Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych nawet na 6 miesięcy. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie – za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię. Co istotne, Bank nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty.
Klienci Banku Pocztowego korzystający z kredytów i pożyczek, gotówkowych oraz hipotecznych, mogą już wnioskować o tzw. wakacje kredytowe. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy – o długości zadecyduje sam Klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. W przypadku kredytu z ubezpieczeniem, gdy składka płatna jest w ratach, spłata rat składki ubezpieczeniowej odbywa się zgodnie z zapisami umowy kredytowej. Wniosek o odroczenie rat kapitałowych kredytu należy złożyć na 5 dni przed terminem zapadalności raty. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, prolongata będzie obowiązywać od następnej raty kredytu. Klient zobowiązany będzie spłacić najbliższą ratę w terminie określonym w umowie. Po zakończeniu prolongaty nastąpi rekalkulacja rat (ustalenie nowej wysokości rat z zastosowaniem dotychczasowego okresu kredytowania). Co ważne, wydłużeniu nie ulegnie okres kredytowania.
– W trosce o naszych klientów zdecydowaliśmy się zaoferować im zawieszenie rat kapitałowych bez przedłużania okresu kredytowania, a więc bez konieczności podpisywania aneksu do umowy. Nie trzeba będzie przesyłać czegokolwiek listownie czy osobiście stawiać się w placówce. To przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, bo unikanie niepotrzebnych interakcji, jest obecnie najważniejsze – tłumaczy Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego. – Zdajemy sobie sprawę, że nasi Klienci czują niepewność związaną nie tylko z tym co dzieje się teraz, lecz także z najbliższą przyszłością. Epidemia koronawirusa dotyka wszystkie dziedziny naszego życia, także finanse polskich rodzin. Mam nadzieję, że wakacje kredytowe wprowadzane przez cały sektor bankowy ułatwią Polakom życie w najbliższych miesiącach. Formalności związane z tzw. wakacjami kredytowymi uprościliśmy do minimum – dodaje Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.
Złożenie wniosku o tzw. wakacje kredytowe możliwe jest zdalnie: za pośrednictwem infolinii Banku Pocztowego bądź systemów bankowości internetowej. We wniosku należy zamieścić informację, że prolongata związana jest z trudną sytuacją materialną związaną z panującą pandemią koronawirusa – nie wymagane są jednak jakiekolwiek zaświadczenia.
Co ważne, Bank Pocztowy nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.