Wroclavia z certyfikatem Safe&Healthy Places
Przyznanie certyfikatu poprzedzone było audytem prowadzonym przez Bureau Veritas, światowego lidera w dziedzinie badań, inspekcji i usług certyfikacyjnych. Pod lupę poszły kwestie bezpieczeństwa, środowiska naturalnego, a także higieny, która jako nowość wśród kategorii podlegających ocenie, jest odpowiedzią na wymagania nowej, pandemicznej rzeczywistości. Wroclavia otrzymała najwyższą możliwą ocenę audytora.
Wroclavia należy do międzynarodowej grupy Unibail – Rodamco – Westfield, która współpracuje z niezależnym audytorem od 8 lat. Co roku Bureau Veritas weryfikuje zarządzanie standardami bezpieczeństwa i higieny we wszystkich europejskich centrach handlowych oraz wystawienniczych grupy. W tym roku ze względu na pandemię obiekty URW wzmocniły praktyki zapobiegające zagrożeniom dla zdrowia. Przy współpracy
z epidemiologami i w oparciu o najnowsze zalecenia organów ds. zdrowia zaktualizowano
i wdrożono w życie przewodnik BHP dla centrów handlowych. Następnie Bureau Veritas przeprowadziło audyt centrów, sprawdzając je pod względem zarządzania w kilku kluczowych aspektach: jakość wody i powietrza, higiena, bezpieczeństwo wyposażenia oraz przeciwpożarowe.
Audytor docenił szereg czynności, które Wroclavia wykonuje na co dzień w ramach zapewnienia bezpieczeństwa i najwyższego komfortu klientów, takich jak pomiar jakości wody i ścieków, kontrola temperatury i jakości powietrza, czyszczenie i wymiana filtrów. Nie bez znaczenia okazały się także zabezpieczenia, które wrocławskie centrum wprowadziło
w ostatnich miesiącach, w tym m.in. obecność płynów dezynfekujących przy wejściach, dodatkowe oznakowanie, komunikaty wizualne i głosowe dot. bezpiecznych zakupów czy zwiększona częstotliwość mycia i dezynfekcji powierzchni użytkowych.
- Od momentu ogłoszenia pandemii obserwujemy wzrost świadomości szeroko rozumianego pojęcia BHP. Wieloletnia współpraca z Unibail-Rodamco-Westfield obejmuje m.in. audyty zgodności centrów handlowych z restrykcyjnymi wymaganiami korporacyjnymi grupy URW
i przepisami w zakresie HSE (Health Safety Environment). Od 2019 r. weryfikujemy też obszar fizycznej ochrony budynków, a teraz również procedury higieniczne i działania zmniejszające ryzyko zakażenia się czynnikami biologicznymi, w tym m.in. Sars-Cov-2. Proaktywne podejście do stosowania polityk HSE grupy URW często wykracza poza wymogi regulacyjne, co przełożyło się na silnie ugruntowaną już kulturę zarządzania ryzykiem HSE w zespołach operacyjnych, które administrują obiektami. Cieszymy się, że w kolejnym roku - mimo rosnących wymagań zewnętrznych - mogliśmy potwierdzić wysoki poziom zarządzania bezpieczeństwem centrów handlowych Grupy URW w Polsce - mówi Dawid Jendrośka, HSE Projects Manager w Bureau Veritas Polska.
- Z radością przyjmujemy zasłużony tytuł „Safe&Healthy Places” – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. - Ochrona zdrowia naszych pracowników, najemców, gości i partnerów jest dla nas priorytetowa. Tegoroczny audyt po raz pierwszy w historii wspierali epidemiolodzy. To dla nas bardzo ważne, ponieważ zależy nam na maksymalnym zapewnieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym nasze centrum. Poddanie Wroclavii audytowi Bureau Veritas jest częścią długoterminowego planu, który ma zapewnić nam utrzymanie się w czołówce praktyk w zakresie higieny, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
Europejskie centra handlowe grupy URW są obecnie poddawane audytowi lub zostaną ukończone do końca tego roku. Polskie centra już są po audycie i wszystkie cztery, włącznie z Wroclavią otrzymały od Bureau Veritas najwyższą ocenę A.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.