Bio-Rad wprowadził w Polsce testy w kierunku COVID-19
Made in PR
Wejnerta 26/2
02-619 Warszawa
k.okragly|madeinpr.pl| |k.okragly|madeinpr.pl
603185005
www.madeinpr.pl
Bio-Rad przyspiesza produkcję testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab wykrywającego przeciwciała przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19. Testy mają 100-procentową czułość diagnostyczną i swoistość na poziomie 99 procent.
Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb), światowy lider na rynku produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej, przyspiesza produkcję immunologicznego testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomaga ustalić, czy w organizmie danej osoby obecne są przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 – wirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
Spółka Bio-Rad wprowadziła test na rynek pod koniec kwietnia. Wkrótce potem test uzyskał wydane przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) zezwolenie na stosowanie w wyjątkowych przypadkach (Emergency Use Authorization – EUA). Był to pierwszy test przeznaczony do wykrywania ogółu przeciwciał, który uzyskał takie zezwolenie. Spełnił również wymagania dotyczące znaku CE dla Europy, jak również uzyskał zgodę Centre National de Référence w Paryżu na umieszczenie na liście testów serologicznych zalecanych przez rząd Francji do wykrywania SARS-CoV-2.
Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab pomaga lekarzom ustalić, czy pacjent został zakażony wirusem SARS-CoV-2 i czy w związku z tym pojawiła się odpowiedź immunologiczna. Test wykrywa trzy rodzaje przeciwciał: IgG, IgM i IgA. Jest to podejście, które zapewnia wyższą czułość niż testy pozwalające na wykrycie obecności tylko jednej immunoglobuliny1. Ocena kliniczna testu SARS-CoV-2 Total Ab wykazała swoistość diagnostyczną na poziomie ponad 99 proc. i czułość diagnostyczną na poziomie 100 proc. Badanie reaktywności krzyżowej wykazało swoistość na poziomie 100 proc. przy braku reaktywności wobec innych próbek interferujących, w tym koronawirusów innych niż CoV-2.
Przeprowadzane na szeroką skalę testy na obecność przeciwciał mogą zapewnić pełniejszy obraz wskaźników zakażeń i odporności, by pomóc pracownikom publicznej służby zdrowia w staraniach na rzecz zmniejszenia liczby obostrzeń i lepszego zarządzania potencjalną drugą falą COVID-19.
– Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wprowadzić na rynek test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomoże w diagnostyce COVID-19 i przeprowadzaniu badań przesiewowych – podkreslił Jean-François Mouscadet, zastępca wiceprezesa, R&D, Clinical Diagnostics, Europa. – W przeciwieństwie do metody polegającej na wykrywaniu wyłącznie przeciwciał IgG, wykrywanie ogółu przeciwciał pozwala na skuteczniejszą diagnostykę u większości pacjentów osiem dni po wystąpieniu objawów – dodał.
Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab można wykonywać manualnie lub z wykorzystaniem zautomatyzowanej platformy do badań immunologicznych, takiej jak system EVOLIS firmy Bio-Rad, który zapewnia dużą wydajność i możliwość śledzenia próbek.
Bio-Rad oferuje szeroką gamę produktów do stosowania w diagnostyce przesiewowej COVID-19, potwierdzaniu wyników testów oraz kontroli, jak również do wykorzystania w terapii, a także podczas prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad szczepionką. Od testów molekularnych wykorzystujących RT-PCR lub Droplet Digital PCR po testy immunologiczne – nasza szeroka gama rozwiązań zapewnia najlepszą w swojej klasie czułość i dokładność.
Więcej informacji o wykorzystaniu produktów Bio-Rad w walce z COVID-19 opublikowano na stronie bio-rad.com.
1https://doi.org/10.1101/2020.03.02.20030189
BIO-RAD i Evolis są w niektórych krajach znakami towarowymi będącymi własnością Bio-Rad Laboratories, Inc.
Bio-Rad
Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb) jest światowym liderem w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy innowacyjnych produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej. Od ponad 65 lat stawiamy na jakość i wysoki poziom obsługi klienta. Nasze produkty przyspieszają odkrycia naukowe i zapewniają poprawę opieki zdrowotnej. Naszymi klientami są uniwersytety i instytucje badawcze, szpitale, laboratoria publicznej służby zdrowia i komercyjne, podmioty biotechnologiczne i farmaceutyczne, a także laboratoria, które zajmują się bezpieczeństwem żywności i jakością środowiska. Spółka Bio-Rad, którą założono w 1952 roku, ma swoją siedzibę w miejscowości Hercules w stanie Kalifornia. Bio-Rad zatrudnia ponad 8100 pracowników na całym świecie. Przychody Bio-Rad w roku 2019 przekroczyły 2,3 mld dolarów. Więcej informacji opublikowano na stronie bio-rad.com.
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.