Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting z certyfikacją środowiskową EPD
Dążenie do zrównoważonego rozwoju to dziś nie tylko wyznacznik odpowiedzialności za wspólne dobro, ale także chęć wywarcia realnego wpływu na rzeczywistość. Założenia zielonej transformacji konsekwentnie realizuje marka Lena Lighting, która otrzymała kolejny certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations dla opraw drogowych i parkowych Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED, przyznawany przez Instytut Techniki Budowlanej.
Osiągnięcie neutralności klimatycznej to proces, w którym ogromną rolę odgrywa modernizacja oświetlenia. Dlatego coraz więcej polskich miast sięga po wysoce energooszczędne rozwiązania, minimalizujące pobór energii elektrycznej. Doskonałym przykładem marki, która od lat konsekwentnie działa w tym obszarze, jest Lena Lighting, która posiada certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations od Instytutu Techniki Budowlanej na oprawy drogowe i parkowe Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED.
Environmental Product Declarations typu III to deklaracja o międzynarodowym zasięgu, przyznawana za dostarczanie przejrzystych oraz wiarygodnych informacji o wpływie produktu na środowisko naturalne. Przyznanie deklaracji poprzedzone jest skrupulatnymi analizami cyklu życia produktu – od etapu pozyskiwania surowców, przez samą produkcję, aż po utylizację bądź recykling.
- Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ uzyskanie kolejnego certyfikatu środowiskowego pokazuje, że nasze oprawy oraz oferowane rozwiązania technologiczne stanowią pożądaną odpowiedź na wyzwania przyszłości. Instytut Techniki Budowlanej, będący autorytetem w obszarze certyfikacji oraz deklaracji środowiskowych, nadał certyfikat EPD trzem naszym produktom: Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED. Zostały one zaprojektowane z myślą o neutralności klimatycznej. W przypadku każdej z opraw wdrożyliśmy procedurę obliczania śladu węglowego dla całego cyklu życia produktu – od pozyskania komponentów, poprzez produkcję oraz transport, np. przez morze, po etap eksploatacji oraz recyklingu. Stosujemy system obrotu zamkniętego, dzięki czemu nasze lampy mogą być nie tylko dostosowywane do bieżących potrzeb, ale też po zakończeniu cyklu życia stać się częścią nowych opraw. – mówi Marcin Buryan Dyrektor Produkcji Lena Lighting
Lampy z portfolio wielkopolskiego producenta są projektowane i wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast ich eksploatacja wiąże się z generowaniem znaczących oszczędności energii. Unikalne konstrukcje i zaawansowane technologie, zapewniające wysoką efektywność świetlną oraz niwelację problemu zanieczyszczenia światłem sprawiają, że rozwiązania proponowane przez Lena Lighting w pełni wpisują się w założenia zrównoważonego rozwoju.
Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED to oprawy zapewniające imponującą skuteczność świetlną (na poziomie nawet 193 lm/W). Wykorzystują zaawansowaną technologię kierunkowych matryc wielosoczewkowych, dzięki czemu utrzymują stałą charakterystykę świetlną w czasie. Korpusy opraw oraz uchwyty wyróżniają się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne IK09/ IK10, co ma wpływ na ich żywotność.
Oprawy Lena Lighting są kompatybilne z inteligentnym systemem sterowania światłem, co pozwala na zaprogramowanie ich zgodnie z naturalnym cyklem dobowym (dostosowanie natężenia strumienia świetlnego i barwy światła do warunków panujących na zewnątrz).
Posiadają certyfikaty: CE, RoHS, ENEC, ENEC+, Zhaga D4i, potwierdzające ich energooszczędność oraz bezpieczeństwo stosowania.
ITB jest instytutem badawczym, który prowadzi prace w obszarze budownictwa, architektury, a także dziedzin pokrewnych. Posiada akredytowany przez PCA Zespół Laboratoriów Badawczych (ZLB ITB).

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.