Bezpłatnie zbadaj wzrok w mobilnej przychodni Fundacji NEUCA dla Zdrowia!
Choroby oczu to problem zdrowotny, społeczny, a także cywilizacyjny wynikający ze starzenia się populacji. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 16 stycznia rozpoczyna kolejną akcję skierowaną do osób, które chcą zbadać swój wzrok. Po raz pierwszy Fundacja NEUCA dla Zdrowia ma przyjemność udostępnić pacjentom w całej Polsce bezpłatne przesiewowe badania wzroku. Badania wykonywane będą przez wykwalifikowany personel medyczny w mobilnej przychodni.
Badania przesiewowe oczu diagnozują takie wady wzroku jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, anisometropia, zez, anizokoria. W mobilnej przychodni Fundacji badania wykonywane są na aparacie autorefraktometr WelchAlln VS-100s. Urządzenie to pozwala na szybkie wykrycie problemów z widzeniem w sposób bezstresowy i przesiewowy, ponieważ pozwala na badanie pacjentów już od 6. miesiąca życia oraz osób starszych.
Prognozowanie demograficzne przewiduje drastyczny wzrost występowania wad wzroku. Raportowane jest, że 58 proc. populacji korzysta z okularów korekcyjnych i 14 proc. z soczewek kontaktowych. Te dwie metody korekcji wad refrakcji są również najbardziej popularnymi. Warto poddawać się badaniom profilaktycznym w kierunku wykrycia wad wzroku od najmłodszego wieku, gdyż udowodniono wpływ zaburzenia funkcji wzrokowych na umiejętności szkolne. U osób starszych, prawidłowe widzenie znacząco wpłynie na ich bezpieczeństwo w sytuacji doświadczenia między innymi ograniczeń ruchowych.
Dodatkowo, w mobilnej przychodni pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.
Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania. Badania odbywają się w godzinach 10:00 – 16:00.
Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W mobilnej przychodni będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.
Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w zakładce Aktualności (www.fundacjaneuca.pl).
O Fundacji:
Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:
kontakt@fundacjaneuca.pl
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.