Vectra AI wyróżniona w najnowszym raporcie Gartnera
Z opublikowanego w grudniu raportu Gartner Market Guide for Network Detection and Response wynika, że liderzy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem, powinni priorytetowo traktować NDR, jako uzupełnienie innych narzędzi wykrywania, gdyż koncentruje się na utrzymaniu niskiego odsetka fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania. Wyróżnienie w tym obszarze otrzymała Vectra AI, której platforma zapewnia organizacjom widoczność, pomagając w wykrywaniu i reagowaniu na cyberataki.
Według raportu „Organizacje polegają na NDR w celu wykrywania i powstrzymania aktywności po udanym ataku, takich jak ransomware, zagrożenia z wewnątrz sieci lub ruch boczny w sieci. NDR uzupełnia inne technologie, które wyzwalają alerty głównie na podstawie reguł i sygnatur, budując heurystyczne modele normalnego zachowania w sieci i wykrywanie anomalii”. Raport wspomina ponadto, że „Liderzy ds. bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni nadać priorytet NDR jako uzupełnienie innych narzędzi do wykrywania, gdyż koncentruje się na niskim wskaźniku fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania”.
– Wierzymy, że wyróżnienie Vectra AI w Gartner Market Guide potwierdza naszą pozycję jako zaufanego partnera, oferującego sprawdzone rozwiązania do wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci – mówi Christian Putz, Country Manager w Vectra AI, wyróżnionej w kategorii Representative Vendors in Network Detection and Response.
– Aby powstrzymać falę zagrożeń, zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują pełnego wglądu w swoje środowiska, aby mogły wykryć oznaki ataku, zanim stanie się on naruszeniem. Przy odpowiedniej konfiguracji NDR może zapewnić skuteczną ochronę przed oprogramowaniem ransomware – zaznacza.
Platforma wykrywania i reagowania na zagrożenia Vectra analizuje pakiety sieciowe za pomocą czujników urządzeń sprzętowych i wirtualnych czujników programowych. Współpracuje również bezpośrednio z niektórymi interfejsami API SaaS i dziennikami z usług katalogowych IaaS w chmurze, aby zapewnić wykrywanie zagrożeń i reagowanie na te przypadki użycia. Vectra NDR opiera się na wielu silnikach detekcji, z dużym naciskiem na metody uczenia maszynowego i głębokiego uczenia do wykrywania opartego na analizie behawioralnej. Platforma wykorzystuje własne źródła informacji o zagrożeniach podczas analizy, a klienci mogą również importować własne źródła informacji o zagrożeniach.
Główne wnioski raportu:
- Zgodnie z najnowszą prognozą firmy Gartner dotyczącą bezpieczeństwa, rynek wykrywania i reagowania w sieci (NDR) wykazuje stały, stabilny wzrost na poziomie 22,5%, pomimo zwiększonej konkurencji ze strony innych platform.
- Firmy które jako pierwsze wdrożyły NDR znajdują się na etapie odnawiania usług, więc przepływy pracy związane z reagowaniem na incydenty i orkiestracją zyskują większą wagę podczas oceny kontraktów.
- Garstka dostawców NDR przyciąga większość uwagi na rynku. Organizacje z wyspecjalizowanymi potrzebami dotyczącymi wykrywania odniosłyby korzyści z połączenia znanych dostawców z nowo pojawiającymi się, lokalnymi graczami.
Rekomendacje:
Aby rozwinąć swoje możliwości wykrywania i reagowania w sieci, liderzy bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni:
- Uzupełnić istniejących rozwiązania do wykrywania poprzez wdrożenie narzędzi NDR do wykrywania nietypowych zachowań oraz badania aktywności po skutecznym przełamaniu zabezpieczeń.
- Zidentyfikować luki w obecnych procesach w celu określenia, czy anomalie, które NDR może wykryć, odpowiadają najbardziej palącym lukom w wykrywaniu.
- Porównać ofertę dostawców NDR, poprzez przygotowanie racjonalnych wskaźników i ocenie, w jaki sposób narzędzia NDR pozytywnie wpływają na wykrywanie zagrożeń, produktywność centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) i automatyczną reakcję.
Założenia planowania strategicznego:
Do 2026 r. odsetek przedsiębiorstw, które oceniają możliwości NDR wyłącznie w ramach samodzielnych produktów, spadnie do 70% (obecnie jest to 90%).
Do 2027 roku ponad połowa wykrytych przypadków przez NDR będzie pochodzić ze środowisk chmurowych (obecnie poniżej 10%).
Do 2027 roku automatyczna reakcja na wykryte anomalie w sieci nie przekroczy 40% wszystkich wykrytych anomalii.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.