Komunikaty PR

W sumie ponad 1000 łóżek od Grupy AHP

2020-11-05  |  13:02
Biuro prasowe

Druga fala pandemii przybiera na sile. Obecnie notujemy kilkadziesiąt tysięcy nowych, potwierdzonych zakażeń dziennie. Reagując na bieżącą sytuację epidemiczną, Grupa American Heart of Poland zdecydowała się na przekazanie kolejnych miejsc dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Na ten moment, będzie to łącznie istotnie ponad 1000 łóżek w Ustroniu, Katowicach i Nysie, ale wiadomo już, że spółka jest w trakcie ustaleń dotyczących przekazania kolejnych miejsc w województwie śląskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.

Grupa American Heart of Poland podjęła decyzję o przekazaniu ponad 1000 miejsc na terenie budynków Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, rozszerzając tym samym wielokrotnie poprzednią deklarację pomocową. Miejsca zostaną przeznaczone na izolatoria dla osób przechodzących łagodnie zakażenie koronawirusem.

- Sytuacja rozwija się dynamicznie i obecnie każde dodatkowe miejsce dla osób zakażonych SARS-CoV-2 jest na wagę złota. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji dlatego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowaliśmy się udostępnić kolejne budynki znajdujące się na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu i przekształcić je w izolatoria. Każdego dnia prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia kolejnych ośrodków i nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy American Heart of Poland. Chciałbym jednak podkreślić, że mimo trudnej rzeczywistości związanej z pandemią, nie powinniśmy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do wystąpienia powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w 23 ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – dodaje Paweł Kaźmierczak.

Oprócz przekształcenia łóżek w Uzdrowisku Ustroń, zarząd Grupy AHP w ubiegłym tygodniu przekształcił również katowicki Szpital św. Elżbiety w placówkę drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Wszystkie łóżka w Szpitalu św. Elżbiety są już zajęte. Ponadto, zdecydowano o udostępnieniu poprzedniej siedziby Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie, publicznej placówce ZOZ Nysa. Przekazane pomieszczenia zostały przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru.

- Ostatnie tygodnie są niezwykle wymagające zarówno dla publicznej, jak i dla prywatnej opieki zdrowotnej. Przewidując charakter wezwania Ministra Zdrowia „Wszystkie ręce na pokład”, od początku uderzenia drugiej fali pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że jedyną słuszną decyzją w tym momencie jest możliwie jak największe zaangażowanie z naszej strony. Jako prywatny podmiot, już 21 października udostępniliśmy wraz ze szpitalem dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19. 22 października na konferencji Ministerstwa Zdrowia zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 prywatnych szpitali i przekazanie 1046 miejsc, w tym obszarze naszej grupy. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na kolejny krok – jako grupa oddajemy dodatkowe zasoby – ponad 1000 łóżek na potrzebę walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19 – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu Grupy AHP.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Super rabat -30% na okulary przeciwsłoneczne w salonach Ziko Optyk Biuro prasowe
2024-07-29 | 15:30

Super rabat -30% na okulary przeciwsłoneczne w salonach Ziko Optyk

W salonach Ziko Optyk trwa wyprzedaż okularów przeciwsłonecznych. Do 31.08.2024 r. możecie nabyć je z 30% rabatem. To świetna okazja, żeby zadbać o swoje oczy, decydując się na
Zdrowie Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce
2024-07-25 | 09:00

Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, wspierające dobre samopoczucie pracowników i osób
Zdrowie Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +
2024-07-23 | 11:00

Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +

Od niedawna klienci Vision Express mogą skorzystać z jeszcze większej liczby benefitów w ramach nowego, innowacyjnego pakietu opieki nad wzrokiem Vision Care +. To pierwsza taka usługa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.