Komunikaty PR

#CEBioForum2023 – miejsce, gdzie bije serce biotechnologii

2023-03-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Podczas 21. edycji tragów biotechnologicznych CEBioForum 2023 odbędzie się 5 paneli dyskusyjnych, w których eksperci będą rozmawiać o kluczowych tematach związanych z rozwojem tego sektora w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. W największym tego typu spotkaniu branży bio-innowacji w naszym regionie Europy udział weźmie kilkuset przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.

Od ponad 20 lat CEBioForum stanowi jedną z największych platform spotkań przedstawicieli świata biotechnologii, finansów i administracji publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W dotychczasowych edycjach targów organizowanych przez Związek Firm Biotechnologicznych BioForum udział wzięło kilka tysięcy uczestników z całego świata, rozmawiając na tematy niezwykle istotne dla rozwoju sektora bio-innowacji w Polsce, Europie i na świecie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jednym z kluczowych punktów programu CEBioForum 2023 będą dyskusje panelowe. O czym dokładnie będą rozmawiać eksperci?

Pierwszy panel CEBioForum 2023 zostanie poświęcony rozwojowi sektora biotechnologicznego w Europie. W dyskusji udział wezmą m.in. przedstawiciele EuropaBio, litewskiego związku firm biotechnologicznych, funduszu i&i Biotech Fund z Czech. Razem z polskimi panelistami omówią m.in. mocne i słabe strony sektora biotechnologicznego w Europie, perspektywy jego rozwoju oraz poziom konkurencyjności. Drugi panel będzie podejmował podobną tematykę, jednak centrum zainteresowania uczestników dyskusji tym razem będzie polska branża biotech reprezentowana przez przedstawicieli takich firm jak Celon pharma, WPD Pharmaceuticals, Mabion czy Polpharma biologics. Jej potencjał w ostatnich latach istotnie wzrósł – w tym momencie obejmuje ona ok. 170 firm i ponad 5000 pracowników aktywnych w dziedzinie badań i rozwoju.

Oprócz dyskusji na temat samego sektora biotechnologicznego, organizatorzy przewidzieli również panele poświęcone inwestycjom w biotech, wpływowi ESG (ang. environmental, social and corporate governance - środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) na firmy biotechnologiczne, a także nowym technologiom w branży biotechnologicznej. – Tematyka paneli CEBioForum 2023 została zaprojektowana tak, by w gronie ekspertów, przedstawicieli branży, ale również inwestorów, wspólnie omówić najważniejsze, najbardziej palące tematy w biotechnologii. Sektor biotech należy do najbardziej perspektywicznych, a wraz z rosnącym zapotrzebowaniem np. na rozwój technologii medycznych, w kolejnych latach jeszcze bardziej będzie zyskiwał na znaczeniu. Dlatego już teraz musimy wyznaczyć kierunki i perspektywy jego rozwoju w przyszłości. To właśnie m.in. o tym będziemy dyskutować podczas CEBioForum 2023 – miejsca, gdzie bije serce biotechnologii – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

Oprócz dyskusji panelowych, w trakcie wydarzenia odbędzie się również specjalna ścieżka o charakterze warsztatowym dla specjalistów i kadrę zarządzającą z branży, a także prezentacje firm i realizowanych przez nie projektów przed inwestorami. Dla wielu startupów i młodych firm biotechnologicznych będzie to szansa na nawiązanie niezwykle cennych kontaktów biznesowych. Innym kluczowym punktem wydarzenia będzie wieczorna gala z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.

CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze Key Note Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center i Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami? Biuro prasowe
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.