Wrocławski biurowiec Infinity w pełnym kształcie
Biurowiec Infinity we Wrocławiu wkracza w ostatnią fazę realizacji. Na budynku powstającym przy Placu Jana Pawła II zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Inwestycja realizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties będzie gotowa na przyjęcie najemców w II kw. 2023 r.
Dwadzieścia jeden miesięcy – dokładnie tyle czasu potrzebował generalny wykonawca Infinity, Eiffage Polska Budownictwo, na wykonanie pełnej konstrukcji siedmiokondygnacyjnego budynku biurowego. Ukończono betonowanie ostatniego stropu na poziomie +7, natomiast prace żelbetowe związane z elementami na dachu (szachty instalacyjne, fundamenty urządzeń oraz zadaszenia klatek) potrwają do około połowy grudnia. Równolegle trwają intensywne prace instalacyjne – w zakresie sanitarnym, elektrycznym, a także teletechnicznym. Realizowane są również prace wykończeniowe na poziomach podziemnych i niższych piętrach biurowca. Na budynku pojawiły się także pierwsze elementy szklanej elewacji. W otoczeniu inwestycji rozpoczęto przebudowę sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a także prace związane z przebudową chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej.
– Zawieszenie wiechy to szalenie ważny moment w realizacji każdej inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac przy budowie Infinity. Dzięki zaangażowaniu zespołu Avestus Real Estate oraz naszych partnerów, proces inwestycyjny przebiega zgodnie z planem i za nieco ponad pół roku w biurowcu będziemy mogli powitać pierwszych najemców. Już teraz jednak możemy podziwiać charakterystyczną bryłę budynku, który z całą pewnością wyróżnia się na mapie Wrocławia. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się na wzmożone zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego budynku. Jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi Klientami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu w Infinity – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.
Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.
Biurowiec Infinity, oprócz wyjątkowej i bardzo charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, w tym innowacyjną platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.
Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.