Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki

Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej.
- W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40 proc. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games S.A.
Grande Games – to spółka założona wspólnie z GamePlanet S.A. Studio tworzy zespół z Poznania, który obecnie skupia siedem osób. Grande Games pracuje obecnie nad symulatorem wydobycia węgla – Coal mining symulator.
Druga spółka – powołaną przez Ultimate Games S.A i RockGame S.A. – jest G11. Model biznesowy Studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku. Firmę tworzy obecnie sześć osób. Zespół będzie zajmował się głównie konwersją na PC gry planszowej U-Boot. W planach Studia są także kolejne konwersje rozpoznawalnych planszówek na komputery stacjonarne.
Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games S.A. i CreativeForge Games S.A. – NPC GAMES – będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku. Pierwszym projektem NPC GAMES będzie Scrap Games.
W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy – harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.