Komunikaty PR

Whirlpool odnotowuje imponujące wyniki za drugi kwartał i podwyższa prognozę

2021-07-27  |  10:00
Biuro prasowe

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) realizuje swoje zobowiązanie, aby być numerem jeden w branży dużego sprzętu AGD na świecie, nieustannie poszukując coraz lepszych rozwiązań dla konsumentów. Spółka ogłosiła dziś wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 r.

  • Wzrost sprzedaży netto plasuje się na poziomie ~32%, za sprawą stałego popytu konsumenckiego oraz działań z zakresu ustalania cen w oparciu o koszty.
  • Marża zysku netto w ujęciu GAAP wyniosła 10,9%, co oznacza wzrost o 1 020 punktów bazowych, a marża EBIT(2) w ujęciu bieżącym (bez uwzględnienia GAAP) osiągnęła wartość 11,4% (wzrost o 640 punktów bazowych).
  • Dostarczone środki pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły z kolei 646 mln USD, a wolne przepływy pieniężne(4) - 769 mln USD, co wynika głównie z solidnych zysków. Wolne przepływy pieniężne(4) to także efekt zakończenia częściowego przetargu na Whirlpool China(6) oraz zbycia spółki zależnej w Turcji.
  • Prognoza na cały rok 2021 została podwyższona:  zysk na akcję rozwodnioną ma wynieść ~26,95 USD w ujęciu GAAP i ~26,00 USD w ujęciu bieżącym(1). Środki pieniężne z działalności operacyjnej prognozuje się na 1,95 mld USD, a wolne przepływy pieniężne(4) – na 1,70 mld USD.  

 

„Znacząco podnosimy prognozy, aby zdać sprawę z siły naszego biznesu, za którym stoi utrzymujący się popyt konsumencki oraz udane wdrożenie wcześniej ogłoszonych inicjatyw cenowych opartych na kosztach,” poinformował Marc Bitzer, Prezes i Dyrektor Generalny Whirlpool Corporation. „Nasze wyniki za II kwartał oraz rekordowe wyniki z ostatnich trzech lat to najlepszy dowód na to, że potrafimy prężnie działać nawet w niestabilnym otoczeniu.

KLUCZOWE WYNIKI

Wyniki za drugi kwartał

2021

2020(5)

Zmiana

Sprzedaż netto (mln USD)

5 324

4 042

1 282

31,7%

Sprzedaż netto bez uwzględnienia kursu wymiany walut (mln USD)

5 186

4 042

1 144

28,3%

Zysk netto GAAP dostępny dla Whirlpool (mln USD)

581

30

551

ni

Bieżący EBIT(2) (mln USD)

607

204

403

197,5%

Zysk GAAP na akcję rozwodnioną

9,15

0,47

8,68

ni

Bieżący zysk na jedną akcję rozwodnioną(1)

6,64

2,07

4,57

220,8%

 

PRZEPŁYWY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH

Przepływy pieniężne za cały rok

2021 narastająco

2020 narastająco(5)

Zmiana

Środki pieniężne wygenerowane przez (wykorzystane do) działalności operacyjnej (mln USD)

646

(745)

1 391

Wolne przepływy pieniężne (4) (mln USD)

769

(873)

1 642

NAJWAŻNIEJSZE DANE ZA KWARTAŁ

  • W II kw. zysk na akcję rozwodnioną(1) w ujęciu GAAP plasował się na poziomie 9,15 USD dzięki istotnemu wzrostowi przychodów, wprowadzeniu podwyżek cen w oparciu o koszty oraz zyskowi netto z dezinwestycji.
  • Zysk bieżący (bez uwzględnienia GAAP) na akcję rozwodnioną(1) w wysokości 6,64 USD wynikał z istotnego wzrostu przychodów i realizacji podwyżek cen w oparciu o koszty.

 

Osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów, zwiększyliśmy EBIT w każdym regionie na całym świecie i wygenerowaliśmy znaczne przepływy pieniężne, i to poruszając się po niezwykle trudnym otoczeniu makroekonomicznym,“ poinformował Jim Peters, Dyrektor Finansowy Whirlpool Corporation.  „Jesteśmy przekonani, że w przyszłości będziemy dalej w stanie wykorzystywać ulepszenia strukturalne, które wprowadziliśmy w naszej działalności w ciągu ostatnich kilku lat, nieustannie zwiększając wartość dla naszych akcjonariuszy.

DANE DOT. EUROPY, BLISKIEGO WSCHODU I AFRYKI (EMEA)

 

Europa, Bliski Wschód i Afryka

 

Kw. II 2021

 

Kw. II 2020

 

Zmiana

Zmiana bez uwzględnienia  wpływu kursu walut

Sprzedaż netto (mln USD)

1 250

836

49,5%

38,8%

EBIT(3) (mln USD)

31

(66)

ni

-

  • Dwucyfrowy wzrost wolumenów we wszystkich kluczowych krajach w ujęciu rok do roku,
  • Marża EBIT (3) wyniosła 2,5%, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku miała ona wartość (7,9%). Taka poprawa była możliwa dzięki bardzo silnemu wzrostowi przychodów oraz działaniom kosztowym.

 

„Cieszymy się, że udało nam się zamknąć kolejny już kwartał z dwucyfrowym wzrostem w porównaniu zarówno z rokiem 2020, jak i 2019. Potrafiliśmy wykorzystać siłę naszych marek i innowacyjnych produktów” stwierdził Gilles Morel, Prezes Whirlpool EMEA i Wiceprezes Wykonawczy Whirlpool Corporation. „Nasze rentowne wyniki pokazują, że skutecznie wywiązujemy się z podjętych długoterminowych inicjatyw strategicznych oraz potwierdzają doskonałość operacyjną 18 000 pracowników Whirlpool w regionie EMEA”

PERSPEKTYWY NA CAŁY ROK 2021

  • Zwiększenie wzrostu sprzedaży netto w całym roku 2021 z ~13% do ~16%.
  • Zwiększenie zysku GAAP na akcję rozwodnioną do ~26,95 USD z 23,10 do 24,10 USD.
  • Wzrost zysku bieżącego na akcję rozwodnioną(1) do ~26,00 USD z 22,50 USD do 23,50 USD.
  • Zwiększenie środków pieniężnych z działalności operacyjnej z 1,70 mld USD do 1,95 mld USD.
  • Zwiększenie wolnych przepływów pieniężnych(4) z 1,25 mld USD do 1,70 mld USD.
  • Stopa podatkowa obliczona zgodnie z GAAP na poziomie 22 do 24% w porównaniu z 24 do 26%, a skorygowana stopa podatkowa (bez uwzględniania GAAP) pozostaje bez zmian na poziomie 24 do 26%.

(1) Poniżej zamieszczono uzgodnienie bieżącego zysku na akcję rozwodnioną, czyli wskaźnika finansowego nieprzewidzianego w GAAP, z raportowanym zyskiem netto na akcję rozwodnioną dostępnym dla Whirlpool i inne ważne informacje.

(2) Poniżej znajduje się uzgodnienie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) i bieżącego EBIT, czyli wskaźników finansowych nieprzewidzianych w GAAP, z raportowanym zyskiem netto dostępnym dla Whirlpool, a także uzgodnienie marży EBIT i bieżącej marży EBIT, wskaźników finansowych niebędących wskaźnikami GAAP, z marżą zysku netto i inne ważne informacje.

(3) EBIT segmentu przedstawia nasz skonsolidowany EBIT w podziale na segmenty sprawozdawcze spółki i jest wskaźnikiem używanym przez głównego decydenta operacyjnego zgodnie z ASC 280. Skonsolidowany EBIT obejmuje również pozycje korporacyjne „Inne/Eliminacje" w wysokości 53 mln USD i (151) mln USD odpowiednio za drugi kwartał 2021 r. i 2020 r.

(4) Poniżej znajduje się uzgodnienie wolnych przepływów pieniężnych, czyli wskaźnika finansowego nieprzewidzianego w GAAP, ze środkami pieniężnymi z działalności operacyjnej i inne ważne informacje.

(5) Zgodnie z korektą sprawozdawczości - od 1 stycznia 2021 r. spółka zmieniła zasadę wyceny zapasów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych z zasady „ostatnie weszło, pierwsze wyszło" („LIFO") na zasadę „pierwsze weszło, pierwsze wyszło" („FIFO"). Wszystkie wcześniejsze okresy zostały retrospektywnie skorygowane w celu uwzględnienia skutków tej zmiany. Informacje zawarte w tabelach zostały zaktualizowane celem odzwierciedlenia retrospektywnej zmiany rachunkowości. Więcej danych na ten temat można znaleźć w Notach 1 i 4 do Raportu kwartalnego Whirlpool na formularzu 10-Q za kwartał zakończony 31 marca 2021 r.

(6) Częściowa oferta przetargowa na większościowy udział w Whirlpool China od Galanz została zamknięta 6 maja 2021 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Bitget
2025-07-21 | 09:00

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutam. Ponad jedna trzecia użytkowników portfeli
Finanse Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?
2025-07-17 | 08:00

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Pożyczki online a emigracja – dlaczego warto o nich mówić?  Coraz więcej Polaków wybiera życie za granicą, szukając stabilizacji, lepszych zarobków
Finanse Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
2025-07-17 | 06:00

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Dzisiaj zarządzanie firmą to znacznie więcej niż troska o produkcję, sprzedaż czy świadczenie usług. Przedsiębiorca, który chce skutecznie się rozwijać i utrzymać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.