WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów
Firma SEGRO, deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych, udostępniła bezpłatnie 1 400 m2 przestrzeni w jednym z obiektów zlokalizowanym na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W nawiązaniu współpracy pośredniczyła agencja Rock Estate.
Fundacja WOŚP, realizując cel powołanego przez siebie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, przechowuje w magazynie SEGRO w Ożarowie sprzęt ochrony osobistej oraz elementy wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczki chirurgiczne czy przyłbice ochronne, przeznaczone dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Fundacja, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, na bieżąco realizuje dystrybucję wyposażenia do jednostek w całym kraju. SEGRO wynajęło WOŚP powierzchnię magazynową bezkosztowo, wpierając tym samym szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy polskim szpitalom i osobom zmagającym się ze skutkami pandemii.
– Pomoc niesiona lokalnym społecznościom, w których funkcjonuje SEGRO, to fundament działań naszej firmy od momentu jej powstania 100 lat temu. Pomoc ta jest szczególnie istotna w najbardziej wymagających momentach, jak ten, którego doświadczamy dziś w związku z epidemią. Jako aktywny członek tych społeczności spieszymy ze wsparciem dla wszelkich aktywności, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.
– Decyzja o wynajmie magazynu na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji WOŚP, zrodziła się z chęci niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas jak najszybsze zapewnienie powierzchni magazynowej, przeznaczonej na przechowanie sprzętu, niezbędnego do walki z koronawirusem – dodaje Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO.
- W sumie do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. A to tylko jeden z produktów, które zamówiliśmy by wesprzeć walkę z koronawirusem. Są też przyłbice ochronne, zestawy ochrony biologicznej i inne elementy, które cały czas zamawiamy. Aby sprawnie dotrzeć z naszymi darami do odbiorców w całej Polsce, niezbędna jest duża i nowoczesna przestrzeń magazynowa. Bez tego trudno sobie wyobrazić logistykę naszych działań w walce z koronawirusem. Udostępniony nam bardzo nowoczesny, bardzo funkcjonalny magazyn jest więc nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP
SEGRO wspiera działania charytatywne nie tylko w Polsce, ale również na poziomie całej Grupy. W trzech obiektach magazynowych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, firma zapewniła powierzchnię organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących grup społecznych. Dzięki przestrzeni udostępnionej w magazynach na terenie Acton Park Estate, Great Cambridge Estate oraz Deptford Trading Estate organizacje mogą przechowywać oraz przyjmować więcej datków żywnościowych, jak również pomagać wolontariuszom składującym żywność w sortowaniu i dostarczaniu jej lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.