Warszawski biurowiec Wspólna 47/49 w pełni wynajęty!
Yareal Polska zakończył komercjalizację butikowego budynku biurowego Wspólna 47/49. W 2022 roku firma wynajęła ponad 4000 mkw. dostępnej powierzchni biurowej, a do grona najemców biurowca dołączyli Enervigo, Fundacja „Future For Ukraine” oraz przedstawiciel sektora instytucji europejskich. Tym samym, budynek zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, został wynajęty w 100 procentach.
Wspólna 47/49 to ośmiokondygnacyjny, kameralny budynek biurowy, oferujący ok. 7 800 mkw. powierzchni biurowej. Wspólna 47/49 jest pierwszym projektem, w którym Yareal Polska pełni funkcję asset managera w imieniu YAM Invest. Projekt ten wpisuje się w strategię Yareal polegającą na rozwijaniu działalności związanej z zarządzaniem aktywami należącymi do innych podmiotów.
„Ostatni rok upłynął pod znakiem intensywnych działań z zakresu asset managementu oraz re-komercjalizacji biurowca Wspólna 47/49. Biorąc pod uwagę fakt wymagającego otoczenia makroekonomicznego – było to nie lada wyzwanie. Jestem bardzo zadowolona, że przyjęta strategia przyniosła rezultaty i możemy dziś pochwalić się dużym sukcesem, jakim jest dołączenie do grona najemców kolejnych firm oraz pełne wynajęcie budynku. W biurowcu Wspólna 47/49 zaoferowaliśmy naszym Klientom bardzo dużą elastyczność przy wyborze powierzchni i konstrukcji umów – stosujemy tu tzw. umowy rolujące, które są rzadko spotykane na rynku. Gwarantują one firmom dużo większą swobodę w kontekście planowania przyszłości i rozwoju biznesu niż standardowe, długoterminowe zobowiązania najmu.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.
Do dyspozycji najemców biurowca Wspólna 47/49, oprócz 7800 mkw. powierzchni biurowej, jest także trzypoziomowy parking podziemny mieszczący 125 pojazdów, rowerownia oraz dwa tarasy zlokalizowane na ostatnich piętrach budynku. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, restauracje i bogata infrastruktura kulturalno-rozrywkowa (teatry, kina, muzea).
Lokalizacja to jeden z największych walorów inwestycji Wspólna 47/49. Biurowiec położony jest u zbiegu ulic Wspólnej i Marszałkowskiej, co gwarantuje znakomity dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich, Dworca Centralnego). Bliskość jednego z głównych węzłów komunikacyjnych miasta przy Alejach Jerozolimskich zapewnia z kolei dogodny dojazd do inwestycji nie tylko komunikacją miejską, ale i samochodem.
Obiekt został wyróżniony certyfikatami BREEAM In-Use na poziomach "Excellent" i "Very Good", odpowiednio w kategoriach Asset Performance oraz Building Management. Atuty biurowca od lat doceniają renomowane polskie i międzynarodowe firmy. W gronie najemców Wspólna 47/49, znajdują się m.in. LabCorp, OneSystem, Trei Real Estate, Datalogic czy V4C.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.