Wrocław jeszcze bardziej elastyczny z CitySpace
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
CitySpace konsekwentnie rozwija działalność w Polsce. Swoje trzecie centrum biznesowe z biurami elastycznymi operator otworzy wkrótce w West 4 Business Hub we Wrocławiu, stając się tym samym liderem na wrocławskim rynku powierzchni elastycznych. Będzie to dwunasta lokalizacja CitySpace w Polsce.
Należący do Echo Investment operator biur elastycznych CitySpace otworzy nowe centrum w West 4 Business Hub w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu we Wrocławiu. Nowa przestrzeń biurowa będzie liczyć 2,4 tys. mkw. powierzchni i 390 stanowisk pracy. Otwarcie zaplanowane jest na październik 2021 roku. Po otwarciu powierzchnia biurowa CitySpace we Wrocławiu wzrośnie do 6,5 tys. mkw., a liczba stanowisk pracy do 1 tysiąca. Nowa lokalizacja dołączy do istniejących centrów: w biurowcach Aquarius Business House i Nobilis Business House. Ostatnie z wymienionych zostało pod koniec ubiegłego roku powiększone do 2,2 tys. mkw. i 289 stanowisk pracy.
Obecnie operator zarządza 11 lokalizacjami w 5 polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku. W 2021 roku sieć powiększyła się nie tylko o lokalizację we Wrocławiu, ale także w Katowicach (otwarte w maju w Face2Face Business Campus).
Firmy oczekują elastyczności
Planowane nowe centrum we Wrocławiu to biura elastyczne różnego rodzaju: open space, prywatne gabinety, sale spotkań, coworking i biura wirtualne. Przestronne biura będą kompletnie wyposażone w niezbędny sprzęt i meble. Nowością będą hot deski, czyli biurka do wynajęcia na godziny. – Elastyczność jest tym, czego w obecnych czasach potrzebują i wymagają nowoczesne firmy. Coraz więcej pracowników chce łączyć pracę biurową ze zdalną. Nasze rozwiązania im to ułatwiają. Ważne dla firm jest także rozproszenie biur, dlatego otworzymy kolejne centrum we Wrocławiu – wyjaśnia Lisa Zettlin, dyrektor zarządzający CitySpace.
Oprócz biur, operator zaplanował dodatkowe pomieszczenia i strefy: sale spotkań, pokoje ciszy, sale konferencyjne, kuchnie, recepcję, pokoje telefoniczne, strefę rozrywki, strefę wydarzeń oraz taras. Firmy skorzystają także z takich udogodnień jak serwis sprzątający, wsparcie IT i opieka menedżera biura. To cechy biur serwisowanych. – Dzięki temu firmy koncentrują się na pracy, powierzając nam obowiązki zarządzania biurami. Kolejną istotną dla nich zaletą jest elastyczny termin wynajmu: długi lub krótki – zauważa Magdalena Śnieżek, regional director South Poland w CitySpace.
Echo Investment stawia na bezpieczeństwo
West 4 Business Hub to kompleks biurowy budowany w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu przez dewelopera Echo Investment. CitySpace wprowadzi się do pierwszego budynku, którego całkowita powierzchnia biurowa wynosi ponad 15,5 tys. mkw. – West 4 Business Hub był budowany już w czasach zagrożenia epidemiologicznego i dlatego wprowadziliśmy do niego szereg nowatorskich rozwiązań technologicznych, które maksymalizują bezpieczeństwo użytkowników i gości. Obecność w budynku CitySpace to także efekt przemyślanej strategii biznesowej, ułatwiającej naszym najemcom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Elastyczna powierzchnia biurowa daje im możliwość łatwego reagowania na nowe potrzeby rynkowe i szybkiego adaptowania się do zmienionych warunków działania – zapewnia Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.
Deweloper dba o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników swoich najemców. Aby je zapewnić, wprowadził program „Piątka dla bezpieczeństwa”, opierający się na ważnych filarach: dezynfekcja, ochrona, dystans, informacja i komunikacja, oraz inne rozwiązania technologiczne. Takie środki zapobiegawcze będą chroniły również użytkowników CitySpace w West 4 Business Hub.
CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 18 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.