Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych nawet na 6 miesięcy. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie – za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię. Co istotne, Bank nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty.
Klienci Banku Pocztowego korzystający z kredytów i pożyczek, gotówkowych oraz hipotecznych, mogą już wnioskować o tzw. wakacje kredytowe. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy – o długości zadecyduje sam Klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. W przypadku kredytu z ubezpieczeniem, gdy składka płatna jest w ratach, spłata rat składki ubezpieczeniowej odbywa się zgodnie z zapisami umowy kredytowej. Wniosek o odroczenie rat kapitałowych kredytu należy złożyć na 5 dni przed terminem zapadalności raty. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, prolongata będzie obowiązywać od następnej raty kredytu. Klient zobowiązany będzie spłacić najbliższą ratę w terminie określonym w umowie. Po zakończeniu prolongaty nastąpi rekalkulacja rat (ustalenie nowej wysokości rat z zastosowaniem dotychczasowego okresu kredytowania). Co ważne, wydłużeniu nie ulegnie okres kredytowania.
– W trosce o naszych klientów zdecydowaliśmy się zaoferować im zawieszenie rat kapitałowych bez przedłużania okresu kredytowania, a więc bez konieczności podpisywania aneksu do umowy. Nie trzeba będzie przesyłać czegokolwiek listownie czy osobiście stawiać się w placówce. To przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, bo unikanie niepotrzebnych interakcji, jest obecnie najważniejsze – tłumaczy Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego. – Zdajemy sobie sprawę, że nasi Klienci czują niepewność związaną nie tylko z tym co dzieje się teraz, lecz także z najbliższą przyszłością. Epidemia koronawirusa dotyka wszystkie dziedziny naszego życia, także finanse polskich rodzin. Mam nadzieję, że wakacje kredytowe wprowadzane przez cały sektor bankowy ułatwią Polakom życie w najbliższych miesiącach. Formalności związane z tzw. wakacjami kredytowymi uprościliśmy do minimum – dodaje Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.
Złożenie wniosku o tzw. wakacje kredytowe możliwe jest zdalnie: za pośrednictwem infolinii Banku Pocztowego bądź systemów bankowości internetowej. We wniosku należy zamieścić informację, że prolongata związana jest z trudną sytuacją materialną związaną z panującą pandemią koronawirusa – nie wymagane są jednak jakiekolwiek zaświadczenia.
Co ważne, Bank Pocztowy nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.