Komunikaty PR

#CEBioForum2023 – miejsce, gdzie bije serce biotechnologii

2023-03-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Podczas 21. edycji tragów biotechnologicznych CEBioForum 2023 odbędzie się 5 paneli dyskusyjnych, w których eksperci będą rozmawiać o kluczowych tematach związanych z rozwojem tego sektora w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. W największym tego typu spotkaniu branży bio-innowacji w naszym regionie Europy udział weźmie kilkuset przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.

Od ponad 20 lat CEBioForum stanowi jedną z największych platform spotkań przedstawicieli świata biotechnologii, finansów i administracji publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W dotychczasowych edycjach targów organizowanych przez Związek Firm Biotechnologicznych BioForum udział wzięło kilka tysięcy uczestników z całego świata, rozmawiając na tematy niezwykle istotne dla rozwoju sektora bio-innowacji w Polsce, Europie i na świecie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jednym z kluczowych punktów programu CEBioForum 2023 będą dyskusje panelowe. O czym dokładnie będą rozmawiać eksperci?

Pierwszy panel CEBioForum 2023 zostanie poświęcony rozwojowi sektora biotechnologicznego w Europie. W dyskusji udział wezmą m.in. przedstawiciele EuropaBio, litewskiego związku firm biotechnologicznych, funduszu i&i Biotech Fund z Czech. Razem z polskimi panelistami omówią m.in. mocne i słabe strony sektora biotechnologicznego w Europie, perspektywy jego rozwoju oraz poziom konkurencyjności. Drugi panel będzie podejmował podobną tematykę, jednak centrum zainteresowania uczestników dyskusji tym razem będzie polska branża biotech reprezentowana przez przedstawicieli takich firm jak Celon pharma, WPD Pharmaceuticals, Mabion czy Polpharma biologics. Jej potencjał w ostatnich latach istotnie wzrósł – w tym momencie obejmuje ona ok. 170 firm i ponad 5000 pracowników aktywnych w dziedzinie badań i rozwoju.

Oprócz dyskusji na temat samego sektora biotechnologicznego, organizatorzy przewidzieli również panele poświęcone inwestycjom w biotech, wpływowi ESG (ang. environmental, social and corporate governance - środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) na firmy biotechnologiczne, a także nowym technologiom w branży biotechnologicznej. – Tematyka paneli CEBioForum 2023 została zaprojektowana tak, by w gronie ekspertów, przedstawicieli branży, ale również inwestorów, wspólnie omówić najważniejsze, najbardziej palące tematy w biotechnologii. Sektor biotech należy do najbardziej perspektywicznych, a wraz z rosnącym zapotrzebowaniem np. na rozwój technologii medycznych, w kolejnych latach jeszcze bardziej będzie zyskiwał na znaczeniu. Dlatego już teraz musimy wyznaczyć kierunki i perspektywy jego rozwoju w przyszłości. To właśnie m.in. o tym będziemy dyskutować podczas CEBioForum 2023 – miejsca, gdzie bije serce biotechnologii – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

Oprócz dyskusji panelowych, w trakcie wydarzenia odbędzie się również specjalna ścieżka o charakterze warsztatowym dla specjalistów i kadrę zarządzającą z branży, a także prezentacje firm i realizowanych przez nie projektów przed inwestorami. Dla wielu startupów i młodych firm biotechnologicznych będzie to szansa na nawiązanie niezwykle cennych kontaktów biznesowych. Innym kluczowym punktem wydarzenia będzie wieczorna gala z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.

CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze Key Note Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center i Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.