Zalety odroczonych płatności. Nowy trend wśród konsumentów
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Zakupy na raty wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Z tego rozwiązania finansowego nie korzystają jednak wyłącznie osoby o niskich zarobkach, ale także te, które mogą zapłacić za produkt gotówką, lecz z różnych przyczyn nie decydują się taki krok. Jest to często bardzo indywidualna kwestia uzależniona od sposobu zarządzania swoim osobistym portfelem. Trendem, będącym alternatywą dla tradycyjnych metod realizacji zakupów, są odroczone płatności, które niezależnie od posiadanych środków, pozwalają nabywać towary niemal od ręki.
Odroczona płatność działa na zasadzie odnawialnego limitu. Jedną z jej przewag konkurencyjnych jest możliwość zwrotu towaru bez konieczności oczekiwania na zwrot gotówki. W tym przypadku, konsument po prostu nie opłaca zaciągniętego zobowiązania. W szerszym ujęciu, mówimy o ratach, które będą spłacane dopiero za jakiś czas, nawet po okresie 60 dni. W normalnym trybie pierwsza rata za produkt powinna zostać uiszczona już w kolejnym miesiącu.
Sklepy wybierają odroczoną płatność jako innowacyjny sposób realizacji transakcji, który jeszcze bardziej zbliża ich do potrzeb konsumentów nowej generacji. Wizja posiadania nowoczesnego sprzętu, który nie wymaga natychmiastowej inwestycji, w dobie szeroko pojętych promocji lub nadchodzących, ważnych świąt, jest bardzo kusząca. Ponadto, może mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji zakupowej.
Funkcjonowanie tego typu usług jest bardzo proste. Klient kupuje, a operator płaci, dając opcję odroczenia zapłaty za zakupy i korzystania z okazji “tu i teraz”. Jednocześnie dba o jego wygodę, udostępniając innowacyjną formę płatności odroczonych za zakupy w wybranych sklepach internetowych, która w szybki i bezpieczny sposób umożliwia realizację transakcji bez korzystania z konta bankowego oraz karty kredytowej – mówi Agata Lejman z AIQLabs, właściciela marki “Kupuj Teraz – zapłać później”.
Odroczone płatności są skierowane między innymi do osób, które nie są do końca pewne dokonywanego zakupu i chcą zyskać czas, aby zastanowić się nad swoim wyborem, jednocześnie nie ryzykując zniknięcia produktu ze sklepu.
Dokonywanie zakupów przez Internet jest bardzo proste i intuicyjne. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku odroczonych płatności. Usługa charakteryzuje się prostotą, a kilka kliknięć wystarczy, aby stać się posiadaczem danego produktu. Proces realizacji usługi sam w sobie jest szybki oraz łatwy. Oczywistą zaletą jest fakt uniknięcia natychmiastowego wydatku zaraz po zakupie. Jest to komfortowe rozwiązanie dla osób, które w tym samym czasie mają na głowie sporo wydatków – również tych nieoczekiwanych – posiadają inne zobowiązania lub na przykład są w trakcie remontu czy urządzania mieszkania. Co więcej, konsument ma czas do namysłu i ewentualnej rezygnacji z realizacji zamówienia. Warto także pamiętać o braku ryzyka utraty środków z konta – w przypadku odstąpienia od zamówienia – na kilkanaście dni do czasu zwrotu przez sklep.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.