Komunikaty PR

Zautomatyzowany transport wewnętrzny:MiR wprowadza nowe rozwiązanie do holowania

2021-06-15  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.36 MB )

Odense, 15 czerwca 2021 - Światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), Mobile Industrial Robots, wprowadza na rynek MiR250 Hook, który jest jedynym dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne odbieranie i holowanie wózków. MiR Hook 250 to górny moduł dla najszybszego i najbardziej kompaktowego robota MiR250, który płynnie i bezproblemowo porusza się w bardzo dynamicznym środowisku z ludźmi. Nowe i opatentowane rozwiązanie do holowania wózków jest zaktualizowaną wersją MiRHook z 2016 roku, a solidność i precyzja nowego robota odpowiada szybkiemu rozwojowi produktu, który miał miejsce od tamtego czasu u duńskiego producenta.

 

Każdego dnia w miejscach pracy na całym świecie tysiące wózków jest przemieszczanych ręcznie między działami. Wiele firm chce zoptymalizować logistykę wewnętrzną w celu zwiększenia produktywności i rentowności oraz oddelegowania pracowników do zadań o większej wartości niż przemieszczanie produktu z punktu A do punktu B. MiR odpowiada na tę potrzebę poprzez nowe rozwiązanie MiR250 Hook. Ta przyjazna dla użytkownika technologia może z łatwością zautomatyzować wewnętrzny transport załadowanych wózków o masie do 500 kg.

 

„Automatyzacja transportu wewnętrznego różnych wózków i klatek transportowych stosowanych przez firmy, centra logistyczne i szpitale, jest prosta, wykonalna i ekonomiczna. Nie ma potrzeby zmieniania układu ani zakupu nowych wózków, ponieważ MiRHook może lokalizować i połączyć się z niemal każdym typem wózków przez kody QR lub AprilTags” – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

 

Nowa generacja MiR Hook jest opatentowana, czyniąc MiR jedynym producentem AMR na świecie z rozwiązaniem do holowania. MiR250 Hook automatycznie mocuje się do wózka i dostarcza go w miejsce docelowe bez potrzeby ingerencji człowieka. Nowe rozwiązanie zwiększa gamę zastosowań autonomicznego robota mobilnego, a jego konstrukcja jest solidna, stworzona do środowisk przemysłowych. Może poruszać się z prędkością do 2 m/s i nawigować bezpiecznie oraz efektywnie. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby, rozmiarów i wysokości wózków, które MiR250 Hook może odebrać i holować do różnych pozycji. Prędkość, elastyczność i konstrukcja przemysłowa nowego rozwiązania MiR znacząco optymalizuje przepływy pracy.

 

„MiR250 Hook zapewnia lepszy i bardziej efektywny przepływ pracy na linii montażowej. Komponenty są automatycznie dostarczane pracownikom na czas, co oznacza, że mogą oni skoncentrować się na montażu produktów, a nie na zbieraniu materiałów i części podczas prac montażowych. Jednocześnie firma oszczędza miejsce, ponieważ wózki z komponentami są dostarczane na czas z magazynu, a nie pozostają w strefie produkcyjnej, zajmując miejsce”.

 

„Dzięki MiR250 Hook można optymalizować procesy w różnych branżach i sektorach. Każdego dnia wiele tysięcy klatek z paczkami jest przemieszczanych w firmach logistycznych, a przejście z ręcznego transportu na MiR250 Hook przyniesie znaczne korzyści. Także w sektorze opieki zdrowotnej dostrzegamy duży potencjał w zakresie odciążenia personelu poprzez automatyzację wewnętrznego transportu bielizny, odpadów i tym podobnych” powiedział Søren E. Nielsen, prezes MiR.

 

Przed wdrożeniem MiR250 Hook do miejsca pracy, potrzeba niewielu przygotowań: kody QR lub AprilTags są dołączane do istniejących wózków lub klatek w przedsiębiorstwie, dzięki czemu MiR250 Hook może zidentyfikować każdy wózek lub klatkę. Robot mapuje swoje otoczenie, gdy jest obsługiwany ręcznie na swoich trasach po raz pierwszy, lub mapowanie można wykonać za pomocą kilku kliknięć, importując mapę budynków i terenów do oprogramowania robota. Robot może również komunikować się z windami i drzwiami i swobodnie przemieszczać się między działami.

 

Firmy, które już posiadają robota MiR250, mogą zakupić moduł górny MiR Hook 250 do holowania wózków. Nowi klienci mogą szybko przystąpić do automatyzacji wewnętrznego transportu wózków poprzez inwestycję w robota MiR250 i MiR Hook 250, który jest wysyłany jako kompletne, gotowe do użycia rozwiązanie.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.

Kontakt dla mediów:                                                                                 Kontakt z firmą:                                                                                                                         

Zofia Bielska                                                                                                Marina Balanovic

zbielska@communication.pl                                                                        mab@mir-robots.com

Omega Communication                                                                               Mobile Industrial Robots

+48 882 502 401, 22 854 16 34                                                                  +45 60 24 18 88

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali Biuro prasowe
2025-07-18 | 09:00

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowoczesna myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 – wysoka wydajność i elastyczność w jednym urządzeniu Firma NOYEN wprowadza nowoczesne systemy myjące do cenionej
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.