Komunikaty PR

Zadbaj o compliance. Jest nowy e-book z serii „zrób startup DOBRZE!”

2022-09-20  |  12:13
Biuro prasowe

We wrześniu ukazał się trzeci e-book z serii „zrób startup DOBRZE!” – stanowiącej rzetelną bazę wiedzy, przydatną dla każdego startupowca. Tym razem tematyką są korzyści płynące z utrzymywania porządku w dokumentach firmy od samego początku jej istnienia. W opracowaniu prawnicy podpowiadają, jak zachować zgodność wszystkich procesów zachodzących w firmie z ogólnie przyjętymi w biznesie standardami.

W pierwszym z serii e-booków „zrób startup DOBRE!” znalazły się najważniejsze informacje o podstawowych aspektach prawnych związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem startupu na rynku w momencie podjęcia decyzji o przekształceniu pomysłu w biznes, czyli o tym, jak ochronić swój pomysł, jak przygotować potrzebną dokumentację dla inwestorów, aby ci zainteresowani byli rozmową z pomysłodawcą oraz o know-how przedsiębiorstwa. Natomiast druga część poruszała kwestie dotyczące odpowiedniego przygotowania do rozmów z inwestorami, rozplanowania podziału udziałów i podpowiadała, jak dobrze sprzedać swój biznes inwestorom.

Tematyka trzeciego e-booka przybliżona została w sześciu rozdziałach obejmujących podstawowe obszary działalności compliance. Wśród nich porady, jak być na bieżąco ze zmianami prawnymi, ESG, RODO oraz dotyczące ryzyka wynikającego z prowadzenia działalności gospodarczej.

Compliance ma za zadanie zapewnić zgodność działań przedsiębiorstwa z istniejącymi normami prawnymi. Niestety nie wszyscy przedsiębiorcy na początku prowadzenia działalności o tym pamiętają – mówi Agnieszka Hajos-Iwańska, Adwokat, Partner w B2RLaw. Jak dodaje, lepiej zadbać o to na samym początku, ponieważ z czasem młode przedsiębiorstwa mają coraz więcej spraw na „głowie”, a compliance jest spychany na boczny tor. – Z naszego doświadczenia wynika, że dobrze przygotowany compliance potrafi uchronić firmę przed kryzysami i niepotrzebnymi problemami – wyjaśnia z kolei dr Luiza Wyrębkowska, Radca prawny, Counsel w B2RLaw.

Zwiększona uwaga poświęcona rozwojowi firmy i budowaniu zespołu sprawia, że przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność w biznesie nie przykładają zbyt dużej uwagi zagadnieniu compliance, a wcześniejsze wdrożenie dobrych praktyk może pomóc w ograniczeniu nieprzyjemnych sytuacji, jakie mogą pojawić się w późniejszym okresie działalności – mówi Jakub Nagórski, Head of Venture Building z co.brick venture building.

W B2RLaw pracują specjaliści o ogromnym doświadczeniu w zakresie doradztwa startupom. Kancelarii przyznano pierwsze miejsce w kategorii „największa liczba transakcji Venture Capital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w 2020 roku” w międzynarodowym rankingu Pitchbook 2020 Global League Tables, który tym samym uznał kancelarię B2RLaw za najbardziej aktywną firmę prawniczą doradzającą w tym segmencie rynku w naszym regionie. Ponadto B2RLaw – jako jedyna z Polski kancelaria – została sklasyfikowana jako 23. najbardziej aktywna firma prawnicza w całej Europie w zakresie Venture Capital oraz 17. najbardziej aktywna firma prawnicza reprezentująca stronę inwestorską w transakcjach Venture Capital.

Trzeci e-book z serii „zrób startup DOBRZE!” można pobrać ze strony: https://community.cobrick.com/e-book3/

Kolejne wydanie będzie poświęcone relacji między startupami a inwestorami po podjęciu decyzji o współpracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,
Firma Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
2025-02-27 | 15:00

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.