W Plenti razem z inStreamly streamerzy zarobią na polecaniu elektroniki na wynaj
Plenti, lider polskiego rynku wynajmu elektroniki użytkowej, łączy siły z inStreamly, polską platformą ułatwiającą współpracę twórców internetowych z markami. Dzięki temu partnerstwu streamerzy mogą w łatwy sposób zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom.
Polska firma Plenti to platforma, która umożliwia dostęp do urządzeń w modelu subskrypcyjnym. Korzysta z niej ponad 160 tys. użytkowników. Mają oni dostęp do ponad 5,6 tys. urządzeń z takich kategorii jak telefony komórkowe, komputery, kamery, drony, ale przede wszystkim konsole do gier, gogle VR oraz inne akcesoria gamingowe, jak kierownice, kontrolery, czy monitory.
Gaming & VR to najpopularniejsza kategoria elektroniki w Plenti, wyprzedzająca smartfony I tablety oraz sprzęt audio. 9 najpopularniejszych urządzeń wynajmowanych w ostatnich miesiącach w Plenti stanowią produkty z kategorii gaming & VR – w tym gogle Meta Quest 3, konsole Sony PlayStation 5, Xbox Series X i Series S, a także kierownice Logitech.
– Gracze to największa grupa użytkowników Plenti, która od początku najbardziej ceni możliwość elastycznego wynajmu bez zobowiązań. Dzięki Plenti mogą przetestować nowy sprzęt przed zakupem, spróbować czegoś innego niż zazwyczaj lub po prostu zagrać okazjonalnie, bez potrzeby zakupu sprzętu na własność. Dla wielu z nich oglądanie streamów to pierwszy krok przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w nową grę czy całą platformę. Dzięki naszej współpracy z inStreamly będą mogli łatwo wykonać kolejny krok, czyli samodzielnie przetestować przed zakupem – mówi Wojciech Wójtowicz, współzałożyciel Plenti.
Współpraca Plenti i inStreamly odbywa się w ramach programu Plenti Creators, w ramach którego twórcy internetowi mogą zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom i otrzymują wynagrodzenie za każdą rejestrację i pierwsze zamówienie użytkownika z polecenia. Dzięki integracji platform Plenti i inStreamly, streamerzy uczestniczą w programie Plenti Creators w sposób bezobsługowy. W dniu startu programu na taką współpracę zdecydowało się blisko 100 twórców.
– Co drugi polski streamer z najpopularniejszych kategorii korzysta z inStreamly, więc współpraca z Plenti to doskonały sposób, by dać im możliwość zarabiania na polecaniu wysokiej jakości sprzętu elektronicznego swoim fanom. Widzowie wiedzą, że wybierając Plenti wspierają swoich ulubionych twórców, co idealnie pasuje do naszej misji otwierania rynku na rzesze mały i średnich twórców gamingowych – mówi Wiktoria Wójcik, współzałożycielka inStreamly
W najbliższych miesiącach Plenti uruchomi także program barterowy, udostępniając twórcom urządzenia potrzebne im w codziennej pracy, jak aparaty, kamery, ale też sprzęt i akcesoria gamingowe.
Partnerstwo z inStreamly to już kolejna współpraca Plenti z innym polskim scale-upem. Wcześniej firma połączyła siły z Packhelp, największym w Europie marketplace dla spersonalizowanych opakowań, by wspólnie zaprojektować pudełka wielokrotnego użytku. Wytrzymała konstrukcja z polipropylenu obsłużyła już wiele zamówień, a sam materiał może zostać przetworzony aż osiem razy. Pudełka zostały zaprojektowane tak, by klient intuicyjnie wiedział, że jest to integralna część opakowania sprzętu, w którym należy go zwrócić.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.