W dawnej Drożdżowni powstaje kolejny etap inwestycji mieszkaniowej
Prime Time PR
Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/
Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w ramach II etapu inwestycji Nowa Drożdżownia położonej w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Na historycznych terenach poprzemysłowych powstanie zarówno nowoczesna zabudowa mieszkaniowa, jak i infrastruktura handlowo-usługowa.
W drugim etapie inwestycji Nowa Drożdżownia zostaną oddane do użytku 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdować się będą 53 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 95 mkw. Do każdego mieszkania przynależeć będzie przestronny balkon, loggia lub prywatny ogródek. W budynkach przewidziano komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym. Docelowo kompleks mieszkaniowy Nowa Drożdżownia składać się będzie z kilku etapów, łącznie 400 mieszkań i domów. Częścią inwestycji staną się również zabytkowe poprzemysłowe elementy jak wieża i budynek fabryczny, wkomponowane w całość projektowanych zabudowań.
– Nowa Drożdżownia to połączenie nowoczesnej architektury z loftowym klimatem, gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością. Przemyślany projekt inwestycji idealnie wkomponowuje się w najbliższe otoczenie – niską zabudowę domów jednorodzinnych oraz pobliskie tereny zielone. Przyrody nie brakuje również na samym osiedlu, starannie zaaranżowana zieleń między budynkami sprzyja wypoczynkowi i regeneracji mieszkańców. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest doskonałe połączenie z innymi częściami miasta. Znajdują się tu przystanki autobusowe, tramwajowe, a także stacja kolejowa. Podróż do ścisłego centrum Krakowa zajmuje stąd zaledwie kwadrans. Poza tym lokalizacja ta jest dogodna nie tylko dla podróżujących transportem publicznym, ale też własnym samochodem. W pobliżu znajduje się autostrada A4, a także obwodnica, dzięki której mieszkańcy mogą uniknąć zakorkowanych ulic – mówi Krzysztof Tętnowski, prezes zarządu Tętnowski Development. – Bieżanów od dawna predestynuje do bycia jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic na krakowskim rynku. Posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę edukacyjną, handlowo-usługową, medyczną, gastronomiczną, a także rozrywkowo-kulturalną. Mieszkańcy niemal na wyciągnięcie ręki mają wszystko to, co potrzebne jest do komfortowego życia – dodaje.
Inwestorem Nowej Drożdżowni jest spółka Tętnowski Development, która działa na krakowskim rynku mieszkaniowym, realizując projekty deweloperskie od 2003 roku. Na swoim koncie ma takie inwestycje jak m.in. Lea Residence, Prądnicka 65, Chopina 9, Wrocławska 80, Domy nad Zalewem, Osiedle Pasteura z prawie 400 mieszkaniami czy kompleks mieszkaniowy w ścisłym centrum Krakowa – Krowodrza Park z 450 lokalami mieszkalnymi. Zakończenie drugiego etapu inwestycji Nowa Drożdżownia zostało zaplanowane na IV kwartał 2025 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.