Komunikaty PR

#CEBioForum2023 – miejsce, gdzie bije serce biotechnologii

2023-03-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Podczas 21. edycji tragów biotechnologicznych CEBioForum 2023 odbędzie się 5 paneli dyskusyjnych, w których eksperci będą rozmawiać o kluczowych tematach związanych z rozwojem tego sektora w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. W największym tego typu spotkaniu branży bio-innowacji w naszym regionie Europy udział weźmie kilkuset przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.

Od ponad 20 lat CEBioForum stanowi jedną z największych platform spotkań przedstawicieli świata biotechnologii, finansów i administracji publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W dotychczasowych edycjach targów organizowanych przez Związek Firm Biotechnologicznych BioForum udział wzięło kilka tysięcy uczestników z całego świata, rozmawiając na tematy niezwykle istotne dla rozwoju sektora bio-innowacji w Polsce, Europie i na świecie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jednym z kluczowych punktów programu CEBioForum 2023 będą dyskusje panelowe. O czym dokładnie będą rozmawiać eksperci?

Pierwszy panel CEBioForum 2023 zostanie poświęcony rozwojowi sektora biotechnologicznego w Europie. W dyskusji udział wezmą m.in. przedstawiciele EuropaBio, litewskiego związku firm biotechnologicznych, funduszu i&i Biotech Fund z Czech. Razem z polskimi panelistami omówią m.in. mocne i słabe strony sektora biotechnologicznego w Europie, perspektywy jego rozwoju oraz poziom konkurencyjności. Drugi panel będzie podejmował podobną tematykę, jednak centrum zainteresowania uczestników dyskusji tym razem będzie polska branża biotech reprezentowana przez przedstawicieli takich firm jak Celon pharma, WPD Pharmaceuticals, Mabion czy Polpharma biologics. Jej potencjał w ostatnich latach istotnie wzrósł – w tym momencie obejmuje ona ok. 170 firm i ponad 5000 pracowników aktywnych w dziedzinie badań i rozwoju.

Oprócz dyskusji na temat samego sektora biotechnologicznego, organizatorzy przewidzieli również panele poświęcone inwestycjom w biotech, wpływowi ESG (ang. environmental, social and corporate governance - środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) na firmy biotechnologiczne, a także nowym technologiom w branży biotechnologicznej. – Tematyka paneli CEBioForum 2023 została zaprojektowana tak, by w gronie ekspertów, przedstawicieli branży, ale również inwestorów, wspólnie omówić najważniejsze, najbardziej palące tematy w biotechnologii. Sektor biotech należy do najbardziej perspektywicznych, a wraz z rosnącym zapotrzebowaniem np. na rozwój technologii medycznych, w kolejnych latach jeszcze bardziej będzie zyskiwał na znaczeniu. Dlatego już teraz musimy wyznaczyć kierunki i perspektywy jego rozwoju w przyszłości. To właśnie m.in. o tym będziemy dyskutować podczas CEBioForum 2023 – miejsca, gdzie bije serce biotechnologii – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

Oprócz dyskusji panelowych, w trakcie wydarzenia odbędzie się również specjalna ścieżka o charakterze warsztatowym dla specjalistów i kadrę zarządzającą z branży, a także prezentacje firm i realizowanych przez nie projektów przed inwestorami. Dla wielu startupów i młodych firm biotechnologicznych będzie to szansa na nawiązanie niezwykle cennych kontaktów biznesowych. Innym kluczowym punktem wydarzenia będzie wieczorna gala z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.

CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze Key Note Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center i Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce Biuro prasowe
2024-07-25 | 09:00

Helping Hand dba o dobre samopoczucie pracowników UNIQA w Polsce

Helping Hand - pierwsza w Polsce platforma wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego oraz aplikacja mobilna, wspierające dobre samopoczucie pracowników i osób
Zdrowie Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +
2024-07-23 | 11:00

Vision Express wprowadza nowy pakiet opieki nad wzrokiem Vision Care +

Od niedawna klienci Vision Express mogą skorzystać z jeszcze większej liczby benefitów w ramach nowego, innowacyjnego pakietu opieki nad wzrokiem Vision Care +. To pierwsza taka usługa
Zdrowie Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional
2024-07-15 | 01:00

Sylwia Gołębiewska inwestuje w Aurumaris Professional

Rynek kosmetyki profesjonalnej wzbogacił się nową markę – Aurumaris Professional. Firma, która dotychczas działała w segmencie konsumenckim, teraz wkracza na rynek B2B,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.