W Plenti razem z inStreamly streamerzy zarobią na polecaniu elektroniki na wynaj
Plenti, lider polskiego rynku wynajmu elektroniki użytkowej, łączy siły z inStreamly, polską platformą ułatwiającą współpracę twórców internetowych z markami. Dzięki temu partnerstwu streamerzy mogą w łatwy sposób zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom.
Polska firma Plenti to platforma, która umożliwia dostęp do urządzeń w modelu subskrypcyjnym. Korzysta z niej ponad 160 tys. użytkowników. Mają oni dostęp do ponad 5,6 tys. urządzeń z takich kategorii jak telefony komórkowe, komputery, kamery, drony, ale przede wszystkim konsole do gier, gogle VR oraz inne akcesoria gamingowe, jak kierownice, kontrolery, czy monitory.
Gaming & VR to najpopularniejsza kategoria elektroniki w Plenti, wyprzedzająca smartfony I tablety oraz sprzęt audio. 9 najpopularniejszych urządzeń wynajmowanych w ostatnich miesiącach w Plenti stanowią produkty z kategorii gaming & VR – w tym gogle Meta Quest 3, konsole Sony PlayStation 5, Xbox Series X i Series S, a także kierownice Logitech.
– Gracze to największa grupa użytkowników Plenti, która od początku najbardziej ceni możliwość elastycznego wynajmu bez zobowiązań. Dzięki Plenti mogą przetestować nowy sprzęt przed zakupem, spróbować czegoś innego niż zazwyczaj lub po prostu zagrać okazjonalnie, bez potrzeby zakupu sprzętu na własność. Dla wielu z nich oglądanie streamów to pierwszy krok przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w nową grę czy całą platformę. Dzięki naszej współpracy z inStreamly będą mogli łatwo wykonać kolejny krok, czyli samodzielnie przetestować przed zakupem – mówi Wojciech Wójtowicz, współzałożyciel Plenti.
Współpraca Plenti i inStreamly odbywa się w ramach programu Plenti Creators, w ramach którego twórcy internetowi mogą zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom i otrzymują wynagrodzenie za każdą rejestrację i pierwsze zamówienie użytkownika z polecenia. Dzięki integracji platform Plenti i inStreamly, streamerzy uczestniczą w programie Plenti Creators w sposób bezobsługowy. W dniu startu programu na taką współpracę zdecydowało się blisko 100 twórców.
– Co drugi polski streamer z najpopularniejszych kategorii korzysta z inStreamly, więc współpraca z Plenti to doskonały sposób, by dać im możliwość zarabiania na polecaniu wysokiej jakości sprzętu elektronicznego swoim fanom. Widzowie wiedzą, że wybierając Plenti wspierają swoich ulubionych twórców, co idealnie pasuje do naszej misji otwierania rynku na rzesze mały i średnich twórców gamingowych – mówi Wiktoria Wójcik, współzałożycielka inStreamly
W najbliższych miesiącach Plenti uruchomi także program barterowy, udostępniając twórcom urządzenia potrzebne im w codziennej pracy, jak aparaty, kamery, ale też sprzęt i akcesoria gamingowe.
Partnerstwo z inStreamly to już kolejna współpraca Plenti z innym polskim scale-upem. Wcześniej firma połączyła siły z Packhelp, największym w Europie marketplace dla spersonalizowanych opakowań, by wspólnie zaprojektować pudełka wielokrotnego użytku. Wytrzymała konstrukcja z polipropylenu obsłużyła już wiele zamówień, a sam materiał może zostać przetworzony aż osiem razy. Pudełka zostały zaprojektowane tak, by klient intuicyjnie wiedział, że jest to integralna część opakowania sprzętu, w którym należy go zwrócić.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.