White Star Real Estate publikuje pierwszy raport niefinansowy
Spółka White Star Real Estate opublikowała raport ESG za 2022 rok, dokonując w nim rewizji działań z obszarów uwzględnionych w Polityce ESG: środowiskowego, społecznego oraz ładu korporacyjnego. Mimo braku prawnego obowiązku sporządzania sprawozdania niefinansowego za rok 2022, spółka podjęła się stworzenia raportu zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI). To pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju White Star Real Estate.
ESG (Enviromnent, Social, Governance) odnosi się do czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego, które mierzą wpływ firmy na środowisko, jej relacje ze społeczeństwem i praktyki zarządzania. W swoim pierwszym raporcie, White Star Real Estate dzieli się cennymi spostrzeżeniami na temat wysiłków firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i praktyk etycznych.
Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny – budowa obiektów zgodnych z najwyższymi standardami środowiskowymi, socjalnymi i etycznymi jest jednym z naszych priorytetów. Regularnie weryfikujemy jakość naszych projektów w oparciu o standardy certyfikacji BREEAM. Warto zaznaczyć, że dbałość o projektowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mamy w DNA, co potwierdza fakt, że pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju ukazał się w 10. rocznicę otrzymania pierwszego certyfikatu BREEAM final dla The Park Warsaw. Było to w czasie, kiedy mało firm zwracało uwagę na certyfikację budynków – mówi Agnieszka Wójcicka-Krupa, Sustainability Manager w White Star Real Estate.
Ponad 85% budynków z portfela inwestycji White Star Real Estate posiadało na koniec 2022 roku certyfikat BREEAM lub LEED.
Inwestowanie w ekologiczne rozwiązania w budownictwie to świadome kształtowanie naszego otoczenia oraz pozytywny wpływ na komfort życia wielu ludzi, którzy zamieszkują lub użytkują nasze budynki. Choć nie mamy prawnego obowiązku raportowania niefinansowego za rok 2022, postanowiliśmy przeanalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy inspirować branżę do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiej analizie sami też wyciągamy wnioski i wiemy, co w przyszłości możemy robić jeszcze lepiej – dodaje Agnieszka Wójcicka-Krupa.
Zgodnie z wytycznymi Polityki ESG WSRE, w 2022 roku monitorowano emisję gazów cieplarnianych z działalności spółki w zakresach Scope 1 i 2, zgodnie z GHG Protocol. W kolejnych latach spółka planuje poszerzać analizę o emisje pośrednie, powstające w łańcuchu wartości (zakres 3), takie jak: gospodarka odpadami, podróże służbowe i dojazdy pracowników.
W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022 spółka White Star Real Estate zmierzyła też dane społeczne i ładu korporacyjnego. Dodatkowo zostały też opisane aspekty ESG w poszczególnych projektach należących i zarządzanych przez WSRE.
Z treścią Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2022 White Star Real Estate można zapoznać się na stronie WSRE.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.