Komunikaty PR

Zalman Z3 Neo - minimalistyczna obudowa midi tower

2020-06-18  |  10:00
Biuro prasowe

Zalman Z3 Neo to obudowa adresowana do osób, które stawiają na proste linie i minimum ozdobników. Konstrukcja utrzymana w klasycznej czerni ma dość miejsca na duże płyty główne i chłodzenia
AiO. Z kolei podświetlenie ARGB LED pozwala nadać maszynie indywidualnego charakteru.

Zalman Z3 Neo to obudowa z segmentu midi tower. Producent postawił na minimalistyczny design, który urozmaicono bocznymi wlotami powietrza i wąskim pasem ARGB na froncie obudowy. Jego podświetlenie może współgrać z iluminacją tylnego wentylatora, który także zaopatrzono w zestaw diod. Obudowa ma wbudowany kontroler ARGB. Umożliwia on synchronizację efektów wizualnych i zmianę ustawień LED-ów poprzez przycisk na panelu I/O.

Zainstalowane w obudowie Zalman Z3 Neo komponenty są eksponowane poprzez duże okno z hartowanego szkła. Ma ono cztery milimetry grubości i wypełnia praktycznie całą boczną ściankę. W środku wygospodarowano przestrzeń na płyty główne w formacie E-ATX (do 280 mm), karty graficzne o długości do 340 mm i chłodzenia procesora o wysokości do 165 mm. Zwolennicy zestawów AiO mają miejsce na 360-mm chłodnicę z przodu, 240-mm na górze i 120-mm z tyłu.


Producent w standardzie dodaje dwa wentylatory o średnicy 120 mm, z których jeden zasysa chłodne powietrze, drugi zaś odprowadza ciepłe na zewnątrz. W razie potrzeby, użytkownik może dołożyć sześć kolejnych śmigieł. Utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być problemem. Obudowa Zalman Z3 Neo ma w standardzie filtry przeciwkurzowe, z których ten na górnej ściance jest magnetyczny. Jego demontaż powinien być zatem prosty i szybki.

Na liście praktycznych rozwiązań i dodatków znalazł się system zarządzania okablowaniem, który zawiera gumowane przepusty i opaski na kable z rzepem. Zdejmowanie bocznych ścianek nie wymaga użycia śrubokręta, podobnie jak montaż dysku w jednej z zatok. Ulokowany na górnej ściance panel I/O oferuje trzy porty USB (w tym dwa w wersji 3.0), zestaw złączy audio, nierzadko pomijany już “reset” i przycisk do sterowania podświetleniem.

Obudowa Zalman Z3 Neo została wykonana ze stali, hartowanego szkła i tworzyw sztucznych. Producent zwraca uwagę na malowanie metodą proszkową, która jest bardziej przyjazna środowisku i jednocześnie zapewnia większą trwałość i wytrzymałość. Obudowę wyceniono na ok. 180 zł. Jej rynkowy debiut powinien mieć miejsce w ciągu kilku najbliższych tygodni.
 

Dane techniczne:

  •  model: Z3 Neo
  •  format: ATX midi tower
  •  wymiary (W x S x G): 480 x 210 x 410 mm
  •  materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
  •  waga: 6,4 kg
  •  kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
  •  maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
  •  maks. długość karty graficznej: 340 mm (280 mm przy zastosowaniu chłodzeniawodnego)
  •  maks. długość zasilacza: 160 mm
  •  liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
  •  liczba zatok 2,5”: 4
  •  liczba zatok 3,5”: 2 typu combo 2,5”/3,5”
  •  miejsca na dodatkowe wentylatory:
    •  3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowany 120 mm)
    •  2 x 120/140 mm na górnym panelu
    •  1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany z podświetleniem ARGB LED)
    •  2 x 120 mm na dole
  •  możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
    •  do 360 mm z przodu
    •  do 240 mm na górze
    •  do 120 mm z tyłu
  •  wyprowadzone złącza:
    •  2 x USB 3.0
    •  1 x USB 2.0
    •  1 x wyjście słuchawkowe
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.