Komunikaty PR

Zautomatyzowany transport wewnętrzny:MiR wprowadza nowe rozwiązanie do holowania

2021-06-15  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.36 MB )

Odense, 15 czerwca 2021 - Światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), Mobile Industrial Robots, wprowadza na rynek MiR250 Hook, który jest jedynym dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne odbieranie i holowanie wózków. MiR Hook 250 to górny moduł dla najszybszego i najbardziej kompaktowego robota MiR250, który płynnie i bezproblemowo porusza się w bardzo dynamicznym środowisku z ludźmi. Nowe i opatentowane rozwiązanie do holowania wózków jest zaktualizowaną wersją MiRHook z 2016 roku, a solidność i precyzja nowego robota odpowiada szybkiemu rozwojowi produktu, który miał miejsce od tamtego czasu u duńskiego producenta.

 

Każdego dnia w miejscach pracy na całym świecie tysiące wózków jest przemieszczanych ręcznie między działami. Wiele firm chce zoptymalizować logistykę wewnętrzną w celu zwiększenia produktywności i rentowności oraz oddelegowania pracowników do zadań o większej wartości niż przemieszczanie produktu z punktu A do punktu B. MiR odpowiada na tę potrzebę poprzez nowe rozwiązanie MiR250 Hook. Ta przyjazna dla użytkownika technologia może z łatwością zautomatyzować wewnętrzny transport załadowanych wózków o masie do 500 kg.

 

„Automatyzacja transportu wewnętrznego różnych wózków i klatek transportowych stosowanych przez firmy, centra logistyczne i szpitale, jest prosta, wykonalna i ekonomiczna. Nie ma potrzeby zmieniania układu ani zakupu nowych wózków, ponieważ MiRHook może lokalizować i połączyć się z niemal każdym typem wózków przez kody QR lub AprilTags” – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

 

Nowa generacja MiR Hook jest opatentowana, czyniąc MiR jedynym producentem AMR na świecie z rozwiązaniem do holowania. MiR250 Hook automatycznie mocuje się do wózka i dostarcza go w miejsce docelowe bez potrzeby ingerencji człowieka. Nowe rozwiązanie zwiększa gamę zastosowań autonomicznego robota mobilnego, a jego konstrukcja jest solidna, stworzona do środowisk przemysłowych. Może poruszać się z prędkością do 2 m/s i nawigować bezpiecznie oraz efektywnie. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby, rozmiarów i wysokości wózków, które MiR250 Hook może odebrać i holować do różnych pozycji. Prędkość, elastyczność i konstrukcja przemysłowa nowego rozwiązania MiR znacząco optymalizuje przepływy pracy.

 

„MiR250 Hook zapewnia lepszy i bardziej efektywny przepływ pracy na linii montażowej. Komponenty są automatycznie dostarczane pracownikom na czas, co oznacza, że mogą oni skoncentrować się na montażu produktów, a nie na zbieraniu materiałów i części podczas prac montażowych. Jednocześnie firma oszczędza miejsce, ponieważ wózki z komponentami są dostarczane na czas z magazynu, a nie pozostają w strefie produkcyjnej, zajmując miejsce”.

 

„Dzięki MiR250 Hook można optymalizować procesy w różnych branżach i sektorach. Każdego dnia wiele tysięcy klatek z paczkami jest przemieszczanych w firmach logistycznych, a przejście z ręcznego transportu na MiR250 Hook przyniesie znaczne korzyści. Także w sektorze opieki zdrowotnej dostrzegamy duży potencjał w zakresie odciążenia personelu poprzez automatyzację wewnętrznego transportu bielizny, odpadów i tym podobnych” powiedział Søren E. Nielsen, prezes MiR.

 

Przed wdrożeniem MiR250 Hook do miejsca pracy, potrzeba niewielu przygotowań: kody QR lub AprilTags są dołączane do istniejących wózków lub klatek w przedsiębiorstwie, dzięki czemu MiR250 Hook może zidentyfikować każdy wózek lub klatkę. Robot mapuje swoje otoczenie, gdy jest obsługiwany ręcznie na swoich trasach po raz pierwszy, lub mapowanie można wykonać za pomocą kilku kliknięć, importując mapę budynków i terenów do oprogramowania robota. Robot może również komunikować się z windami i drzwiami i swobodnie przemieszczać się między działami.

 

Firmy, które już posiadają robota MiR250, mogą zakupić moduł górny MiR Hook 250 do holowania wózków. Nowi klienci mogą szybko przystąpić do automatyzacji wewnętrznego transportu wózków poprzez inwestycję w robota MiR250 i MiR Hook 250, który jest wysyłany jako kompletne, gotowe do użycia rozwiązanie.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.

Kontakt dla mediów:                                                                                 Kontakt z firmą:                                                                                                                         

Zofia Bielska                                                                                                Marina Balanovic

zbielska@communication.pl                                                                        mab@mir-robots.com

Omega Communication                                                                               Mobile Industrial Robots

+48 882 502 401, 22 854 16 34                                                                  +45 60 24 18 88

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł PETRONAS na targach Lubricant Expo Europe Biuro prasowe
2024-09-18 | 10:30

PETRONAS na targach Lubricant Expo Europe

PETRONAS Lubricants International zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii płynów (Fluid Technology Solutions™) na największej w Europie wystawie
Przemysł Siatki kompozytowe – jakie zastosowanie znajdują w budownictwie?
2024-09-14 | 01:00

Siatki kompozytowe – jakie zastosowanie znajdują w budownictwie?

Wykonane z wysokogatunkowego kompozytu, siatki pomostowe to innowacyjne rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają eksperci z branży budowlanej. Nic dziwnego – stanowią
Przemysł Trwa odliczanie do Evertiq Expo – największego święta branży elektronicznej
2024-09-13 | 10:00

Trwa odliczanie do Evertiq Expo – największego święta branży elektronicznej

Już 24 października br. oczy całej branży elektronicznej skierują się na Stadion Narodowy w Warszawie, który stanie się globalnym miejscem spotkań producentów, projektantów, dystrybutorów oraz pasjonatów elektroniki. Dziewiąta edycja międzynarodowych targów Evertiq Expo połączy ekspozycję zaawansowanych rozwiązań technologicznych z formułą konferencji, tworząc unikalną platformę do wymiany wiedzy, nawiązywania biznesowych kontaktów oraz prezentacji najnowszych trendów. - Polska to bardzo perspektywiczny rynek dla globalnej branży elektronicznej. Rok 2023 przyniósł Polsce prognozowany wzrost dynamiki obrotów na rynku elektroniki o 4% r/r, stając się czwartym z kolei rokiem wzrostu w tym obszarze. Polska myśl technologiczna rozkwita, a wykwalifikowane kadry są cenione przez pracodawców z całego świata. Dlatego bardzo cieszę się, że to właśnie tu – w centralnym miejscu Europy, odbywa się największe święto branży elektronicznej i serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo. Evertiq Expo w Warszawie jest corocznym świętem branżowym, w którym uczestniczą praktycy i eksperci z całego świata. W ekspozycji odbywającej się 24 października wezmą udział wystawcy reprezentujący kluczowe sektory elektroniki, które przyspieszają rozwój przemysłu, dostarczając innowacyjne rozwiązania. - Serce branży elektronicznej zabije jednak już dzień wcześniej w Warszawie – podczas kolacji networkingowej, która pozwoli na swobodną wymianę kontaktów oraz nawiązywanie relacji biznesowych – dodaje Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo. Uzupełnieniem corocznej ekspozycji będą wystąpienia ekspertów podczas konferencji towarzyszącej wystawie oraz panel dyskusyjny. Jego uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadając o kulisach tworzenia elektroniki w Polsce. Tegoroczna dyskusja będzie kontynuacją cieszącego się ogromnym zainteresowaniem panelu „Dlaczego Polska?”, który odbył się podczas czerwcowego Evertiq Expo w Krakowie. Tym razem eksperci skoncentrują się na aktualnej kondycji branży elektronicznej w Polsce, sektora produkcji kontraktowej elektroniki, czyli EMS (electronic manufacturing services) oraz na przemyśle PCB. W trakcie debaty praktycy przedstawią różne spojrzenia na perspektywy rozwoju i wyzwania, z którymi mierzą się polscy producenci elektroniki oraz zagraniczne firmy działające nad Wisłą. Zdradzą także szczegóły związane z nawiązywaniem współprac z innymi firmami oraz poszukają odpowiedzi na pytania, co najbardziej wyróżnia polskie przedsiębiorstwa i jakie są ich największe przewagi na tle międzynarodowej konkurencji. Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit. Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Krynica Forum 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Media i PR

Nowe trendy w digital marketingu. Innowacje rewolucjonizują działania agencji i klientów

Digital marketing rośnie w siłę, a w branży widać w tej chwili kilka mocnych trendów, które mają potencjał do rewolucjonizowania sposobu działania agencji i ich klientów. Najważniejszym z nich jest coraz szersze wykorzystanie technologii – przede wszystkim sztucznej inteligencji, która wprowadza duże zmiany w komunikacji marek z konsumentami i wpływa na strategie reklamowe, a wiele agencji już korzysta z niej w codziennej pracy. – Pełne wykorzystanie potencjału AI wymaga jednak połączenia tej technologii z ekspercką wiedzą. To pozwala nam tworzyć coraz bardziej efektywne rozwiązania – wskazuje Adam Oskaldowicz, partner i prezes Performance Group.

DlaWas.info

Nauka

Miliard euro ze środków unijnych na rozwój technologii kosmicznych. Z programu Cassini skorzystało już ponad 600 europejskich firm

Rośnie potencjał branży kosmicznej, a w jego zagospodarowaniu pomaga uruchomiony trzy lata temu przez Komisję Europejską program Cassini. To inicjatywa, która ma wspierać przedsiębiorstwa z branży kosmicznej na każdym etapie rozwoju, również początkujących pomysłodawców. Na rozwój przedsiębiorczości kosmicznej trafiło już miliard euro. – Przez trzy lata wsparliśmy już ponad 600 firm, z tego kilka z Polski. Wartości tych spółek wzrosły przez ostatnie kilka lat ponad 18-krotnie – mówi Justyna Redełkiewicz z Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.