Wyjazdy integracyjne w 2023. Trendy i kierunki
Końcówka roku to dobry czas na to, aby sprawdzić, jakie trendy w organizowaniu wyjazdów integracyjnych przyniesie rok 2023. Wiele firm właśnie teraz planuje przyszłoroczne wydatki. Kluczowe jest uwzględnienie w budżecie imprez firmowych. Te bowiem są pożądanym i popularnym benefitem. Jakie będą trendy w organizacji wyjazdów na najbliższy rok? Jakie kierunki będą na topie? Warto sprawdzić ranking.
Wyjazdy integracyjne z roku na rok ewoluują. Na obecny kształt tego typu imprez ogromny wpływ miała pandemia COVID-19. Wówczas wiele firm zrezygnowało z organizacji eventów dla swoich pracowników. Dziś sytuacja uległa diametralnej zmianie. Załogi chętniej niż kiedykolwiek wcześniej biorą udział w szkoleniach, zabawach team buildingowych i wspólnych wyjazdach. Oto najważniejsze trendy w branży na nadchodzący rok.
Rezerwacja miejsc z wyprzedzeniem
Wysoka inflacja i rosnące koszty sprawiają, że firmy przykładają coraz większą uwagę do tego, w jaki sposób wydają środki finansowe. Widocznym trendem na 2023 rok będzie… planowanie. Firmy będą rezerwować miejsca z wyprzedzeniem, by mieć pewność niezmienności kosztów.
– Firmy, które organizują wyjazdy integracyjne, chcą mieć dokładnie zaplanowany budżet. W związku z tym poszukują miejsc, które zapewnią im gwarancję ceny. Już dziś mamy zabookowanych część terminów na 2023 rok. To wyraz ostrożności i chęci posiadania czegoś pewnego w niepewnych czasach – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, ekspert od organizacji imprez, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy. – Wcześniejsza rezerwacja obiektu daje gwarancję miejsc. Prognozy pokazują, że w 2023 roku możemy notować boom na wyjazdy firmowe. Warto zabezpieczyć się już dziś i wybrać miejsce idealnie dopasowane na miarę naszych potrzeb.
Coraz więcej firm postawi na wyjazdy integracyjne podczas których pracownicy będą szkolić umiejętności miękkie. To kolejny mega trend na 2023 rok. Dlaczego? Co trzeci pracodawca przyznaje, że ma problem ze zrekrutowaniem pracowników wykazujących się wysoką odpornością na stres i umiejętnościami adaptacyjnymi. Rozwiązaniem jest team building.
– W strukturach firmy często pojawiają się nowe osoby, które mają problem z wyrażaniem własnych emocji i potrzeb. Podczas wyjazdu integracyjnego można uczyć się współpracy z drugim człowiekiem, a także działania pod wpływem stresu i presją czasu. Przykładem mogą być wypady survivalowe w góry. Podczas nich uczestnicy muszą ze sobą współpracować, by znaleźć rozwiązanie danego problemu i odpowiednią drogę do celu. Świetnie sprawdzają się także gry terenowe, gdzie wymagana jest współpraca – dodaje ekspertka z Dworu Korona Karkonoszy.
W jaki sposób pracownicy będą szkolić umiejętności miękkie? Na pewno podczas zawodów sportowych, turniejów kulinarnych, gier terenowych, a także podczas… wspólnie spędzanego czasu w trakcie górskich wędrówek.
Wydarzenia hybrydowe nadal na topie
Personalizacja, zaangażowanie i targetowanie – to kluczowe słowa, jakie będą przyświecać eventom w formie hybrydowej. W ciągu dwóch lat organizatorzy imprez przetestowali wiele modeli eventów. Jakie będzie nastawienie w przyszłym roku? Kluczowa stanie się personalizacja, a więc dopasowanie wydarzenia do pracowników, zawodu jaki wykonują i potrzeb zespołu. Firmy będą badać także zaangażowanie pracowników. W związku z tym wybiorą eventy, które pomogą im aktywizować uczestników.
Top trend: zrównoważony rozwój ważny podczas organizacji eventów
Zrównoważony rozwój to ważny społecznie temat. I gorący. Podczas organizacji eventów firmy będą wybierać takie kierunki i obiekty, które pomogą im zmniejszyć ślad węglowy i sprawią, że staną się postrzegane jako eko przedsiębiorstwo.
– W związku z dążeniem do bycia eko firmą popularne staną się kierunki, które kojarzone są z naturą. Na pewno wiele przedsiębiorstw wybierze polskie góry. Będą poszukiwać rozrywek na łonie natury, takich jak wyprawy survivalowe czy spływy kajakowe, a także wycieczki rowerowe. Wszystko, co zachęci pracowników do aktywności fizycznej i nieco odciągnie od zgiełku miasta. Firmy jeszcze bardziej docenią tradycyjną, góralską kuchnię, a także regionalne wyroby – wylicza Anna Goławska z Commplace.
Jak jeszcze firmy mogą działać w ramach zrównoważonego rozwoju? Świetnym sposobem (i modnym w 2023 roku!) będzie ograniczanie liczby gadżetów do niezbędnego minimum. Prezenty wręczane podczas wyjazdów integracyjnych będą przydatne i pomogą pracownikom w codziennej pracy.
Co jeszcze będzie megatrendem? Firmy będą dążyć do organizowania spotkań offline – a nie online. Według MEETING & GROUP BUSINESS magazine, tylko w tym roku aż o 1/5 wzrosła liczba spotkań twarzą w twarz. Ten trend ma się pogłębiać w kolejnym roku.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niektóre państwa członkowskie mają dużą skłonność do nadregulacji prawa unijnego. Bariery wewnątrz Unii mają efekt podobny do wysokich ceł
Rosnąca biurokracja zniechęca europejskie firmy do rozwoju, tym bardziej że borykają się one z surowszymi regulacjami niż ich konkurenci w Chinach i USA. Jedną z poważniejszych barier jest brak spójności przepisów w państwach członkowskich UE, co utrudnia wykorzystanie potencjału jednolitego rynku. Niektóre kraje, w tym Polska, mają tendencję do nadregulacji względem tego, czego wymagają unijne dyrektywy.
Transport
Czeski ubezpieczyciel wchodzi na polski rynek. Oferował będzie na początek ubezpieczenia komunikacyjne

W 2024 roku liczba aktywnych polis OC w Polsce przekroczyła 29,7 mln, a ubezpieczeni zgłosili ponad 1 mln szkód – wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dane KNF wskazują, że składka przypisana brutto z ubezpieczeń komunikacyjnych trafiła w ubiegłym roku do 17 zakładów ubezpieczeń. Na tym rynku pojawił się właśnie kolejny gracz – Direct pojišťovna, czeska firma ubezpieczeniowa przejęła całość portfela ubezpieczeń od wefox insurance AG i rozpoczyna działalność w Polsce.
Handel
Inwestorzy już odczuwają skutki wprowadzania ceł przez Donalda Trumpa. Finalnie najwięcej stracą na tej polityce Amerykanie

Ogłoszone przez Donalda Trumpa 2 kwietnia cła na towary z licznych krajów z całego świata zatrzęsły rynkami finansowymi. Indeksy akcyjne ruszyły w dół, zyskiwać za to zaczęły bezpieczniejsze obligacje. Niektóre branże ucierpią bardziej niż inne, np. motoryzacyjna. Skorzystać może za to sektor logistyczny. Paradoksalnie to na obywatelach USA cła mogą się odbić najmocniej, zaś na wzmocnienie swojej pozycji szansę mają Chińczycy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.