Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
29 listopada w Gdańsku Kanga Foundation zaprasza Przyjaciół Fundacji na wyjątkową uroczystość urodzinową. To wydarzenie będzie okazją, by podsumować dotychczasowe sukcesy oraz spojrzeć w przyszłość pełną nowych możliwości wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami.
Urodziny Kanga Foundation poprowadzi Jakub “Zima” Zimowski - muzyk, uczestnik programu “Farma” i konferansjer Pol'and'Rock Festival, a gościem specjalnym będzie Agnieszka Janicka-Maj, prezeska Fundacji JBB, trenerka mentalna i konsultantka kryzysowa. W swoim wystąpieniu pt. „DOBRO=STAN” Janicka-Maj poruszy temat dobroczynności jako wartości, która wpływa na jakość życia zarówno obdarowywanych, jak i darczyńców, wprowadzając ich w stan psychicznego dobrostanu. „Dobroczynność to nie tylko wsparcie materialne, ale także emocjonalne, które buduje jakość życia opartego na godności i potrzebach drugiego człowieka” – mówi Janicka-Maj. Koncept „DOBRO=STAN” odnosi się do całościowego wsparcia podopiecznych i ich rodzin, obejmując zarówno zapewnienie niezbędnego sprzętu, jak i wsparcie emocjonalne, które podnosi jakość ich życia i daje poczucie bezpieczeństwa.
Kanga Foundation, pierwsza w Polsce fundacja kryptowalutowa, stawia sobie za cel dbałość o codzienny komfort dzieci z niepełnosprawnością, dostarczając sprzęty, które pozwalają im pełniej korzystać z życia. Pozyskując darowizny w kryptowalutach oraz złotówkach, fundacja finansuje zakup sprzętów takich jak bieżnie, pionizatory, tablety do komunikacji alternatywnej, rowery rehabilitacyjne i inne niezbędne pomoce, które są relatywnie niedrogie, ale bardzo ułatwiają życie rodzinom. Średnia kwota zbiórki to 6500 PLN, a aż 93 proc. środków pochodzi z kryptowalut.
W niecały rok działalności – od uruchomienia pierwszej zbiórki 20 grudnia 2023 – fundacja pomogła już dziewięciorgu dzieciom z różnorodnymi potrzebami. Większość rodzin pochodzi z północnej Polski, jednak działania fundacji mają zasięg ogólnopolski.
„Kładziemy duży nacisk na pełną transparentność i odpowiedzialność w gospodarowaniu środkami. Każdy darczyńca może śledzić nasze działania i przekonać się, że każda wpłata jest w pełni wykorzystywana” – mówi Monika Minkiewicz, prezeska Kanga Foundation. „Działamy nowocześnie i niekonwencjonalnie, pokazując, że dobroczynność może wykraczać poza schematy, tworząc realne wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami” – dodaje Minkiewicz.
Historie, które zmieniają życie
Działania Kanga Foundation przynoszą realną zmianę w życiu dzieci, które często zmagają się z wyzwaniami takimi jak brak zrozumienia ze strony społeczeństwa, stereotypy, wykluczenie z codziennych aktywności oraz ograniczone wsparcie. Taka sytuacja może prowadzić do poczucia samotności i izolacji. Opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością wymaga ogromnego zaangażowania i często wiąże się ze stresem, wyczerpaniem, a także ograniczeniem możliwości pracy zawodowej, co negatywnie wpływa na finanse rodzin. Rodzice nieustannie martwią się o przyszłość swoich dzieci, o to, kto zaopiekuje się nimi, gdy sami nie będą już mogli tego robić. Kanga Foundation daje rodzinom nie tylko wsparcie materialne, ale także nadzieję na lepszą przyszłość dla ich dzieci.
Każda zakończona akcja przynosi fundacji satysfakcję z pomocy, jak w przypadku zbiórki dla Aleksa, chłopca z zespołem Angelmana, cierpiącego na głęboką niepełnosprawność intelektualną i ruchową oraz lekooporną padaczkę. Aleks potrzebował specjalistycznego fotelika, który zapewniłby mu bezpieczeństwo podczas podróży na rehabilitację i wizyty lekarskie. W ciągu zaledwie 30 dni fundacja zebrała rekordową kwotę 16 280 zł i dostarczyła Aleksowi fotelik dostosowany do jego potrzeb. „Auto jest dla nas niezbędne, a odpowiedni fotelik pozwala Aleksowi na bezpieczne podróże i daje nam możliwość choć chwilowego odpoczynku od codziennych trudności” – mówi mama chłopca.
Innym przykładem jest zbiórka dla Ignacego, pięciolatka z dziecięcym porażeniem mózgowym i zaburzeniami sensorycznymi, który potrzebował bieżni rehabilitacyjnej, aby mógł ćwiczyć i zwiększać swoją mobilność. Ignacy marzył o większej samodzielności i zabawie z rówieśnikami. W ciągu zaledwie czterech dni zebrano środki na bieżnię, która już służy chłopcu. „Dzięki wsparciu Ignacy będzie mógł cieszyć się dzieciństwem, co jest dla nas ogromną radością” – podkreśla mama Ignacego.
Jak wesprzeć działania Kanga Foundation?
Kanga Foundation organizuje zbiórki, by finansować:
● sprzęt ortopedyczny,
● sprzęt słuchowy,
● sprzęt rehabilitacyjny,
● urządzenia wspomagające komunikację iinne pomoce techniczne.
Fundację można wspierać na różne sposoby, m.in. przez darowizny kryptowalutowe, tradycyjny przelew bankowy (nr konta: 63 1140 2004 0000 3802 8409 4571), oraz przekazując 1,5% podatku na numer KRS 0000270261, wpisując jako cel szczegółowy „Kanga Foundation”.
Każda pomoc przynosi realną zmianę i uśmiech na twarzach dzieci. „Naszym celem jest, by każde dziecko mogło realizować marzenia i cieszyć się pełnią życia” – podsumowuje Monika Minkiewicz.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dołączyć do naszej społeczności i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla dzieci z niepełnosprawnościami. Podczas uroczystości urodzinowej będziemy mieli okazję porozmawiać o naszych działaniach, poznać historie dzieci, którym już pomogliśmy, oraz dowiedzieć się, jak każdy z nas może przyczynić się do dalszego rozwoju Kanga Foundation. Wydarzenie ma charakter zamknięty, ale istnieje możliwość bezpłatnego zarejestrowania się jako gość. Wystarczy napisać maila na fundacja@kanga.exchange. Do zobaczenia w Gdańsku!

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.