Zalman T7 - obudowa komputerowa z ciekawym designem
W sklepach znaleźć można dziś sporo podobnych do siebie obudów komputerowych, a wśród kupujących nie brakuje osób chcących czegoś oryginalnego. Dobrym przykładem wyróżniającej się obudowy jest model Zalman T7, który przyciąga wzrok ciekawym panelem frontowym.
Pod względem specyfikacji Zalman T7 to typowa obudowa Mid-Tower przeznaczona dla płyt głównych w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. W środku znajdziemy dwa preinstalowane wentylatory o średnicy 120 mm, choć chętni będą mogli zamontować w środku sześć dodatkowych rotorów.
Wewnątrz pomieści się chłodzenie procesora o wysokości do 150 mm, karta graficzna o długości do 305 mm, zasilacz o długości do 150 mm, a także dwa dyski 3,5” i cztery nośniki 2,5”. W górnej części obudowy umieszczono funkcjonalny panel I/O zawierający trzy złącza USB (w tym jeden port w standardzie 3.0), gniazdo słuchawkowe, mikrofonowe oraz przyciski do włączania/wyłączania komputera i reset.
Zalman T7 cechuje się oryginalnym designem. Duża w tym zasługa praktycznej, wzorzystej siatki na froncie, a także przydymionego panelu akrylowego na boku obudowy, który powinien zwiększyć efekt podświetlenia podzespołów komputerowych. Warto dodać, że panel ten wyposażono w wygodny system otwierania i zamykania, co z pewnością docenią osoby często wymieniające komponenty. Produkt charakteryzuje się wymiarami 384 (głębokość) x 202 (szerokość) x 438 mm (wysokość) i waży 3,2 kg.
Obudowa Zalman T7 jest dostępna w polskich sklepach w cenie ok. 260 zł.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.