Zalasewo Park – czas na ostatni budynek
W podpoznańskim Zalasewie trwa budowa trzeciego, jednocześnie ostatniego budynku w ramach projektu Zalasewo Park. Powstanie 36 lokali o zróżnicowanym metrażu, a wśród nich również dwupoziomowe apartamenty.
Zalasewo Park to projekt mieszkaniowy, który będzie się składać z 3 budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich jest już zamieszkały. Od grudnia minionego roku trwa natomiast podpisywanie aktów notarialnych i przekazywanie kluczy z budynku nr 2, a tym samym cześć lokali jest już obecnie zamieszkała. Jednocześnie trwa intensywna realizacja budynku ostatniego. - Od początku lutego ruszyły prace związane z układaniem i montażem dachówki. Wykonano również hydroizolację na balkonach oraz zamontowano stolarkę okienną na parterze i I piętrze. Na parterze trwają także prace przy instalacjach elektrycznych - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W ramach projektu Zalasewo Park deweloper proponuje mieszkania oraz dwupoziomowe apartamenty. Na parterze i I piętrze powstają mieszkania (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 73 m.kw. Z kolei na piętrze drugim do dyspozycji mieszkańców są przestronne apartamenty 3-, 4- i 5- pokojowe o powierzchni od 77 do 131 m.kw. Do dyspozycji mieszkańców jest winda, hala garażowa oraz dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem. Dodatkowo lokale na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 30 do 155 m.kw. KM Building zadba również o małą architekturę. Powstaną tereny zielone wokół budynków, chodniki, a także mały skwer z ławeczkami od strony ulicy Kórnickiej. Należy dodać, że wszystkie lokale oddawane są w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 4300 złotych brutto dla wolnych mieszkań z budynku nr 2 oraz 4400 złotych brutto – budynek nr 3.
Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. Ze względu na położenie, Zalasewo to także doskonałe miejsce zarówno dla osób aktywnych, jak i uciekających od zgiełku zatłoczonego miasta. Ulica Kórnicka graniczy z terenami rekreacyjnymi oraz licznymi ścieżkami dla miłośników roweru czy biegania. Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku na terenie Zalasewa powstanie Active Park, czyli miejsce, gdzie będzie można korzystać z m.in. placu zabaw, siłowni czy urządzeń do street workout'u.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.