodostępną stację ładowania.

Projektując kolejne inwestycje nieustannie pracujemy nad tym, by móc zaoferować przyszłym mieszkańcom nie tylko wysokiej jakości mieszkania, ale przede wszystkim wygodną, nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do życia.

Źródło: rynekpierwotny.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: RynekPierwotny.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy

Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.

Ochrona środowiska

Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa

1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.

Handel

T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu

Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.