Victoria Dom: na topie mieszkania na Ochocie, w Ursusie i Białołęce
Miasteczko Nova Ochota, Factory Ursus oraz Osiedle Classic to najpopularniejsze warszawskie inwestycje Victorii Dom. W 2021 r. właśnie tam kupiło mieszkanie najwięcej naszych klientów – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. W ubiegłym roku deweloper sprzedał ponad 1,6 tys. lokali na rynku pierwotnym.
Według serwisu tabelaofert.pl w stolicy sprzedano ponad 21 tys. lokali i była to najwyższa sprzedaż w całym kraju. Wśród 14. inwestycji Victorii Dom w 2021 r. największą popularnością wśród klientów cieszyły się: Miasteczko Nova Ochota, Factory Ursus oraz Osiedle Classic. – W trzech topowych lokalizacjach sprzedaliśmy ponad 60% wszystkich mieszkań. Na podium znalazły się inwestycje dobrze już znane warszawiakom. Równocześnie jednak cieszą nas dobre wyniki projektów, które dopiero debiutują, jak np. Osiedle Krzewna na warszawskim Targówku, który w analizie REDNET Property Group znalazł się wśród najbardziej perspektywicznych dzielnic Warszawy – wyjaśnia E. Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victora Dom.
W Warszawie nie będzie taniej
– Na atrakcyjność naszej oferty tradycyjnie wpływa cena – jesteśmy konkurencyjni. Na to się nakłada utrzymujący się w stolicy i innych dużych miastach trend zakupu mieszkań w celach inwestycyjnych, jako korzystnej lokaty kapitału – mówi E. Rathe-Głowacka. Eksperci podkreślają, że czynnikiem decydującym o atrakcyjności takiego posunięcia jest fakt, że w Warszawie zaczyna brakować działek pod budowę nowych osiedli. – Ponadto wpływ na sytuację rynkową ma tragiczna wojna u naszych wschodnich granic, na którą nakłada się rosnąca inflacja oraz ceny usług i materiałów budowlanych, a także wyższe stopy procentowe. Te wszystkie czynniki wpływają na ocenę ekspertów, że ceny mieszkań na warszawskim rynku nie będą niższe – dodaje dyrektor marketingu Victora Dom.
Nowe czynniki decydujące o preferencjach mieszkaniowych
Obserwatorzy rynku mieszkaniowego są zgodni, że w ostatnich miesiącach zmieniły się preferencje zakupu własnego lokum. – Wiele osób nie musi codziennie rano jechać do biura, bo często pracuje z domu. Dlatego klienci baczniej zwracają uwagę na funkcjonalną, dodatkową przestrzeń, w której można zorganizować miejsce do pracy. W cenie jest także dostęp do przestrzeni, w której można odpocząć i zrelaksować się. Liczy się wszystko: większy balkon lub loggia, ogródek, czy plac zabaw dla dzieci przed blokiem oraz miejsca relaksu dla mieszkańców, bliskość terenów zielonych. Dlatego w ostatnim czasie mieszkania z ogródkiem sprzedawaliśmy w pierwszej kolejności, popularne były też mieszkania z dwoma balkonami – wyjaśnia dyr. marketingu Victorii Dom.
Victoria Dom prowadzi inwestycje w praktycznie we wszystkich dzielnicach Warszawy. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12,5 tys. mieszkań.
Victoria Dom to deweloper z 24-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne ułatwienie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 12 tys. mieszkań i domów. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 6 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od dwóch lat w Lipsku.
Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Victoria Dom była wielokrotnie nagradzana, w tym m.in. nagrodą Deweloper Roku „Gazety Finansowej” i Diamentem Forbesa.
Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.