Komunikaty PR

Zalety odroczonych płatności. Nowy trend wśród konsumentów

2020-09-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Zakupy na raty wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Z tego rozwiązania finansowego nie korzystają jednak wyłącznie osoby o niskich zarobkach, ale także te, które mogą zapłacić za produkt gotówką, lecz z różnych przyczyn nie decydują się taki krok. Jest to często bardzo indywidualna kwestia uzależniona od sposobu zarządzania swoim osobistym portfelem. Trendem, będącym alternatywą dla tradycyjnych metod realizacji zakupów, są odroczone płatności, które niezależnie od posiadanych środków, pozwalają nabywać towary niemal od ręki.

Odroczona płatność działa na zasadzie odnawialnego limitu. Jedną z jej przewag konkurencyjnych jest możliwość zwrotu towaru bez konieczności oczekiwania na zwrot gotówki. W tym przypadku, konsument po prostu nie opłaca zaciągniętego zobowiązania. W szerszym ujęciu, mówimy o ratach, które będą spłacane dopiero za jakiś czas, nawet po okresie 60 dni. W normalnym trybie pierwsza rata za produkt powinna zostać uiszczona już w kolejnym miesiącu.

Sklepy wybierają odroczoną płatność jako innowacyjny sposób realizacji transakcji, który jeszcze bardziej zbliża ich do potrzeb konsumentów nowej generacji. Wizja posiadania nowoczesnego sprzętu, który nie wymaga natychmiastowej inwestycji, w dobie szeroko pojętych promocji lub nadchodzących, ważnych świąt, jest bardzo kusząca. Ponadto, może mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji zakupowej.

Funkcjonowanie tego typu usług jest bardzo proste. Klient kupuje, a operator płaci, dając opcję odroczenia zapłaty za zakupy i  korzystania z okazji “tu i teraz”. Jednocześnie dba o jego wygodę, udostępniając innowacyjną formę płatności odroczonych za zakupy w wybranych sklepach internetowych, która w szybki i bezpieczny sposób umożliwia realizację transakcji bez korzystania z konta bankowego oraz karty kredytowej – mówi Agata Lejman z AIQLabs, właściciela marki “Kupuj Teraz – zapłać później”.

Odroczone płatności są skierowane między innymi do osób, które nie są do końca pewne dokonywanego zakupu i chcą zyskać czas, aby zastanowić się nad swoim wyborem, jednocześnie nie ryzykując zniknięcia produktu ze sklepu.

Dokonywanie zakupów przez Internet jest bardzo proste i intuicyjne. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku odroczonych płatności. Usługa charakteryzuje się prostotą, a kilka kliknięć wystarczy, aby stać się posiadaczem danego produktu. Proces realizacji usługi sam w sobie jest szybki oraz łatwy. Oczywistą zaletą jest fakt uniknięcia natychmiastowego wydatku zaraz po zakupie. Jest to komfortowe rozwiązanie dla osób, które w tym samym czasie mają na głowie sporo wydatków – również tych nieoczekiwanych – posiadają inne zobowiązania lub na przykład są w trakcie remontu czy urządzania mieszkania. Co więcej, konsument ma czas do namysłu i ewentualnej rezygnacji z realizacji zamówienia. Warto także pamiętać o braku ryzyka utraty środków z konta – w przypadku odstąpienia od zamówienia – na kilkanaście dni do czasu zwrotu przez sklep.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.