Komunikaty PR

Bezkontaktowe badanie i leczenie pacjentów

2020-09-14  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

System zdalnego nadzoru medycznego nad pacjentem – CheckPoint Cardio przeznaczony jest głownie dla osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego i umożliwia stały monitoring jego podstawowych funkcji życiowych. Czujniki i elektrody umieszczone na ciele, zapewniają bieżący pomiar EKG, ciśnienia, temperatury, saturacji krwi, a nawet pozycji, w jakiej znajduje się pacjent. Pozwala to wychwycić najdrobniejsze zmiany w stanie zdrowia i szybko na nie zareagować. To system, który nie tylko monitoruje i obserwuje stan zdrowia człowieka , ale pozwala na reakcję i jego zdalne leczenie . Lekarz może poprzez ten rodzaj kontaktu zalecać przyjmowanie określonych leków lub  zmieniać ich dawkowanie w razie potrzeby. Pacjent może też czuć się zdecydowanie bezpieczniej, wiedząc iż ma swojego rodzaju anioła stróża, który w sytuacji krytycznej wyśle do niego pomoc medyczną. W dobie Pandemii wirusa Covid-19 system ten znajduje też bezpośrednie zastosowanie do monitoringu pacjentów z rozpoznanym zakażeniem, którzy mogą być nadzorowani zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych. Wielkim atutem rozwiązania jest możliwość ograniczenia bezpośrednich kontaktów pacjentów z personelem medycznym, co zmniejsza ryzyko transmisji zakażeń i liczbę personelu koniecznego do opieki nad nim, jednocześnie zwiększając możliwość nadzoru i kontroli stanu zdrowia oraz obniża koszty i zapotrzebowanie na sprzęt ochrony osobistej.

 

Braki kadrowe to obecnie jeden z głównych problemów służby zdrowia w Polsce i na świecie. Centrum monitoringu, do którego podłączony jest system CheckPoint Cardio, może zdalnie obsługiwać nawet tysiące pacjentów jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie zapotrzebowania na personel medyczny. Co więcej, nasze rozwiązanie pozwala także na pełną i fachową obsługę również w warunkach domowych. Część pacjentów, z lżejszymi objawami, przekierować możemy do obserwacji poza szpitalnej, zwiększając tym samym możliwości sytemu opieki zdrowotnej i obniżając znacznie jego koszty, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Spółki Biomass Energy Project S.A.

 

Zdalne badanie, obserwacja i leczenie pacjentów w dobie pandemii

W obecnie sytuacji epidemicznej, każdorazowy kontakt z pacjentem, związany m.in. pomiarem parametrów życiowych, oznacza, poza możliwością transmisji zakażenia, również wydatek pieniężny. Jest on zawiązany z użyciem środków ochrony osobistej personelu medycznego czy ich utylizacją. System CheckPoint Cardio pozwala na zdalny całodobowy nadzór medyczny, niezależnie od miejsca pobytu badanego. Pacjent podłączony jest do monitorowania zapisu EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, temperatury ciała i saturacji krwi tlenem.

 

Odczyty wskazań aparatury obserwowane są w czasie rzeczywistym poprzez sieć GSM i archiwizowane w specjalistycznych centrach i pracowniach monitoringu, obsługiwanych przez specjalistów medycznych. Lżejsze przypadki mogą być monitorowane również w warunkach domowych. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub wystąpienia, często niezauważalnych przez samych obserwowanych zaburzeń funkcji życiowych możemy zarejestrować je w systemie telemonitoringu, a następnie odpowiednio zareagować i prowadzić zdalne leczenie. Rozwiązanie umożliwia też obserwowanie aktywności pacjenta oraz miejsca jego przebywania, co ułatwia kontrolę zasad przestrzegania kwarantanny, jeżeli ma ona miejsce. Dzięki temu możemy zoptymalizować wykorzystanie istniejącego sprzętu medycznego, jak i deficytowych miejsc szpitalnych.

 

Zwiększenie wydajności służby zdrowia

Przebieg COVID-19, jak i innych chorób, może być początkowo bezobjawowy. Jest jednak mierzalny na poziomie działań telemedycznych. Stała kontrola parametrów życiowych umożliwia podjęcie właściwej decyzji o hospitalizacji chorego, a w przypadku pacjentów już przebywających w szpitalach, o interwencji i modyfikacji terapii.

 

W zdecydowanie krótszym czasie i przy mniejszych nakładach finansowych w stosunku do metod tradycyjnych system CheckPoint Cardio pomaga zwiększyć możliwości obecnej infrastruktury opieki zdrowotnej, przy jednoczesnej możliwości obniżenia stopnia ryzyka i kosztów operacyjnych jej funkcjonowania. Wszystko to stwarza szansę poprawy efektywności diagnostyki i leczenia.

 

Więcej informacji:

Ewelina Kolad

Starszy Specjalista ds. PR

AHAVA PR Sp. z o.o.

tel: +48 510 291 250

email: ewelina.kolad@ahavapr.pl


Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana początkowo do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracuje głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z magazynowaniem energii, elektromobilnością i medycyną. Biomass cały czas kontynuuje także prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2012 notowana na New Connect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.