Więcej słodkich snów z SEGRO Business Park Łódź
Firma działa w parku od 2015 roku, a decyzja o najmie dodatkowych prawie 3300 m2 wynika z jej dynamicznego rozwoju w Polsce i potrzeby zwiększenia mocy wytwórczych. W transakcji pośredniczyła firma Axi Immo.
BekaertDeslee powstała w 1928 roku w Belgii jako firma rodzinna, a obecnie jej biura sprzedaży i zakłady znajdują się w 26 lokalizacjach na wszystkich kontynentach oraz zatrudniają ponad 4000 pracowników, a ich obroty wynoszą ponad 350 mln euro. BekaertDeslee to wiodący na świecie producent tekstyliów do materacy, pokrowców na materace i modnych rozwiązań dla snu, z siedzibą w Waregem (Belgia). Celem firmy jest poprawa jakości życia wszystkich pokoleń poprzez zapewnienie im lepszego komfortu snu. W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwo potrzebowało zwiększenia mocy produkcyjnej – konsekwencją czego jest decyzja o najmie dodatkowej powierzchni w SEGRO Business Park Łódź. Jest to jedyny oddział firmy BekaertDeslee w Polsce.
– W 2020 roku przedłużyliśmy umowę najmu, a teraz niemal dwukrotnie zwiększamy zajmowaną powierzchnię, tworząc warunki niezbędne do zwiększenia skali biznesu. Jest to dla nas niezwykle korzystna sytuacja, ponieważ możemy prowadzić naszą działalność, korzystając z tego samego, sprawdzonego obiektu, który idealnie spełnia nasze oczekiwania. Park SEGRO w Łodzi jest ponadto optymalnie skomunikowany, a autostrady A2 i A1, pozwalają na sprawną dystrybucję naszych produktów w kraju, we wszystkich kierunkach – wyjaśnia Nikita Naumov, Operations Manager na Czechy, Estonię, Hiszpanię i Polskę, BekaertDeslee.
– Ogromnie cieszy nas zaufanie, jakim firma BekaertDeslee po raz kolejny obdarzyła nas oraz nasz obiekt w SEGRO Business Park Łódź. Dokładamy wszelkich starań, by każda z naszych inwestycji spełniała wszystkie oczekiwania przedsiębiorców wynajmujących tam powierzchnię. Siłą naszego parku jest nie tylko atrakcyjna, miejska lokalizacja - około 6 km od centrum miasta, lecz również dogodna infrastruktura, która znacznie usprawnia procesy logistyczne naszych klientów – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny w SEGRO.
Park logistyczno-biznesowy SEGRO Business Park Łódź to ponad 13 ha terenu inwestycyjnego o doskonałej lokalizacji i widoczności, usytuowanego w pobliżu centrum miasta (20 min samochodem do centrum Łodzi). Nowoczesna przestrzeń magazynowa pozwala na sprawne prowadzenie operacji logistycznych. Klienci mogą korzystać z pomocy dedykowanego Property Managera SEGRO.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.