Komunikaty PR

Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting z certyfikacją środowiskową EPD

2024-11-28  |  01:00
Biuro prasowe

Dążenie do zrównoważonego rozwoju to dziś nie tylko wyznacznik odpowiedzialności za wspólne dobro, ale także chęć wywarcia realnego wpływu na rzeczywistość. Założenia zielonej transformacji konsekwentnie realizuje marka Lena Lighting, która otrzymała kolejny certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations dla opraw drogowych i parkowych Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED, przyznawany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Osiągnięcie neutralności klimatycznej to proces, w którym ogromną rolę odgrywa modernizacja oświetlenia. Dlatego coraz więcej polskich miast sięga po wysoce energooszczędne rozwiązania, minimalizujące pobór energii elektrycznej. Doskonałym przykładem marki, która od lat konsekwentnie działa w tym obszarze, jest Lena Lighting, która posiada certyfikat środowiskowy Environmental Product Declarations od Instytutu Techniki Budowlanej na oprawy drogowe i parkowe Tiara LED, Strado LED oraz Skver LED.

Environmental Product Declarations typu III to deklaracja o międzynarodowym zasięgu, przyznawana za dostarczanie przejrzystych oraz wiarygodnych informacji o wpływie produktu na środowisko naturalne. Przyznanie deklaracji poprzedzone jest skrupulatnymi analizami cyklu życia produktu – od etapu pozyskiwania surowców, przez samą produkcję, aż po utylizację bądź recykling.

- Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ uzyskanie kolejnego certyfikatu środowiskowego pokazuje, że nasze oprawy oraz oferowane rozwiązania technologiczne stanowią pożądaną odpowiedź na wyzwania przyszłości. Instytut Techniki Budowlanej, będący autorytetem w obszarze certyfikacji oraz deklaracji środowiskowych, nadał certyfikat EPD trzem naszym produktom: Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED. Zostały one zaprojektowane z myślą o neutralności klimatycznej. W przypadku każdej z opraw wdrożyliśmy procedurę obliczania śladu węglowego dla całego cyklu życia produktu – od pozyskania komponentów, poprzez produkcję oraz transport, np. przez morze, po etap eksploatacji oraz recyklingu. Stosujemy system obrotu zamkniętego, dzięki czemu nasze lampy mogą być nie tylko dostosowywane do bieżących potrzeb, ale też po zakończeniu cyklu życia stać się częścią nowych opraw. – mówi Marcin Buryan Dyrektor Produkcji Lena Lighting

Lampy z portfolio wielkopolskiego producenta są projektowane i wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast ich eksploatacja wiąże się z generowaniem znaczących oszczędności energii. Unikalne konstrukcje i zaawansowane technologie, zapewniające wysoką efektywność świetlną oraz niwelację problemu zanieczyszczenia światłem sprawiają, że rozwiązania proponowane przez Lena Lighting w pełni wpisują się w założenia zrównoważonego rozwoju.

Tiara 2 LED, Strado LED oraz Skver LED to oprawy zapewniające imponującą skuteczność świetlną (na poziomie nawet 193 lm/W). Wykorzystują zaawansowaną technologię kierunkowych matryc wielosoczewkowych, dzięki czemu utrzymują stałą charakterystykę świetlną w czasie. Korpusy opraw oraz uchwyty wyróżniają się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne IK09/ IK10, co ma wpływ na ich żywotność.

Oprawy Lena Lighting są kompatybilne z inteligentnym systemem sterowania światłem, co pozwala na zaprogramowanie ich zgodnie z naturalnym cyklem dobowym (dostosowanie natężenia strumienia świetlnego i barwy światła do warunków panujących na zewnątrz).

Posiadają certyfikaty: CE, RoHS, ENEC, ENEC+, Zhaga D4i, potwierdzające ich energooszczędność oraz bezpieczeństwo stosowania.

ITB jest instytutem badawczym, który prowadzi prace w obszarze budownictwa, architektury, a także dziedzin pokrewnych. Posiada akredytowany przez PCA Zespół Laboratoriów Badawczych (ZLB ITB).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.