Komunikaty PR

Wypad na narty bez ujemnego salda na koncie

2021-02-11  |  15:35
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Na 12 lutego w Polsce i 15 lutego we Włoszech zaplanowane zostało otwarcie stoków narciarskich. Wybierając się w góry należy nie tylko przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, ale dobrze jest również odpowiednio przygotować się na nieprzewidziane sytuacje i wypadki.

W tym roku pasjonaci nart czy snowboardu z utęsknieniem czekali na moment, w którym będą mogli skorzystać z tegorocznego sezonu narciarskiego. Jednak, by w pełni cieszyć się warunkami pogodowymi należy nie tylko przygotować odpowiedni sprzęt – kask, gogle, odblaski, termiczne ubranie – ale także przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Ponadto, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, by wyjazd na narty nie zakończył się ujemnym saldem konta.

Niezależnie od tego czy jedziemy na narty w czasach reżimu sanitarnego czy poza nimi i planujemy wypad na krajowe lub zagraniczne stoki, warto zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń – od wypadku na drodze przez upadek na oblodzonych schodach czy szlaku po zderzenie z narciarzem. Warto wiedzieć, że jeśli to my wpadniemy na innego użytkownika stoku, spowodujemy wypadek jesteśmy odpowiedzialni za pokrycie kosztów leczenia i ewentualnego odszkodowania. Dlatego wybierając się w góry warto mieć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wraz z OC w życiu prywatnym. To właśnie z OC towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty sprawcy, który nieumyślnie spowodował wypadek. Polisa działa także, gdy to my doznamy urazu. Wtedy ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze np. na rehabilitację, koszty leczenia czy operację” – wskazuje Karolina Trzeciakiewicz, Grupa ANG.

Polisę NNW oraz OC można wykupić na czas wyjazdu, czyli jesteśmy objęci ochroną w konkretnym terminie. Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy jest ono rozszerzone np. o uprawianie sportów zimowych, jazdę poza wyznaczonymi szlakami. Ochroną można też być objętym cały rok.

Wybierając polisę terminową, która ma chronić nas w górach, warto przeanalizować zakres ochrony. Jeśli planujemy wyjazd zagraniczny, spójrzmy, czy mamy zapewnioną pomoc medyczną wraz z transportem do kraju. W przypadku polisy całorocznej kierujmy się podobnymi zasadami, jak w przypadku sprzętu narciarskiego, którego nie używaliśmy w ostatnim czasie. Sprawdzamy sprzęt, w jakim jest stanie – sprawdźmy też zakres ochrony polisy. Dzięki temu nie tylko upewnimy się, w jakich przypadkach działa ubezpieczanie, ale będziemy mieć pewność, że polisa jest jeszcze aktualna” – dodaje Karolina Trzeciakiewicz z Grupy ANG.

Kosztowne leczenie zagranicą

Otwarcie stoków we Włoszech może skusić niejednego amatora zimowego szaleństwa. I choć wielu Polaków wybierając się za granicę korzysta z karty EKUZ, wydawanej przez NFZ, to nie daje ona pełnej ochrony.

Nie każdy ma świadomość faktu, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, choć daje prawo do bezpłatnego leczenia w każdym państwie UE lub EFTA, to nie daje dostępu do jednakowych świadczeń w każdym z kraju, w którym obowiązuje. Każde państwo posiada indywidulaną listę świadczeń, które bezpłatne pokrywa EKUZ. Dlatego też może okazać się, że nawet jeśli posiadamy EKUZ, możemy zostać obciążeni kosztami leczenia. I tak na przykład spędzenie doby w szpitalu we Włoszech, Austrii może kosztować nas nawet do 3500 zł. Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia assistance z rozszerzeniem o pomoc medyczną, a ulegliśmy wypadkowi, za transport do Polski będziemy zmuszeni zapłacić sami. Koszt transportu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kiedy do zdarzenia dojdzie w wysokiej partii gór i akcja ratunkowa będzie prowadzana z udziałem helikoptera, to może okazać się, że zobligowani będziemy do poniesienia kosztów nawet ponad 5000 euro” – wylicza Karolina Trzeciakiewicz z Grupy ANG.

NNW to rodzaj ubezpieczenia osobowego, które swoją ochroną obejmuje zdrowie i życie. Może być ono uzupełnieniem już posiadanej polisy, rozszerzając zakres dotychczasowej ochrony. Wypłata środków następuje w wskutek doznanego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego udziałem w wypadku. W zależności od wykupionego pakietu może również pokryć m.in.: pomoc medyczną, pobyt i opiekę w szpitalu, rekonwalescencję, rehabilitację, pomoc finansową w przypadku niezdolności do pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas Biuro prasowe
2024-04-23 | 10:00

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy Polacy skorzystają z opcji wyjazdu w tym czasie. Z
Turystyka Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści
2024-04-18 | 14:45

Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści

Zbliża się majówka, która w 2024 roku będzie wyjątkowa. Nie dość, że dla wielu potrwa ona aż dziewięć dni, to jest szansą na wypróbowanie najlepszych atrakcji w
Turystyka Gamescape: gamifikacja to sposób na zrównoważoną turystykę
2024-04-15 | 11:00

Gamescape: gamifikacja to sposób na zrównoważoną turystykę

10 kwietnia br. w Centrum Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki odbyło się Forum Turystyki w Krakowie. Jednym z punktów programu była debata dotycząca postulatów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.