Co 6. mieszkaniec UE ma problemy ze zdrowiem psychicznym
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Wyniki badania Życie w dobie pandemii przeprowadzonego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego pokazują, że już 53 proc. respondentów odczuwa wysoki lub bardzo wysoki poziom stresu, który powoduje pogorszenie stanu zdrowia. W przypadku co czwartego uczestnika stan psychiczny można uznać za zły, a 30 proc. badanych spożywa ryzykownie alkohol. Natomiast z danych OECD oraz Komisji Europejskiej wynika, że nawet co 6. mieszkaniec Unii Europejskiej ma problemy ze zdrowiem psychicznym.
Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego wciąż bywa to temat tabu. Na temat metod rozwiązywania pojawiających się problemów krąży natomiast wiele mitów. Warto wysłuchać głosu eksperta i dowiedzieć się, jak zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne, korzystając z możliwości oferowanych przez technologię.
Zaproszenie na bezpłatny webinar
Weź udział w bezpłatnym webinarze Czy terapia online jest skuteczna? Zadbaj o psychikę bez wychodzenia z domu! i dowiedz się, jak sięgnąć po profesjonalną pomoc za pośrednictwem Internetu. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Reimus – doświadczony psychoterapeuta, konsultant i coach Mental Health Helpline.
-
Kiedy? 27.10.2022 o godz. 15:00
-
Gdzie? W pokoju ClickMeeting
-
Za ile? Bez jakichkolwiek opłat!
Rejestracja znajduje się pod tym LINKIEM.
Czego dowiesz się podczas wydarzenia?
W trakcie webinaru Czy terapia online jest skuteczna? Zadbaj o psychikę bez wychodzenia z domu! Tadeusz Reimus poruszy następujące tematy:
1. Co to jest psychoterapia i czemu służy? – Poznasz specyfikę pomocy, odrobinę historii i psychopatologii
2. Kto może skorzystać z psychoterapii i jakich wyników można oczekiwać?
3. Jak wybrać psychoterapeutę? Kwestie, na które należy zwracać uwagę, wybierając psychoterapeutę
4. Kiedy zacząć się niepokoić? Poznasz objawy zwiastunowe
5. Jak przygotować się do psychoterapii? Dowiesz się, co obserwować i zapisać przed rozpoczęciem terapii.
O prelegencie
Tadeusz Reimus – psychoterapeuta, konsultant, coach. Praktykujący psychoterapeuta w nurcie integratywnym, konsultant, akredytowany coach International Coach Federation na poziomie PCC (Proffesional Certified Coach); z wykształcenia i powołania psycholog. Absolwent filozofii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Uniwersytetu w Tilburgu, Holandia; Od 20 lat wprowadza zmiany w zespołach i organizacjach. Zarządza zespołem psychoterapeutów w linii wsparcia psychologicznego www.mhhelpline.com Jego doświadczenie zawodowe to 20 lat pracy psychoterapeutycznej, około 12.000 godzin przeprowadzonych szkoleń, 5000 godzin konsultacji i ponad 3000 godzin akredytowanych coachingów. Bywa wykładowcą akademickim, autorem strategicznych dokumentów, facylitatorem. Koordynuje projekty strategiczne dla biznesu i sektora rządowego. Współautor „Strategii rozwojowej dla służby publicznej w latach 2008-2010”. Interesuje się filozofią współczesną, muzyką elektroniczną, jeździ na deskorolce.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.