Warszawska Szkoła Filmowa i Platige Image rozpoczynają współpracę
Warszawska Szkoła Filmowa – jeden z wiodących polskich ośrodków kształcących specjalistów branży filmowej oraz gamedev – oraz Platige Image, spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych, podejmują współpracę w obszarze edukacji. Jej celem jest m.in. wymiana know-how w zakresie najnowszych technologii i ułatwienie studentom startu na rynku multimedialnym.
Efektem umowy między instytucjami będzie organizacja wykładów live, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki branży. Cykliczne spotkania „Masterclass by Platige”, prowadzone przez najlepszych specjalistów Platige Image, przybliżą studentom zagadnienia, które ułatwią im wejście na rynek i podniosą ich kompetencje zawodowe. Studio jest laureatem blisko 250 nagród i wyróżnień, a w swoim portfolio ma współpracę z największymi polskimi i zagranicznymi podmiotami z dziedziny filmu, reklamy i multimediów. Studio posiada unikalne w skali kraju doświadczenie w tworzeniu projektów graficznych dla takich globalnych marek, jak: Netflix, Epic Games, Activision, Sony.
– Współpraca z uczelniami wyższymi to ważny element strategii rozwoju studia Platige, ale także jego misja. Cieszę, że będziemy mogli dzielić się ze studentami naszym bogatym doświadczeniem. Tym bardziej, że doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dla nich nabycie praktycznych kompetencji, które będą przydatne w pracy – Karol Żbikowski, CEO Platige Image.
– Warszawska Szkoła Filmowa realizuje misję wszechstronnej, praktycznej edukacji prowadzonej przez najlepszych ekspertów branży filmowej, gier i nowych mediów. Współpraca z Platige przyczyni się do dalszego rozwoju naszych programów kształcenia, które stale rozbudowujemy wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na kompetencje obecnego i przyszłego rynku pracy – mówi Maciej Ślesicki, założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Współpraca zakłada kontakty z najlepszymi specjalistami w branży w Polsce i możliwość doszkalania w profesjonalnych studiach Platige Image. Firma dysponuje m.in. jednym z największych w Europie studiów Mocap.
Wykłady odbywać się będą w Kinie Elektronik, kultowym pełnowymiarowym kinie studyjnym, które wchodzi w skład bogatego zaplecza, jakim dysponuje Warszawska Szkoła Filmowa. Działająca od niemal dwudziestu lat placówka to kompleks edukacyjny, skupiający pod swoimi skrzydłami m.in. uczelnię wyższą, studium policealne, placówkę kursową oraz Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo.
Warszawska Szkoła Filmowa jest także wielokrotnie nagradzanym producentem filmów oraz gier wideo, dwukrotnie nominowanym do Oscara („Nasza klątwa”, „Sukienka”), uhonorowanym m.in. prestiżową Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za całokształt działalności. Wyprodukowany przez studentów oraz absolwentów pełnometrażowy film „kRAJ” dostępny jest w niemal 200 krajach za pośrednictwem platformy streamingowej Netflix, zaś wydana przez Klabater debiutancka gra szkolnego Studia Produkcji Gier – „Best Month Ever!” – trafiła do globalnej dystrybucji na PC (Steam, GOG) oraz konsole (PlayStation, Xbox, Switch).

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.