Wiodący producent projektorów multimedialnych wprowadza na rynek nowy produkt
Nowa seria projektorów krótkoogniskowych Panasonic zwiększa elastyczność instalacji i oferuje jasne, wyraźne obrazy dla środowisk korporacyjnych i immersyjnych wystaw muzealnych.
Panasonic Connect Europe wprowadza serię projektorów krótkoogniskowych LCD VMZ7ST, łącząc zrównoważoną technologię z niezwykłą elastycznością w korporacjach i muzeach. Nowe modele PT-VMZ7ST (7 000 lm) i PT-VMZ6ST (6 200 lm), bazujące na serii kompaktowych projektorów VMZ82, to najpotężniejsze projektory LCD z laserem o stałym kącie rzutu w ofercie Panasonic. Seria będzie dostępna od I kwartału 2025 roku.
Niezrównana elastyczność dzięki obiektywowi krótkoogniskowemu
Seria VMZ7ST firmy Panasonic redefiniuje instalację projektorów w miejscach o ograniczonej przestrzeni, oferując wyjątkową precyzję i wszechstronność. Dzięki stosunkowi ogniskowej 0,797-1,01:1, optycznemu powiększeniu 1,2x oraz szerokiemu zakresowi przesunięcia obiektywu, projektory te pozwalają wyświetlać obraz o przekątnej 100 cali z odległości zaledwie 1,72 m. W immersyjnych instalacjach muzealnych minimalizuje to choćby wszelkie cienie odwiedzających – nawet przy oglądaniu z bliska. Z kolei użytkownicy w środowiskach korporacyjnych mogą być pewni, że ich prezentacje nie zostaną zakłócone.
W przypadku instalacji projektorów w trudno dostępnych miejscach czy na wysokościach seria VMZ7ST umożliwia szybki i wygodny montaż, znacząco skracając czas realizacji. Funkcja Powered Focus firmy Panasonic pozwala na precyzyjną i łatwą regulację ostrości, co sprawdza się doskonale w różnych zastosowaniach, takich jak symulatory sportowe, gdzie dynamiczne działania użytkownika wymagają częstego dostosowywania ostrości.
Mechanizm Angle Monitor firmy Panasonic pozwala na zdalne monitorowanie kąta nachylenia projekcji, eliminując potrzebę fizycznej regulacji projektora. Dodatkowo zaawansowane funkcje korekcji geometrycznej umożliwiają instalację serii VMZ7ST w dowolnym miejscu, zapewniając precyzyjną projekcję na powierzchniach o różnych kształtach i rozmiarach.
Projekcja klasy światowej w jasnych przestrzeniach
Seria VMZ7ST została wyposażona w technologię Daylight View Basic oraz zaawansowane zarządzanie kolorem, które automatycznie dostosowują jakość obrazu do warunków oświetleniowych. Dzięki precyzyjnej regulacji odcieni, nasycenia i jasności, projektory zapewniają żywe kolory nawet w dobrze oświetlonych przestrzeniach, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wymagających środowisk korporacyjnych.
Ekologiczny design
Zrównoważony rozwój to kluczowy element konstrukcji serii VMZ7ST. Projektor wyposażony jest w funkcję Auto Power On firmy Panasonic, która uruchamia urządzenie tylko po wykryciu sygnału, co minimalizuje czas jego pracy i poprawia efektywność energetyczną, osiągając wzrost jej poziomu o prawie 53% (lm/W) w porównaniu do konkurencyjnych modeli, bez utraty jasności. Seria VMZ7ST oferuje 20 000 godzin projekcji bezobsługowej, co znacząco obniża koszty eksploatacji, a filtr ECO można wielokrotnie myć i ponownie wykorzystać. Dodatkowo, 56% obudowy wykonane jest z materiałów z recyklingu, co pomaga zredukować odpady.
Seria naszych nowych produktów to kosztowo efektywne rozwiązanie dla immersyjnych doświadczeń muzealnych oraz środowisk korporacyjnych, oferujące wyjątkową jasność i elastyczność instalacji, które minimalizują koszty konfiguracji i konserwacji, szczególnie w przypadku ograniczonego budżetu. Seria VMZ7ST przenosi zrównoważoną projekcję za pomocą projektorów krótkoogniskowych na nowy poziom, oferując jednocześnie jasne, wyraźne obrazy, których użytkownicy oczekują od Panasonic – podsumowuje Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.