Komunikaty PR

Dlaczego pandemia to doskonały czas na znalezienie partnera?

2020-11-12  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Niemal 7,5 mln Polaków jest singlami, ale dopiero lockdown uwidocznił naszą samotność. Choć przez lata twierdziliśmy, że dobrze jest nam samym i wolimy skupiać się na rozwoju kariery, ostatnie miesiące pokazały, ze czegoś nam zaczęło brakować. Zamknięci w domach zaczęliśmy myśleć o miłości, którą jak się okazuje można też znaleźć bez wychodzenia do ludzi.

Na co dzień, będąc bardzo aktywną zawodowo i towarzysko osobą nie rozmyślamy zbyt często nad założeniem rodziny, rozpoczęciem poważnego związku, a nawet nie zastanawiamy się dlaczego nadal pozostajemy sami. Za dużo się wokół nas dzieję, by o tym myśleć. Jednak ostatnie miesiące  coś w nas przełamały. Świat się zatrzymał, a my razem z nim. Życie zaczęło toczyć się wyłącznie w naszych czterech ścianach, bez wychodzenia na imprezy, kolacje, kawy z przyjaciółmi. Zostaliśmy zupełnie sami i musieliśmy się odnaleźć w dotychczas nam nieznanej sytuacji.  

- Lockdown zmusił nas do dokonania zmian, z dnia na dzień dostosowując się do nowej rzeczywistości. Dla wielu osób czas ten stał się dobrym pretekstem do dokonania gruntownych porządków nie tylko w domu czy komputerze ale przede wszystkim w naszych głowach, a nawet sercach. To doskonały moment na uporządkowanie naszego życia i otwarcie na nowe – podkreśla Katarzyna Richter, międzynarodowy specjalista z obszaru HR i komunikacji międzykulturowej.

Gdy samotność doskwiera, otwórz się na nowe

Ostatnie miesiące sprawiły że zaczęliśmy podsumowywać nasze życie. Zobaczyliśmy że w pogoni
za karierą zaniedbaliśmy naszą sferę prywatną. Spędzając całe dni samotnie zatęskniliśmy za obecnością drugiej osoby, która nas wesprze w gorsze dni i zmotywuje do działania. Jednak zanim zaczniemy szukać partnera, warto popracować nad samym sobą, aby wejść w nową relację w pełni gotowym. Podstawą jest zrozumienie, jakie są nasze wartości i cele w życiu, czego oczekujemy od przyszłości i czego szukamy w partnerze. Pomocne mogą okazać się na przykład treningi wellbeingu, których celem jest zaprowadzenie równowagi w naszym życiu.

 

- Trening daje wsparcie osobom, które znalazły się w momencie, w którym czują, że straciły kontrolę nad swoim życiem, stały się kłębkiem nerwów. Poprzez budowanie wellbeing intelligence uczestnicy odzyskują wewnętrzną równowagę, otwierają umysły i poszerzają horyzonty. Zdobywają wiedzę, jak radzić sobie ze stresem, lękiem lub wahaniami nastroju, co wpływa na poprawę ich jakości życia i prowadzi do zadbania o swoje potrzeby nie tylko na płaszczyźnie osobistej, ale też zawodowej – podkreśla Katarzyna Richter.  

Znalezienie drugiej połówki może okazać się doskonałym sposobem na walkę nie tylko z samotnością samą w sobie, ale też z cyfrowym stresem, który jest efektem nadmiernego korzystania z Internetu i social mediów. Partner sprawi, że odkryjemy w sobie ukryte dotąd pokłady motywacji i chęci do życia, a także będziemy więcej offline, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym sprzyjającym rozwijaniu  się chandry i stanów lękowych.

Gdzie szukać miłości?

Choć na przełomie ostatnich lat bardzo popularne stały się różne portale i aplikacje randkowe, coraz więcej osób decyduje się na szukanie partnera dawnymi sposobami – kontaktując się z przedstawicielami biura matrymonialnego. Wiele osób rozważyło ten sposób, ze względu na  wszechobecną anonimowość użytkowników, problem z dopasowaniem kandydatów, a nierzadko też podszywanie się za inne osoby.


Decydując się na kontakt z biurem matrymonialnym mamy poczucie większego bezpieczeństwa i mniejszego ryzyka rozczarowania. Bierze się to stąd, że podczas rejestracji kandydaci muszą potwierdzić swoją tożsamość poprzez wypełnienie szczegółowych kwestionariuszy. Często wymagane są także kopie orzeczenia rozwodowego, aby nie okazało się, że ktoś nadal pozostaje w związku małżeńskim. Wstępna weryfikacja przez doświadczonych konsultantów zwiększa szansę na znalezienie osób, które będą posiadały zbliżone cele i wartości do naszych.

Czas pandemii dla wielu osób stał się doskonałym momentem na stworzenie trwałego związku z osobą wyznającą podobne wartości, relacji opartej na pełnym zaufaniu, zrozumieniu. Choć wyjścia na randki są utrudnione, to powstaje przestrzeń na długie rozmowy i poznanie osoby od strony jej osobowości, a nie tylko wyglądu. A to stanowi podstawę każdej dojrzałej więzi.

- Lockdown przypomniał nam, coś o czym wielu z nas zapomniało – o potrzebie dbania o higienę emocjonalną. Dzisiaj mamy czas, aby poznać siebie, swoje mocne i słabe strony, które pokazują nam jak radzimy sobie z naszymi emocjami, w tym pełnym niepokoju świecie. Skupmy się na tym, aby zrozumieć emocje, które wywołują w nas niepokój i gniew. Nabierzmy dystansu do siebie i innych, aby poradzić sobie w niesprzyjających  warunkach życiowych. Zadbajmy o siebie, bliskich, znajomych dla których nie mieliśmy czasu – podsumowuje Marzena Martyniak, psycholog i założycielka Instytutu Rozwoju Emocji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sieć Ośrodków Badań Klinicznych Pratia dołącza do Prime Site Network IQVIA Biuro prasowe
2023-11-25 | 17:00

Sieć Ośrodków Badań Klinicznych Pratia dołącza do Prime Site Network IQVIA

Pratia, sieć badań klinicznych działająca w siedmiu krajach europejskich, otrzymała status Prime Site od IQVIA, wiodącego globalnego dostawcy zaawansowanej analizy danych, rozwiązań
Zdrowie G City partnerem kampanii Mosznowładcy!
2023-11-23 | 11:00

G City partnerem kampanii Mosznowładcy!

Trwa jubileuszowa edycja kampanii Mosznowładcy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wielu polskich miast! Jej organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Kapitan
Zdrowie Rok 2023: najwięcej nowo wykrytych zakażeń HIV w historii Polski
2023-11-22 | 11:00

Rok 2023: najwięcej nowo wykrytych zakażeń HIV w historii Polski

Rok 2022 z 2384 nowo wykrytymi zakażeniami HIV był rekordowy w historii Polski. Był, ale już nie jest, bo bieżący rok zamknie się wyższą liczbą. Tylko do połowy listopada zgłoszono

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Miasta coraz bardziej narażone na zmiany klimatu. Potrzebne są zmiany koncepcji urbanistycznej i sposobu projektowania

Wszechobecna betonoza i asfalt w miastach potęgują ekstremalne zjawiska pogodowe, wynikające ze zmian klimatu. Według raportu „Innowacyjne miasta” ThinkCo i Otodom prawie 60 proc. miast liczących ok. 300 tys. mieszkańców jest obecnie narażonych na co najmniej jeden z sześciu rodzajów klęsk żywiołowych: cyklony, susze, powodzie, trzęsienia ziemi, osuwiska i erupcje wulkanów. Dlatego zrównoważony rozwój i przygotowanie miast na skutki wynikające ze zmian klimatycznych jest dziś centralnym zagadnieniem miejskich polityk.

Handel

W 2024 roku polska gospodarka ma przyspieszyć, ale globalne otoczenie będzie ten proces utrudniać. Wiele zależy też od decyzji nowego rządu

Według różnych prognoz PKB naszego kraju wzrośnie w przyszłym roku o około 3 proc. Prognozowanie jest jednak obarczone dużym marginesem błędu ze względu na liczne niewiadome i wyzwania. Nie wiadomo, jak w obliczu spowolnienia w Niemczech i całej strefie euro poradzą sobie polscy eksporterzy, inwestycje są na niskim poziomie w relacji do PKB i w ostatnich latach ich udział spadał, a na konsumpcję wpływ będą miały decyzje, jakie podejmie nowy rząd ws. stawek podatkowych czy tarcz antyinflacyjnych. To, co dla przedsiębiorstw istotne, to przewidywalne otoczenie prawno-podatkowe.

Ochrona środowiska

Rekordowe zainteresowanie wdrażaniem nowych technologii wśród polskich rolników. Rolnictwo 4.0 pozwala im zoptymalizować produkcję i obniżać koszty

Nowe technologie i rozwiązania cyfrowe mają coraz większe zastosowanie w rolnictwie. Dzięki nim procesy rolnicze są bardziej wydajne, efektywne i zrównoważone, a rolnik jest w stanie zautomatyzować swoją pracę i obniżyć jej koszt. Popularność takich rozwiązań będzie rosnąć, ponieważ – wraz ze zmianami klimatycznymi – zwiększa się też zapotrzebowanie na coraz bardziej wydajne i przyjazne środowisku systemy uprawy roślin i hodowli zwierząt. Rolnictwo 4.0 dobrze wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. W polskich gospodarstwach implementacja tej koncepcji przebiega jednak dość wolno, choć wśród rodzimych rolników zainteresowanie wdrażaniem nowoczesnych technologii jest rekordowe, co obrazuje listopadowy nabór ARiMR zakończony raptem po trzech dniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.