Wolskie Spotkanie Kobiet pod hasłem „My i co dalej?”
W minioną środą, 7 października o godz. 15:30 w Vita Cafe w Browarach Warszawskich odbyło się czwarte, ostatnie w tym roku „Wolskie Spotkanie Kobiet”. Cykl wydarzeń odbywa się w ramach projektu „Wola Kobiet Biznesu” realizowanego przez Urząd Dzielnicy Wola w zakresie „Strategii #Warszawa2030”. Myślą przewodnią spotkania było hasło „My i co dalej?”. Debatę poprowadziła Monika Richardson. Magiczną, świąteczną atmosferę spotkania dopełnił stand up influencerki znanej pod pseudonimem Mądra Babcia i występ muzyczny artystki LiMaVii.
Celem grudniowego spotkania, które odbyło się w gwiazdkowym nastroju było podsumowanie roku i wsparcie w planowaniu wyzwań zawodowych i prywatnych na przyszły rok. Także sami organizatorzy pragnęli podsumować dotychczasowe wydarzenia. Zgromadzonej publiczności zostały przedstawione wyniki ankiety przeprowadzonej w październiku br. Uczestniczki „Wolskich Spotkań Kobiet” bardzo dobrze oceniły organizację eventów i zaproponowały tematy na przyszłe debaty. Zaproszone panelistki podzieliły się swoimi refleksjami na temat rocznych podsumowań oraz sposobami na to, jak skutecznie zaplanować i zrealizować cele na przyszły rok.
Spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Pani Renata Niewitecka – Radna m.st. Warszawy, Pani Ewa Statkiewicz – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola oraz Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, matka chrzestna projektu Wola Kobiet Biznesu.
W interesującej debacie na temat rocznych podsumowań i noworocznych postanowień wzięły udział zaproszone panelistki:
- Joanna Mosur, CEO MasterMatch.online, która z powodzeniem przeszła wszystkie poziomy kariery w międzynarodowych organizacjach w USA, Kanadzie i Polsce. Przez ponad 7 lat praktycznego doświadczenia zarządzała portfelem ponad 40 złożonych projektów IT i ponad 10 inicjatyw strategii biznesowych oraz koordynowała różnorodne zespoły IT (programistów, analityków, testerów, udziałowców projektów). Jest szkoleniowcem i mentorem.
- Emilia Bartosiewicz - Brożyna - CEO Platformy biznesowej online LBC (www.ladybusinessclub.com), skupiającej właścicielki firm, prowadzące biznes minimum 3 lata. Prezes Fundacji LBC Business Women Foundation. Redaktor naczelna portalu (www.ladybusiness.pl). Pomysłodawczyni bezpłatnego plebiscytu dla kobiet biznesu Lady Business Awards (www.ladybusinessawards.pl). Ekspert osobistego PR w sieci. Od 11 lat łączy i promuje przedsiębiorcze Polki z całego świata. Pracuje z nimi nad wejściem ich biznesów na wyższy poziom oraz uczy jak świadomie budować swoją markę osobistą, która sprzedaje. Uczestniczyła w zmianie wizerunku marki osobistej w sieci ponad 350 właścicielek firm w Polsce.
- Emilia Płyta – założycielka i właścicielka trzech spółek. Prezes Klubu Rozwoju Biznesu, organizacji biznesowej, zrzeszającej Polskich Przedsiębiorców, której nadrzędną misją jest kompleksowy rozwój. Mentor biznesu, prowadzi szkolenia rozwojowe, organizuje spotkania praktyków. Skupia wokół siebie społeczność przedsiębiorczych osób, które pragną rozszerzać własne działalności, wymieniać się doświadczeniami i wiedzą.
Po zakończeniu debaty odbył się stand up – niespodzianka. Mądra Babcia, która zrzesza wokół siebie blisko 400 tys. fanów na Facebooku, założycielka Silver TV rozbawiła zgromadzonych gości. O oprawę muzyczną zadbała artystka LiMaVii, która zaśpiewała świąteczne hity. Intensywnej wymianie doświadczeń i rozmowom kuluarowym towarzyszył pyszny poczęstunek przygotowany przez Vita Cafe.
Partnerami wydarzenia organizowanego przez Wydział Działalności Gospodarczej i Funduszy Zewnętrznych dla Dzielnicy Wola były Browary Warszawskie i Vita Cafe, którzy użyczyli przestrzeni i zadbali o podniebienia uczestniczek spotkania. Do projektu dołączyło kolejny raz wydawnictwo Skarpa Warszawska oraz Talaria Resort&SPA, którzy wraz z Browarami Warszawskimi zasponsorowali upominki dla zaproszonych gości.
„Wolskie Spotkania Kobiet” mają służyć integrowaniu przedsiębiorczych kobiet – właścicielek firm, managerek, ale także pań, które dopiero myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Celem projektu jest wymiana dobrych praktyk, doświadczeń, motywowanie kobiet do spełniania marzeń, podejmowania śmiałych decyzji, budowania pewności siebie, ale także promocja Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.