Wola Park podsumowuje świąteczną zbiórkę dla osób w kryzysie bezdomności
Koniec roku to dla wielu czas obfitości, jednak niektórzy potrzebują odrobiny wsparcia, by móc go przeżyć bez dodatkowych zmartwień. Wola Park wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej zorganizował świąteczną zbiórkę dla osób w kryzysie bezdomności. Z zebranych produktów utworzono 80 paczek z artykułami spożywczymi i środkami higienicznymi, które zostały przekazane odbiorcom Stowarzyszenia.
Świąteczna akcja charytatywna dla osób w kryzysie bezdomności była pierwszą wspólną inicjatywą Wola Parku oraz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej. Klienci centrum handlowego mieli możliwość wsparcia najbardziej potrzebujących poprzez przekazanie pełnowartościowych produktów spożywczych o długim czasie przydatności, takich jak konserwy czy makarony, a także niezbędnych środków higienicznych.
Zbiórka była prowadzona na terenie Wola Parku w dwa przedświąteczne weekendy. Wzięło w niej udział około 400 darczyńców.
Zapakowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej paczki zostały przekazane podczas wigilii dla osób w kryzysie bezdomności, w siedzibie organizacji. Aż 120 osób wzięło udział w spotkaniu i skorzystało z oferowanej pomocy.
Misją Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej jest pomaganie osobom, doświadczającym sytuacji kryzysowych w powrocie do zdrowia i bezpiecznego życia w społeczeństwie, a także ochrona ich praw oraz godności, zapobiegając i przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu. Osoby korzystające ze wsparcia Stowarzyszenia mogą liczyć na kompleksową pomoc, adekwatnie do sytuacji i potrzeb. Korzystają ze wsparcia pracownika socjalnego, psychologa, edukatora ds. zdrowotnych czy prawnika. Punkt Poradnictwa to przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do pracy nad zmianą i główny adres korespondencyjny dla osób, które go nie mają. Poza punktem stacjonarnym i Mobilnym Punktem Poradnictwa, organizacja realizuje streetworking na terenie kilku warszawskich dzielnic. Pracownicy terenowi docierają do osób żyjących „na ulicy”, znajdujących się poza systemem pomocy.

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.