Komunikaty PR

Dlaczego pandemia to doskonały czas na znalezienie partnera?

2020-11-12  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Niemal 7,5 mln Polaków jest singlami, ale dopiero lockdown uwidocznił naszą samotność. Choć przez lata twierdziliśmy, że dobrze jest nam samym i wolimy skupiać się na rozwoju kariery, ostatnie miesiące pokazały, ze czegoś nam zaczęło brakować. Zamknięci w domach zaczęliśmy myśleć o miłości, którą jak się okazuje można też znaleźć bez wychodzenia do ludzi.

Na co dzień, będąc bardzo aktywną zawodowo i towarzysko osobą nie rozmyślamy zbyt często nad założeniem rodziny, rozpoczęciem poważnego związku, a nawet nie zastanawiamy się dlaczego nadal pozostajemy sami. Za dużo się wokół nas dzieję, by o tym myśleć. Jednak ostatnie miesiące  coś w nas przełamały. Świat się zatrzymał, a my razem z nim. Życie zaczęło toczyć się wyłącznie w naszych czterech ścianach, bez wychodzenia na imprezy, kolacje, kawy z przyjaciółmi. Zostaliśmy zupełnie sami i musieliśmy się odnaleźć w dotychczas nam nieznanej sytuacji.  

- Lockdown zmusił nas do dokonania zmian, z dnia na dzień dostosowując się do nowej rzeczywistości. Dla wielu osób czas ten stał się dobrym pretekstem do dokonania gruntownych porządków nie tylko w domu czy komputerze ale przede wszystkim w naszych głowach, a nawet sercach. To doskonały moment na uporządkowanie naszego życia i otwarcie na nowe – podkreśla Katarzyna Richter, międzynarodowy specjalista z obszaru HR i komunikacji międzykulturowej.

Gdy samotność doskwiera, otwórz się na nowe

Ostatnie miesiące sprawiły że zaczęliśmy podsumowywać nasze życie. Zobaczyliśmy że w pogoni
za karierą zaniedbaliśmy naszą sferę prywatną. Spędzając całe dni samotnie zatęskniliśmy za obecnością drugiej osoby, która nas wesprze w gorsze dni i zmotywuje do działania. Jednak zanim zaczniemy szukać partnera, warto popracować nad samym sobą, aby wejść w nową relację w pełni gotowym. Podstawą jest zrozumienie, jakie są nasze wartości i cele w życiu, czego oczekujemy od przyszłości i czego szukamy w partnerze. Pomocne mogą okazać się na przykład treningi wellbeingu, których celem jest zaprowadzenie równowagi w naszym życiu.

 

- Trening daje wsparcie osobom, które znalazły się w momencie, w którym czują, że straciły kontrolę nad swoim życiem, stały się kłębkiem nerwów. Poprzez budowanie wellbeing intelligence uczestnicy odzyskują wewnętrzną równowagę, otwierają umysły i poszerzają horyzonty. Zdobywają wiedzę, jak radzić sobie ze stresem, lękiem lub wahaniami nastroju, co wpływa na poprawę ich jakości życia i prowadzi do zadbania o swoje potrzeby nie tylko na płaszczyźnie osobistej, ale też zawodowej – podkreśla Katarzyna Richter.  

Znalezienie drugiej połówki może okazać się doskonałym sposobem na walkę nie tylko z samotnością samą w sobie, ale też z cyfrowym stresem, który jest efektem nadmiernego korzystania z Internetu i social mediów. Partner sprawi, że odkryjemy w sobie ukryte dotąd pokłady motywacji i chęci do życia, a także będziemy więcej offline, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym sprzyjającym rozwijaniu  się chandry i stanów lękowych.

Gdzie szukać miłości?

Choć na przełomie ostatnich lat bardzo popularne stały się różne portale i aplikacje randkowe, coraz więcej osób decyduje się na szukanie partnera dawnymi sposobami – kontaktując się z przedstawicielami biura matrymonialnego. Wiele osób rozważyło ten sposób, ze względu na  wszechobecną anonimowość użytkowników, problem z dopasowaniem kandydatów, a nierzadko też podszywanie się za inne osoby.


Decydując się na kontakt z biurem matrymonialnym mamy poczucie większego bezpieczeństwa i mniejszego ryzyka rozczarowania. Bierze się to stąd, że podczas rejestracji kandydaci muszą potwierdzić swoją tożsamość poprzez wypełnienie szczegółowych kwestionariuszy. Często wymagane są także kopie orzeczenia rozwodowego, aby nie okazało się, że ktoś nadal pozostaje w związku małżeńskim. Wstępna weryfikacja przez doświadczonych konsultantów zwiększa szansę na znalezienie osób, które będą posiadały zbliżone cele i wartości do naszych.

Czas pandemii dla wielu osób stał się doskonałym momentem na stworzenie trwałego związku z osobą wyznającą podobne wartości, relacji opartej na pełnym zaufaniu, zrozumieniu. Choć wyjścia na randki są utrudnione, to powstaje przestrzeń na długie rozmowy i poznanie osoby od strony jej osobowości, a nie tylko wyglądu. A to stanowi podstawę każdej dojrzałej więzi.

- Lockdown przypomniał nam, coś o czym wielu z nas zapomniało – o potrzebie dbania o higienę emocjonalną. Dzisiaj mamy czas, aby poznać siebie, swoje mocne i słabe strony, które pokazują nam jak radzimy sobie z naszymi emocjami, w tym pełnym niepokoju świecie. Skupmy się na tym, aby zrozumieć emocje, które wywołują w nas niepokój i gniew. Nabierzmy dystansu do siebie i innych, aby poradzić sobie w niesprzyjających  warunkach życiowych. Zadbajmy o siebie, bliskich, znajomych dla których nie mieliśmy czasu – podsumowuje Marzena Martyniak, psycholog i założycielka Instytutu Rozwoju Emocji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy
Zdrowie Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?
2024-04-05 | 10:40

Z jakich powodów Polacy sięgają po catering?

Jak wynika z danych Maczfit, aż 69,9% osób decyduje się na wybór cateringu ze względu na chęć zrzucenia kilogramów[1]. Na górze tej listy znajduje się też m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.