White Star Real Estate publikuje pierwszy raport niefinansowy
Spółka White Star Real Estate opublikowała raport ESG za 2022 rok, dokonując w nim rewizji działań z obszarów uwzględnionych w Polityce ESG: środowiskowego, społecznego oraz ładu korporacyjnego. Mimo braku prawnego obowiązku sporządzania sprawozdania niefinansowego za rok 2022, spółka podjęła się stworzenia raportu zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI). To pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju White Star Real Estate.
ESG (Enviromnent, Social, Governance) odnosi się do czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego, które mierzą wpływ firmy na środowisko, jej relacje ze społeczeństwem i praktyki zarządzania. W swoim pierwszym raporcie, White Star Real Estate dzieli się cennymi spostrzeżeniami na temat wysiłków firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i praktyk etycznych.
Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny – budowa obiektów zgodnych z najwyższymi standardami środowiskowymi, socjalnymi i etycznymi jest jednym z naszych priorytetów. Regularnie weryfikujemy jakość naszych projektów w oparciu o standardy certyfikacji BREEAM. Warto zaznaczyć, że dbałość o projektowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mamy w DNA, co potwierdza fakt, że pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju ukazał się w 10. rocznicę otrzymania pierwszego certyfikatu BREEAM final dla The Park Warsaw. Było to w czasie, kiedy mało firm zwracało uwagę na certyfikację budynków – mówi Agnieszka Wójcicka-Krupa, Sustainability Manager w White Star Real Estate.
Ponad 85% budynków z portfela inwestycji White Star Real Estate posiadało na koniec 2022 roku certyfikat BREEAM lub LEED.
Inwestowanie w ekologiczne rozwiązania w budownictwie to świadome kształtowanie naszego otoczenia oraz pozytywny wpływ na komfort życia wielu ludzi, którzy zamieszkują lub użytkują nasze budynki. Choć nie mamy prawnego obowiązku raportowania niefinansowego za rok 2022, postanowiliśmy przeanalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy inspirować branżę do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiej analizie sami też wyciągamy wnioski i wiemy, co w przyszłości możemy robić jeszcze lepiej – dodaje Agnieszka Wójcicka-Krupa.
Zgodnie z wytycznymi Polityki ESG WSRE, w 2022 roku monitorowano emisję gazów cieplarnianych z działalności spółki w zakresach Scope 1 i 2, zgodnie z GHG Protocol. W kolejnych latach spółka planuje poszerzać analizę o emisje pośrednie, powstające w łańcuchu wartości (zakres 3), takie jak: gospodarka odpadami, podróże służbowe i dojazdy pracowników.
W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022 spółka White Star Real Estate zmierzyła też dane społeczne i ładu korporacyjnego. Dodatkowo zostały też opisane aspekty ESG w poszczególnych projektach należących i zarządzanych przez WSRE.
Z treścią Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2022 White Star Real Estate można zapoznać się na stronie WSRE.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.