Komunikaty PR

Centrum Medyczne CMP rusza z badaniami klinicznymi nad lekami na COVID-19

2021-04-21  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Jaskuła
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ewelina.jaskula|goodonepr.pl| |ewelina.jaskula|goodonepr.pl
665 339 877
www.goodonepr.pl/

Na początku kwietnia w Centrum Medycznym CMP wystartowało pierwsze badanie kliniczne nad nowym lekiem na COVID-19. Specjaliści będą oceniać skuteczność i bezpieczeństwo leków opartych o technologie przeciwciał monoklonalnych. Ich działanie ma polegać na hamowaniu rozwoju wirusa w organizmie, a co za tym idzie łagodzić przebieg choroby. W następnych tygodniach rozpoczną się dwa kolejne badania.

Centrum Medyczne CMP dołącza do najważniejszego procesu globalnej walki z pandemią, czyli do oceny skuteczności i bezpieczeństwa nowych leków na COVID-19. W ciągu najbliższych 3 miesięcy przeprowadzi 3 badania nad różnymi lekami, opartymi o technologie przeciwciał monoklonalnych.

Jeden z badanych przez nas farmaceutyków dostał wstępną pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków i był testowany w innych krajach, zatem efekty są obiecujące. Liczymy, że wkrótce ogłosimy nazwę skutecznego leku w walce z koronawirusem, co będzie kluczowe w opanowaniu światowej ekspansji wirusa – podkreśla  Piotr Sawicki, Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP.

Trwają zgłoszenia do pierwszego badania

Badania prowadzone są w placówce CMP w Piasecznie, dlatego do udziału kwalifikowani są mieszkańcy głównie z tej miejscowości i okolic. Osoby, które dotychczas zostały dopuszczone do udziału w badaniu otrzymały już nowy lek. Zgłoszenia trwają do końca kwietnia, a do kolejnych badań rozpoczną się w maju.

Do udziału w badaniu zapraszamy osoby dorosłe z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, ze skąpymi objawami, nie wymagające hospitalizacji i tlenoterapii. Pacjenci mogą się zgłaszać maksymalnie 72 godziny od otrzymania pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 i maksymalnie 7 dni od wystąpienia pierwszych objawów. Badania kliniczne to szansa na skorzystanie z potencjalnie nowej terapii oraz udział w ważnym społecznie projekcie  – mówi Piotr Sawicki z CMP.

Przebieg badania

Po zakwalifikowaniu do badania, pacjenci odwiedzają oddział CMP w Piasecznie tylko raz, z zachowaniem pełnego reżimu i wymogów sanitarnych. Następnie przebywają w swoich domach na izolacji, a członkowie zespołu badawczego kontrolują ich stan zdrowia, odwiedzając ich w miejscach pobytu.

Najważniejszy jest pierwszy etap, czyli podanie leku i kontrolowanie czy faktycznie wyhamował namnażanie się wirusa w organizmie. Później przez około pół roku, specjaliści obserwują jeszcze stan zdrowia pacjentów i na tej podstawie mogą ocenić skuteczność i bezpieczeństwo leku – wyjaśnia Piotr Sawicki z CMP.

Badaniom klinicznym nad nowymi lekami na COVID-19 w Centrum Medycznym CMP przewodniczy dr Adam Deres, internista z wieloletnim doświadczeniem, we współpracy z dedykowanym zespołem badawczym. CMP prowadzi badania kliniczne od 2019 r. Dotyczą m.in. leczenia grypy czy chorób z obszaru pulmonologii, kardiologii i ginekologii.

Osoby chętne do udziału w pierwszym badaniu nad lekiem na COVID-19, mogą zgłosić się do końca kwietnia br. poprzez infolinię (22 737 50 50) lub za pośrednictwem e-maila (badaniakliniczne@cmp.med.pl).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.