W.P.I.P. buduje nową siedzibę dla MPLAB Prototypes

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Inwestycja składać się będzie z dwóch dwukondygnacyjnych obiektów o łącznej powierzchni około 1,8 tys. m kw. Pierwszy z nich to hala usługowo-produkcyjna. Tam odbywać się będzie montaż maszyn i linii produkcyjnych. Drugi – budynek biurowy, miejsce pracy inżynierskiego z dostępem dla osób z niepełnosprawnością. Oddanie do użytku obiektów planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Niewykluczone, że kompleks zostanie w przyszłości rozbudowany. Za projekt oraz generalne wykonawstwo obiektów odpowiada poznańska firma W.P.I.P.
Firma MPLAB Prototypes jest liderem branży robotyki w Polsce. To jeden z niewielu w Polsce integratorów robotów przemysłowych KUKA. W nowej siedzibie MPLAB Prototypes powstawać będą zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, linie technologiczne i maszyny specjalne.
Uroczyste wmurowanie akt erekcyjnego
Kompleks powstaje w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8. To właśnie tam 12 października odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.
– Od wielu lat budujemy obiekty w specjalnej strefie ekonomicznej w Nowej Soli – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu firmy W.P.I.P. – Cieszymy się z kolejnej inwestycji w tym regionie. To potwierdza, że partnerskie relacje i najwyższa jakość są naszą mocną stroną. Warto dodać, że sukces w pozyskaniu zagranicznego inwestora jest również sukcesem władz Nowej Soli, z którymi nasza współpraca od początku przebiega wzorcowo.
Budowa siedziby MPLAB Prototypes jest kolejną inwestycją realizowaną w Nowej Soli przez W.P.I.P. Cztery zostały już oddane do użytku, w przypadku kolejnej, czyli hali widowiskowo-sportowej, stanie się to już niebawem.
Gospodarcza wizytówka Nowej Soli
– Jesteśmy dumni z obiektów, które tu powstają – dodaje przedstawiciel inwestora Kasper Vencken, prezes zarządu polsko-holenderskiej spółki WPIP-BP Properties, zajmującej się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem. – Będzie on świetnie służył kadrze inżynierskiej w projektowaniu i wdrażaniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych i linii technologicznych. Mamy nadzieję, że będzie to również wizytówka Nowej Soli, a także jedno z nowocześniejszych miejsc w Europie.
Z kolei Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli uważa, że nowa inwestycja jest doskonałym przykładem tego, jaka jest filozofia miasta.
– Żeby ono mogło się rozwijać, kluczowa jest gospodarka. Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki są istotnym czynnikiem przyciągającym wysokokwalifikowaną kadrę do pracy w regionie.
W.P.I.P. to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 27-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.