Komunikaty PR

Bezkontaktowe badanie i leczenie pacjentów

2020-09-14  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

System zdalnego nadzoru medycznego nad pacjentem – CheckPoint Cardio przeznaczony jest głownie dla osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego i umożliwia stały monitoring jego podstawowych funkcji życiowych. Czujniki i elektrody umieszczone na ciele, zapewniają bieżący pomiar EKG, ciśnienia, temperatury, saturacji krwi, a nawet pozycji, w jakiej znajduje się pacjent. Pozwala to wychwycić najdrobniejsze zmiany w stanie zdrowia i szybko na nie zareagować. To system, który nie tylko monitoruje i obserwuje stan zdrowia człowieka , ale pozwala na reakcję i jego zdalne leczenie . Lekarz może poprzez ten rodzaj kontaktu zalecać przyjmowanie określonych leków lub  zmieniać ich dawkowanie w razie potrzeby. Pacjent może też czuć się zdecydowanie bezpieczniej, wiedząc iż ma swojego rodzaju anioła stróża, który w sytuacji krytycznej wyśle do niego pomoc medyczną. W dobie Pandemii wirusa Covid-19 system ten znajduje też bezpośrednie zastosowanie do monitoringu pacjentów z rozpoznanym zakażeniem, którzy mogą być nadzorowani zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych. Wielkim atutem rozwiązania jest możliwość ograniczenia bezpośrednich kontaktów pacjentów z personelem medycznym, co zmniejsza ryzyko transmisji zakażeń i liczbę personelu koniecznego do opieki nad nim, jednocześnie zwiększając możliwość nadzoru i kontroli stanu zdrowia oraz obniża koszty i zapotrzebowanie na sprzęt ochrony osobistej.

 

Braki kadrowe to obecnie jeden z głównych problemów służby zdrowia w Polsce i na świecie. Centrum monitoringu, do którego podłączony jest system CheckPoint Cardio, może zdalnie obsługiwać nawet tysiące pacjentów jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie zapotrzebowania na personel medyczny. Co więcej, nasze rozwiązanie pozwala także na pełną i fachową obsługę również w warunkach domowych. Część pacjentów, z lżejszymi objawami, przekierować możemy do obserwacji poza szpitalnej, zwiększając tym samym możliwości sytemu opieki zdrowotnej i obniżając znacznie jego koszty, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Spółki Biomass Energy Project S.A.

 

Zdalne badanie, obserwacja i leczenie pacjentów w dobie pandemii

W obecnie sytuacji epidemicznej, każdorazowy kontakt z pacjentem, związany m.in. pomiarem parametrów życiowych, oznacza, poza możliwością transmisji zakażenia, również wydatek pieniężny. Jest on zawiązany z użyciem środków ochrony osobistej personelu medycznego czy ich utylizacją. System CheckPoint Cardio pozwala na zdalny całodobowy nadzór medyczny, niezależnie od miejsca pobytu badanego. Pacjent podłączony jest do monitorowania zapisu EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, temperatury ciała i saturacji krwi tlenem.

 

Odczyty wskazań aparatury obserwowane są w czasie rzeczywistym poprzez sieć GSM i archiwizowane w specjalistycznych centrach i pracowniach monitoringu, obsługiwanych przez specjalistów medycznych. Lżejsze przypadki mogą być monitorowane również w warunkach domowych. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub wystąpienia, często niezauważalnych przez samych obserwowanych zaburzeń funkcji życiowych możemy zarejestrować je w systemie telemonitoringu, a następnie odpowiednio zareagować i prowadzić zdalne leczenie. Rozwiązanie umożliwia też obserwowanie aktywności pacjenta oraz miejsca jego przebywania, co ułatwia kontrolę zasad przestrzegania kwarantanny, jeżeli ma ona miejsce. Dzięki temu możemy zoptymalizować wykorzystanie istniejącego sprzętu medycznego, jak i deficytowych miejsc szpitalnych.

 

Zwiększenie wydajności służby zdrowia

Przebieg COVID-19, jak i innych chorób, może być początkowo bezobjawowy. Jest jednak mierzalny na poziomie działań telemedycznych. Stała kontrola parametrów życiowych umożliwia podjęcie właściwej decyzji o hospitalizacji chorego, a w przypadku pacjentów już przebywających w szpitalach, o interwencji i modyfikacji terapii.

 

W zdecydowanie krótszym czasie i przy mniejszych nakładach finansowych w stosunku do metod tradycyjnych system CheckPoint Cardio pomaga zwiększyć możliwości obecnej infrastruktury opieki zdrowotnej, przy jednoczesnej możliwości obniżenia stopnia ryzyka i kosztów operacyjnych jej funkcjonowania. Wszystko to stwarza szansę poprawy efektywności diagnostyki i leczenia.

 

Więcej informacji:

Ewelina Kolad

Starszy Specjalista ds. PR

AHAVA PR Sp. z o.o.

tel: +48 510 291 250

email: ewelina.kolad@ahavapr.pl


Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana początkowo do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracuje głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z magazynowaniem energii, elektromobilnością i medycyną. Biomass cały czas kontynuuje także prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2012 notowana na New Connect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Konferencja ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE w Senacie RP Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:30

Konferencja ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE w Senacie RP

25 marca 2024 r. w Senacie RP w Warszawie odbyła się konferencja ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE organizowana przez Komisję Zdrowia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Radę Programową
Zdrowie Zdrowie bieruńskich seniorów w centrum uwagi
2024-03-27 | 13:00

Zdrowie bieruńskich seniorów w centrum uwagi

Dbanie o własne zdrowie i dobrostan oraz budowanie odpowiednich nawyków żywieniowych u seniorów były głównymi tematami konferencji „Zdrowie Seniora w Centrum
Zdrowie Najwyższy poziom profilaktyki.
2024-03-27 | 12:00

Najwyższy poziom profilaktyki.

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do dbałości o zdrowie i regularnych badań profilaktycznych. Świadomość konieczności monitorowania stanu zdrowia prowadzi nas do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.