Komunikaty PR

Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione

2024-12-19  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania 12 ( 0 MB )

AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, podczas gali 2024 Awards Night & Christmas Party, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, przyznały 2024 Highest Achievement Awards.

Nagrodami zostały wyróżnione osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce z egzaminów Case Study przeprowadzonych przez CIMA w sezonie 2023/24 i są coraz bliżej zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) – najbardziej rozpoznawalnej desygnacji z dziedziny rachunkowości zarządczej na świecie.

Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:

„Kandydaci do tytułu CGMA muszą często godzić osobiste i zawodowe priorytety. Nagrodzone przez nas osoby dołożyły jednak ogromnych starań, by odnieść sukces krocząc ścieżką zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Gratulujemy im uzyskania najlepszych wyników z egzaminów przeprowadzanych przez CIMA w Polsce i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować ich kolejne zawodowe osiągnięcia. Bardzo cieszy nas także fakt wysokiej zdawalności na egzaminach Case Study. Dla przykładu, łącznie w sesjach w maju i sierpniu 2024 r. egzamin Operational Case Study zdało aż 84 proc. podchodzących do niego osób. Ogromne podziękowania kierujemy do tutorów Programu CGMA na Uczelniach, którzy pomagają przygotować swoich studentów do egzaminów.”

W tym roku wśród osób wyróżnionych 2024 Highest Achievement Award znalazło się aż trzech studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

Dr Maciej Ciołek ACMA, CGMA, Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Zarządczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, powiedział:

„Wysoka zdawalność na egzaminach Case Study to wypadkowa dwóch kluczowych czynników decydujących o finalnym sukcesie kandydatów CGMA. Pierwszym z nich jest dyscyplina w przyswajaniu wiedzy oraz nabywaniu umiejętności opisanych w sylabusie. Drugim, nauka metody odpowiadania na zadania egzaminacyjne i regularne jej praktykowanie z wykorzystaniem tzw. mock exams. Wymaga to dużego nakładu pracy nie tylko ze strony studentów, ale również tutora, który każdemu podopiecznemu musi poświęcić odpowiednią ilość czasu. Ale w tym właśnie można upatrywać źródła sukcesu UEP w Programie CGMA na Uczelni, a więc w połączeniu metody, planu, regularnej praktyki i indywidualnego podejścia.” 

W roku akademickim 2023/2024 Program CGMA na Uczelni na studiach licencjackich (na poziomie certyfikatu – Certificate in Business Accounting, Cert BA) oraz na studiach magisterskich (na poziomie operacyjnym – CIMA Diploma in Management Accounting, CIMA Dip MA) ukończyły także kolejne grupy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Jedna z tych osób otrzymała od AICPA & CIMA nagrodę 2024 Highest Achievement Award.

Astrid Zakrzewska FCCA, FCMA, CGMA, Tutor CIMA, powiedziała:

„To był już 12-sty rok mojej współpracy z AICPA & CIMA w ramach Programu CGMA na SGH, który zakończył się bardzo dużym sukcesem. Wszystkim serdecznie gratuluję i jestem bardzo dumna z moich studentów. Współpraca z takimi młodymi, zaangażowanymi i świetnymi ludźmi to wielka przyjemność, ale również motywacja dla uczestników kolejnej edycji programu, na którą serdecznie zapraszam. Zaczynamy już wkrótce, aby móc się przygotować na sesję letnią 2025.”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.