UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
- 4 cele na 2020 zrealizowane rok wcześniej
- Lider branży w kompleksowym raportowaniu
- Publikacja pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB)
ATLANTA, 2 lipca, 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) opublikowała 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju zatytułowany Accelerating Sustainable Solutions, który przedstawia podejmowane przez nią działania, by osiągnąć cele na 2020 r. i 2025 r.
Na uwagę zasługuje fakt, że UPS zrealizował 4 cele założone do roku 2020 o rok wcześniej:
- 123,8 milionów dolarów na cele charytatywne;
- 21,7 milionów godzin wolontariatu;
- 15,4 milionów zasadzonych drzew;
- o 3,1% mniej wypadków samochodowych.
„W 2016 roku UPS wyznaczył konkretne cele zrównoważonego rozwoju ukierunkowane na zminimalizowanie wpływu środowiskowego firmy, rozwój programu bezpieczeństwa i działalność na rzecz społeczności lokalnych” – powiedziała Suzanne Lindsay-Walker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPS i wiceprezes ds. środowiska. „Nasi klienci i interesariusze zasługują na wiarygodne informacje o naszych wynikach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też staramy się utrzymywać pozycję lidera w branży w kwestii kompleksowego raportowania o zrównoważonym rozwoju zgodnie z przyjętymi światowymi standardami”.
Kolejnym działaniem UPS w duchu zrównoważonego rozwoju jest wydanie pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB).
O zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój świadczy także inwestycja ponad miliarda dolarów w pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi i wyposażone w nowoczesne technologie oraz infrastrukturę pomocniczą w ciągu ostatniej dekady. UPS posiada zaawansowaną technologicznie flotę składającą się z ponad 10 300 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ostatnio firma ogłosiła plany zakupu ponad 6 tysięcy ciężarówek napędzanych gazem ziemnym do 2022 r, a także zapowiedziała inwestycję w Arrival – start-up technologiczny z siedzibą w Wielkiej Brytanii – i zobowiązała się do zakupu 10 tysięcy pojazdów.
Fundacja UPS realizuje cele z wyprzedzeniem
Fundacja UPS ogłosiła wcześniejsze zrealizowanie celów dotyczących sadzenia drzew i wolontariatu pracowniczego. Od 2015 r. zasadzono ponad 15,4 mln drzew w 58 krajach. Udało się to dzięki zaangażowaniu pracowników UPS i współpracy z głównymi organizacjami non-profit zajmującymi się ochroną środowiska wspieranymi ze środków Fundacji UPS, w tym Arbor Day Foundation, The Nature Conservancy, Earth Day Network, Keep America Beautiful, National Park Foundation i Fundusz World Wildlife.
Cel w zakresie wolontariatu pracowniczego został osiągnięty z wyprzedzeniem dzięki 60-procentowemu wzrostowi liczby godzin wolontariatu od 2011 roku. Przepracowane godziny stanowią równowartość 533 milionów dolarów wsparcia dla tysięcy organizacji non-profit na całym świecie.
Firma UPS podjęła również działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, mające na celu zwalczanie nierówności rasowych. Nowe, skoncentrowane działania obejmują wspieranie przepisów prawnych, których celem jest zwalczanie przestępstw wynikających z nienawiści, finansowanie programów wspierających zatrudnienie, edukację, małe przedsiębiorstwa oraz reformy, a także realizację nowego zobowiązania – UPS chce przepracować milion godzin wolontariatu obejmującego mentoring i programy edukacyjne dla Społeczności Afroamerykanów.
UPS co roku publikuje raport zrównoważonego rozwoju, a od 2009 roku stara się uzyskiwać zewnętrzną weryfikację. Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju można znaleźć pod linkiem.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.